Příjemnou noc, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 porizkovaVeselá, bezprostřední a přirozeně krásná žena se smyslem pro humor.  Tak její známí charakterizují první a stále nejslavnější českou modelku Pavlínu Pořízkovou. Prostějovská rodačka, kterou časopis Harper's Bazaar zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa, se minulý týden na několik dní vrátila do rodného města. Vidět jste ji tak mohli v našich ulicích i vy sami!

V Prostějově jsme o nádherné mladé dívky nikdy neměli nouzi. Mnohé z nich město bohužel opustí a přestěhují se do větších metropolí, některé z nich se však k nám jednou za čas rády vracejí. To je i případ americké supermodelky českého původu Pavlíny Pořízkové.  Dlouhonohou lvici s kaštanovou hřívou a okouzlujícím úsměvem jste v průběhu uplynulého týdne mohli vidět i v prostějovských ulicích. Fotila se zde s typickou Ukrajinou, tedy jedním z kol, kterých v dobách Pavlínina dětství bylo plné město. „Pokud vím, tak Pavlína Pořízková byla v Prostějově od neděle do středy, kdy odjela do Prahy,“ prozradila Večerníku jedna z našich čtenářek. Účelem jejího krátkodobého comebacku bylo natáčení dokumentu, který má popsat celý život této slavné rodačky. Logicky tak v tomto snímku nesmí chybět ani místa jejích prvních krůčků...

Pavlína Pořízková se narodila 9. dubna 1965 a dětství prožila v jednom z domů v Rejskově ulici. Její rodiče v roce 1968 emigrovali z tehdejšího Československa do Švédska a ona i s prarodiči zůstala v Prostějově. Za rodiči se za velmi dramatických okolností dostala, až když jí bylo devět let.

Jako modelka se prosadila už v Evropě, první kontrakt získala v Paříži. V roce 1983 se odstěhovala do USA, kde zažila éru své největší slávy. Zahrála si i ve filmech jako například Anna či Arizona Dream. Obrovskou popularitu jí získala také úspěšná účast v televizním pořadu Když hvězdy tančí.

V Americe se v roce 1989 provdala za hudebníka Ricka Ocaseka (65), s nímž má dva syny Jonathana (21) a Olivera (16). Ve svém životě se kromě slávy musela porvat i s řadou problémů, kolem čtyřicítky například užívala antidepresiva, která ji na dlouhou dobu vzala veškerou chuť na sex. Na rozdíl od jiných modelek, jež se „na stará kolena“ vrhly například do moderování bulvárních zpráv, se Pavlína v současnosti věnuje psaní knih pro děti.

Na motivy dramatických životních osudů Pavlíny Pořízkové a její rodiny napsala manželka oscarového režiséra Martina Formanová knihu „Případ Pavlína“. Tu obě dámy společně s Pavlíninou maminkou Annou pokřtily ve čtvrtek 30. října v pražském Paláci knih Luxor.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments