Dobré poledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

44 porizkovaVeselá, bezprostřední a přirozeně krásná žena se smyslem pro humor.  Tak její známí charakterizují první a stále nejslavnější českou modelku Pavlínu Pořízkovou. Prostějovská rodačka, kterou časopis Harper's Bazaar zařadil mezi deset nejkrásnějších žen světa, se minulý týden na několik dní vrátila do rodného města. Vidět jste ji tak mohli v našich ulicích i vy sami!

V Prostějově jsme o nádherné mladé dívky nikdy neměli nouzi. Mnohé z nich město bohužel opustí a přestěhují se do větších metropolí, některé z nich se však k nám jednou za čas rády vracejí. To je i případ americké supermodelky českého původu Pavlíny Pořízkové.  Dlouhonohou lvici s kaštanovou hřívou a okouzlujícím úsměvem jste v průběhu uplynulého týdne mohli vidět i v prostějovských ulicích. Fotila se zde s typickou Ukrajinou, tedy jedním z kol, kterých v dobách Pavlínina dětství bylo plné město. „Pokud vím, tak Pavlína Pořízková byla v Prostějově od neděle do středy, kdy odjela do Prahy,“ prozradila Večerníku jedna z našich čtenářek. Účelem jejího krátkodobého comebacku bylo natáčení dokumentu, který má popsat celý život této slavné rodačky. Logicky tak v tomto snímku nesmí chybět ani místa jejích prvních krůčků...

Pavlína Pořízková se narodila 9. dubna 1965 a dětství prožila v jednom z domů v Rejskově ulici. Její rodiče v roce 1968 emigrovali z tehdejšího Československa do Švédska a ona i s prarodiči zůstala v Prostějově. Za rodiči se za velmi dramatických okolností dostala, až když jí bylo devět let.

Jako modelka se prosadila už v Evropě, první kontrakt získala v Paříži. V roce 1983 se odstěhovala do USA, kde zažila éru své největší slávy. Zahrála si i ve filmech jako například Anna či Arizona Dream. Obrovskou popularitu jí získala také úspěšná účast v televizním pořadu Když hvězdy tančí.

V Americe se v roce 1989 provdala za hudebníka Ricka Ocaseka (65), s nímž má dva syny Jonathana (21) a Olivera (16). Ve svém životě se kromě slávy musela porvat i s řadou problémů, kolem čtyřicítky například užívala antidepresiva, která ji na dlouhou dobu vzala veškerou chuť na sex. Na rozdíl od jiných modelek, jež se „na stará kolena“ vrhly například do moderování bulvárních zpráv, se Pavlína v současnosti věnuje psaní knih pro děti.

Na motivy dramatických životních osudů Pavlíny Pořízkové a její rodiny napsala manželka oscarového režiséra Martina Formanová knihu „Případ Pavlína“. Tu obě dámy společně s Pavlíninou maminkou Annou pokřtily ve čtvrtek 30. října v pražském Paláci knih Luxor.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments