Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 restaurant_dayFOTOGALERIE Chuťové buňky se uplynulou sobotu při vstupu do předsálí v přízemí i prvním patře Společenského domu v Prostějově plašily, sliny se sbíhaly. Okrašlovací spolek města Prostějova ve spolupráci s účastnicemi kurzu Okresní hospodářské komory a pod záštitou Zdravého města uspořádal další díl oblíbené přehlídky domácích pochutin Restaurant Day. A to, co domácí kuchaři, kuchařky a pekařky předvedli, to byla úplná paráda!

„Je tady pětadvacet stánků, na kterých vyložení amatéři kulinářského řemesla vaří, pečou nebo smaží a prodávají různé dobroty. Návštěvníkům této akce pak své výtvory prodávají, ale čistě jen za nákladové ceny, které mají přesně do haléře spočítány. Při těchto akcích jde vyloženě o to, aby člověk, pokud skutečně něco umí a doma si to již vyzkoušel, nabídl svůj kuchařský či pekařský um nejenom doma svým rodinným příslušníkům, ale přišel se pochlubit na veřejnost,“ prozradila  Večerníku přímo na místě hlavní organizátorka dalšího dílu Restaurant Day Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku a prostějovská zastupitelka. Ona sama s manželem a synem se na akci pochlubila do daleka vonícími bramboráky. „Recept? Tak ten vám neprozradím, jde o tajemství naší rodiny. A pochybuji, že někdo tady z účastníků vám recepty prozradí,“ zasmála se Sokolová.

Společenským domem se v sobotu 15. listopadu jen linuly vůně všeho druhu. Čichovým buňkám početných návštěvníků akce určitě neunikly nejenom bramboráky, ale také domácí klobásky, kukuřičné placky, červíčci na česneku, polévky, guláše a celá řada dalších dobrot. Několik domácích pekařek i pekařů představila bábovky, zákusky, ale už také vánoční cukroví. Kdo neochutnal, nebo si dokonce něco nekoupil, měl smůlu. Ale jak Večerník přímo na místě zjistil, davy lidí se nenechaly ani u jednoho z pětadvaceti stánků dlouho pobízet! „Jsem velmi spokojena s úrovní i návštěvností celé akce. V tomto roce se Restaurant Day podařilo uskutečnit již potřetí, po květnu a srpnu, kdy se akce konala pod širým nebem v Kolářových sadech, jsme zvolili Společenský dům. Ačkoliv jsme zpočátku trošku bojovali s elektřinou, protože mnoho z nás smažilo, ohřívalo, vařilo kávu či točilo pivo, tak se vše báječně vydařilo. S kůží na trh se dostavilo dvacet pět lidí, kteří nabízeli různé výtvory - bezlepkové pečivo, domácí anglické klobásy, pivo, otevřeli basický či polévkový bar. Tím pádem jsme se opět ´rozrostli´, v Kolářových sadech bylo prodávajících jedenáct,“ komentovala sobotní vydařené odpoledne Milada Sokolová, duše celého podniku Restaurant Day. „Je znát, že se lidé naučili si tento den užít. A někteří přišli již před úderem třinácté hodiny! Bylo zřejmé, že vědí, že čím dříve přijdou, tím lépe si nakoupí. Vzali si s sebou i nádoby na ´odběr domů´, takže si takto chytře navařili i na další dny,“ usmívala se spokojeně.

Už v tuto chvíli tak není pochyb, že další díl této akce na sebe nenechá dlouho čekat. „Záleží pouze na zájemcích, zda i v únoru příštího roku, jak by se správně měl Restaurant Day opět konat, budou ve vaření, pečení či smažení pokračovat,“ uzavřela Sokolová.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments