Dobré dopoledne, dnes je neděle 18.2.2018
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO+FOTOGALERIE Na úterní dopoledne jen tak nezapomenou žáci z ptenské základní školy. Díky tělocvikářce Markétě Kohoutové a za souhlasu vedení školy v čele s paní ředitelkou Vierou Šmilňákovou se totiž všichni zapojili do Sazka Olympijského víceboje, jenž je součástí projektu Česko sportuje. A odměnou za první místo v Olomouckém kraji pro ně byla návštěva olympioniků Tomáše Vernera a Pavla Konvičky, s nimiž strávili přibližně dvě hodiny.

Do celorepublikové akce se zapojilo přibližně tisíc škol a vždy tři nejlepší z každého kraje se mohou těšit na příjezd Olympijské hlídky, kterou tvoří celkem deset úspěšných a oblíbených sportovců. Figuruje mezi nimi i jméno krasobruslařského mistra Evropy z roku 2008, mnohonásobného domácího šampiona a celkem trojnásobného olympijského účastníka, jehož při cestě do Ptení navíc doprovodil rodák z Olomouce a medailista z mistrovství Evropy a taktéž účastník světových šampionátů i olympijských her Pavel Konvička.

Po úvodním přivítání a představení všech účastníků a představení myšlenky fair play přišel čas na pořádnou rozcvičku a následně se začalo sportovat. Na programu byly čtyři disciplíny, tedy T-běh, hod míčem v sedě, skok z místa a trojskok snožmo. Poté přišly na řadu krátká beseda, společné focení a očekávaná autogramiáda, na níž se těšila zejména děvčata.

Obsáhlou reportáž včetně ohlasů účastníků a rozhovoru s Tomášem Vernerem naleznete v pondělním Prostějovském Večerníku.

Připravujeme videoreport

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

 • Purim
 • Hledání kraslic
 • interforst
 • finsys
 • eurooptik
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI NA PŘEMYSLOVCE

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Oběť „skorovraždy“ je už doma.

Pokus o vraždu, ke kterému došlo v neděli 28. ledna v Hradební ulici v Prostějově, má pro oběť šťastný konec. Zatímco útočník stále sedí ve vazbě a hrozí mu osmnáct let vězení, zraněný muž se v nemocnici vylízal z trojitého bodnutí nožem do hrudníku a byl již propuštěn domů. 
 

Primátorka plesat nešla

Tradičně se uplynulou sobotu konal v Čechách pod Kosířem ples České strany sociálně demokratické, na kterém by se daly očekávat nejen regionální špičky této strany. Večerník však překvapilo sdělení primátorky statutárního města Prostějov Aleny Raškové, že na stranický bál rozhodně jít nemíní. Důvody neprozradila, můžeme tedy jen spekulovat...

Osobnost týdne

EVA HOLUBOVAholubovaJedinečná česká herečka přijela minulé úterý do Prostějova „randit“ s Oldřichem Víznerem. Oba předvedli v Městském divadle perfektní výkony ve hře Nella Simona Rande s duchem. Není třeba dodávat, že hlediště bylo opět zaplněné.

Číslo týdne

 2513

Právě tolik je aktuálně v Prostějově lidí bez práce. Místní region dlouhodobě vykazuje velmi nízkou nezaměstnanost, ovšem nyní se počet lidí registrovaných na zdejším Úřadu práce ČR výjimečně, ale nepatrně zvýšil. Podle odborníků za to může hlavně stagnace sezónních prací.

Výrok týdne

„„ZA LEPŠÍ ZÍTŘKY PRO VŠECHNYMUSLIMY.“

Řezník Krkovička zahájil v sobotu dopoledne masopust tímto prohlášením ve chvíli, kdy do pověšeného pašíka zabodl nůž. Diváci v tu chvíli ztichli...