Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 basketVysoká porážka a bezproblémové vítězství. Hned dvě tváře na začátku nového soutěžního ročníku ukázali basketbaloví Orli. Ostravský matný výkon vystřídalo obranné probuzení proti Ústí nad Labem. A s přibývajícími minutami byly k vidění také rychlé akce, zakončené jednoduchými koši.

„Z utkání jsem přitom měl obavy, protože Ústí v prvním kole prohrálo velice těsně s Pardubicemi. Doufám, že podobné výkony budeme opakovat a odrazíme se k lepším zítřkům,“ přeje si trenér Zbyněk Choleva.

V ostravské hale se Hanáci trápili v obraně a právě pod vlastním košem se dokázali po několika dnech výrazně zlepšit. Inkasovali pouze šedesát bodů a právě to byl základ pozdějšího vysokého vítězství. „Všichni hráči k tomu přispěli odstavováním soupeře od míče. Tak bychom měli bojovat pravidelně,“ tvrdí kouč týmu.

Snaha o rychlý přechod do útoku byla v obou případech vykoupená poměrně vysokým počtem ztracených míčů. Podle Cholevy je zlepšení přechodové fáze otázkou času.

„V přípravě jsme nebyli kompletní a ani na začátku ligy nemůžeme kvůli zranění Pavla Slezáka trénovat v plné sestavě. To je znát. Přišel nový rozehrávač a pivoti, chceme hrát trošku jiné útoky a ty se prostě musí natrénovat. Chce to svůj čas.“

Na začátku sezony Orli ale s přebytkem tréninkových jednotek počítat nemůžou. Liga pokračuje už ve středu a tým Prostějova hostuje na horké půdě v Děčíně. V sobotním televizním zápase pak přivítají nebezpečné slovenské Levice, které vede bývalý trenér Orlů Peter Bálint.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-