Dobré odpoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona

maskot bkPo vítězství proti severočeskému celku z Ústí změřili dnes naši borci síly s dalším celkem ze severu Čech, konkrétně s Děčínem. Tým, který od začátku sezóny ještě neodehrál ani jedno ostré utkání byl už před dnešním zápasem hodně nažhavený, ale v úvodu mu to bylo spíše na škodu. Naši borci se poměrně rychle ujali vedení a většinu první desetiminutovky udávali tempo zápasu. Teprve s přibývajícími minutami a druhou čtvrtinou přebrali domácí otěže zápasu a v polovině už vedli poměrem 40:35.

Ve druhé polovině jsme sice v úvodu třetí desetiminutovky snížili náskok soupeře, ale to bylo pouze dočasně. V závěru třetího kvartálu totiž měli ze hry více domácí, kteří díky sedmi bodům v řadě získali rozhodující náskok 68:59. V poslední části se pak už náš deficit pouze zvětšoval a my jsme se tak nakonec museli spokojit pouze se ziskem jednoho bodu. Skŕe se zastavilo na 88:75 bodech.

BK Děčín - BK Prostějov 88:75

BK Děčín: Sedmák 18 (+ 7 doskoků), Stria 16 (TH 6/6), Jiříček 13 (střelba 2 b. 7/6), Sanders 10, Pope 9 (+ 6 asistencí; trojky 6/3), Alič 7, Soukup 6, Bažant 5 (+ 5 získaných faulů), Landa 4

BK Prostějov: Pandula 20 (+ 7 doskoků; trojky 7/4), Dufault 14, Bohačík 12 (+ 5 asistencí i získaných faulů), Švrdlík 10 (+ 7 doskoků a 5 F+), Venta 8 (+ 9 doskoků – z toho 5 útočných), Kohout 6, Marko 5

počet diváků: 1010

Víkendové vítězství proti celku z Ústí nad Labem nám dodalo potřebnou sebedůvěru a tak jsme zápas na severu Čech proti Děčínu zahájili velmi dobrou hrou, díky které jsme se rychle dostali do vedení 7:5. Domácí pak sice vyrovnali a dokonce se na chvíli dostali do vedení, ale my jsme po trojkách Bohačíka s Pandulou znovu převzali otěže utkání a celou první část to byli právě Orli, kteří udávali tempo a zvítězili v úvodní čtvrtině 21:20.

Zatímco v první desetiminutovce jsme měli my více ze hry, ve druhé části jsme už museli pouze dotahovat. Soupeř se poměrně rychle ujal vedení a díky dvěma bodovým minisériím získal až šestibodové vedení 34:28, které v závěru ještě o bod zvýšil. Koš našeho rozehrávače Venty před závěrem tohoto kvartálu ale snížil naši ztrátu na poločasový stav 40:35 pro domácí.

Stejně jako se zápas vyvíjel v druhé čtvrtině, pokračoval trend vývoje i ve třetí části s výrazně vyšší úspěšností procenta střelby. Body tak rychle přibývaly na obou stranách a náš deficit hodně kolísal –v rozmezí od jednoho bodu až po sedm. Tento trend se udržel až do závěru třetí části, kdy jsme zaznamenali čtyři body v řadě v podání Bohačíka a Marka a snížili na 61:59, domácí pak ale kontrovali sedmi body v řadě a my jsme se ocitli v devítibodovém deficitu před závěrečnou části 59:68. Deset minut na devítibodový deficit, to je dostatek času, bohužel soupeř už byl pořádně rozjetý a nám se nedařilo zastavit jeho podkošové hráče, takže naše ztráta byla stále stejná a v závěru dokonce narostla a přehoupla se přes dvoucifernou hranici. Po čtyřiceti minutách čistého času jsme se tak museli spokojit s porážkou poměrem 75:88.