Dobré odpoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

maskot bkPo vítězství proti severočeskému celku z Ústí změřili dnes naši borci síly s dalším celkem ze severu Čech, konkrétně s Děčínem. Tým, který od začátku sezóny ještě neodehrál ani jedno ostré utkání byl už před dnešním zápasem hodně nažhavený, ale v úvodu mu to bylo spíše na škodu. Naši borci se poměrně rychle ujali vedení a většinu první desetiminutovky udávali tempo zápasu. Teprve s přibývajícími minutami a druhou čtvrtinou přebrali domácí otěže zápasu a v polovině už vedli poměrem 40:35.

Ve druhé polovině jsme sice v úvodu třetí desetiminutovky snížili náskok soupeře, ale to bylo pouze dočasně. V závěru třetího kvartálu totiž měli ze hry více domácí, kteří díky sedmi bodům v řadě získali rozhodující náskok 68:59. V poslední části se pak už náš deficit pouze zvětšoval a my jsme se tak nakonec museli spokojit pouze se ziskem jednoho bodu. Skŕe se zastavilo na 88:75 bodech.

 

BK Děčín - BK Prostějov 88:75

BK Děčín: Sedmák 18 (+ 7 doskoků), Stria 16 (TH 6/6), Jiříček 13 (střelba 2 b. 7/6), Sanders 10, Pope 9 (+ 6 asistencí; trojky 6/3), Alič 7, Soukup 6, Bažant 5 (+ 5 získaných faulů), Landa 4

BK Prostějov: Pandula 20 (+ 7 doskoků; trojky 7/4), Dufault 14, Bohačík 12 (+ 5 asistencí i získaných faulů), Švrdlík 10 (+ 7 doskoků a 5 F+), Venta 8 (+ 9 doskoků – z toho 5 útočných), Kohout 6, Marko 5

střelba 3 b.: 22/8 – 16/6
střelba 2 b.: 42/24 – 50/20
TH: 21/16 – 24/17
doskoky: 31:35 (útočné 7:15)
chyby: 22:20
ztráty: 9:11
počet diváků: 1010

Víkendové vítězství proti celku z Ústí nad Labem nám dodalo potřebnou sebedůvěru a tak jsme zápas na severu Čech proti Děčínu zahájili velmi dobrou hrou, díky které jsme se rychle dostali do vedení 7:5. Domácí pak sice vyrovnali a dokonce se na chvíli dostali do vedení, ale my jsme po trojkách Bohačíka s Pandulou znovu převzali otěže utkání a celou první část to byli právě Orli, kteří udávali tempo a zvítězili v úvodní čtvrtině 21:20.

 

Zatímco v první desetiminutovce jsme měli my více ze hry, ve druhé části jsme už museli pouze dotahovat. Soupeř se poměrně rychle ujal vedení a díky dvěma bodovým minisériím získal až šestibodové vedení 34:28, které v závěru ještě o bod zvýšil. Koš našeho rozehrávače Venty před závěrem tohoto kvartálu ale snížil naši ztrátu na poločasový stav 40:35 pro domácí.

Stejně jako se zápas vyvíjel v druhé čtvrtině, pokračoval trend vývoje i ve třetí části s výrazně vyšší úspěšností procenta střelby. Body tak rychle přibývaly na obou stranách a náš deficit hodně kolísal –v rozmezí od jednoho bodu až po sedm. Tento trend se udržel až do závěru třetí části, kdy jsme zaznamenali čtyři body v řadě v podání Bohačíka a Marka a snížili na 61:59, domácí pak ale kontrovali sedmi body v řadě a my jsme se ocitli v devítibodovém deficitu před závěrečnou části 59:68. Deset minut na devítibodový deficit, to je dostatek času, bohužel soupeř už byl pořádně rozjetý a nám se nedařilo zastavit jeho podkošové hráče, takže naše ztráta byla stále stejná a v závěru dokonce narostla a přehoupla se přes dvoucifernou hranici. Po čtyřiceti minutách čistého času jsme se tak museli spokojit s porážkou poměrem 75:88.

 

 

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments