Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

maskot bkPo vítězství proti severočeskému celku z Ústí změřili dnes naši borci síly s dalším celkem ze severu Čech, konkrétně s Děčínem. Tým, který od začátku sezóny ještě neodehrál ani jedno ostré utkání byl už před dnešním zápasem hodně nažhavený, ale v úvodu mu to bylo spíše na škodu. Naši borci se poměrně rychle ujali vedení a většinu první desetiminutovky udávali tempo zápasu. Teprve s přibývajícími minutami a druhou čtvrtinou přebrali domácí otěže zápasu a v polovině už vedli poměrem 40:35.

Ve druhé polovině jsme sice v úvodu třetí desetiminutovky snížili náskok soupeře, ale to bylo pouze dočasně. V závěru třetího kvartálu totiž měli ze hry více domácí, kteří díky sedmi bodům v řadě získali rozhodující náskok 68:59. V poslední části se pak už náš deficit pouze zvětšoval a my jsme se tak nakonec museli spokojit pouze se ziskem jednoho bodu. Skŕe se zastavilo na 88:75 bodech.

 

BK Děčín - BK Prostějov 88:75

BK Děčín: Sedmák 18 (+ 7 doskoků), Stria 16 (TH 6/6), Jiříček 13 (střelba 2 b. 7/6), Sanders 10, Pope 9 (+ 6 asistencí; trojky 6/3), Alič 7, Soukup 6, Bažant 5 (+ 5 získaných faulů), Landa 4

BK Prostějov: Pandula 20 (+ 7 doskoků; trojky 7/4), Dufault 14, Bohačík 12 (+ 5 asistencí i získaných faulů), Švrdlík 10 (+ 7 doskoků a 5 F+), Venta 8 (+ 9 doskoků – z toho 5 útočných), Kohout 6, Marko 5

střelba 3 b.: 22/8 – 16/6
střelba 2 b.: 42/24 – 50/20
TH: 21/16 – 24/17
doskoky: 31:35 (útočné 7:15)
chyby: 22:20
ztráty: 9:11
počet diváků: 1010

Víkendové vítězství proti celku z Ústí nad Labem nám dodalo potřebnou sebedůvěru a tak jsme zápas na severu Čech proti Děčínu zahájili velmi dobrou hrou, díky které jsme se rychle dostali do vedení 7:5. Domácí pak sice vyrovnali a dokonce se na chvíli dostali do vedení, ale my jsme po trojkách Bohačíka s Pandulou znovu převzali otěže utkání a celou první část to byli právě Orli, kteří udávali tempo a zvítězili v úvodní čtvrtině 21:20.

 

Zatímco v první desetiminutovce jsme měli my více ze hry, ve druhé části jsme už museli pouze dotahovat. Soupeř se poměrně rychle ujal vedení a díky dvěma bodovým minisériím získal až šestibodové vedení 34:28, které v závěru ještě o bod zvýšil. Koš našeho rozehrávače Venty před závěrem tohoto kvartálu ale snížil naši ztrátu na poločasový stav 40:35 pro domácí.

Stejně jako se zápas vyvíjel v druhé čtvrtině, pokračoval trend vývoje i ve třetí části s výrazně vyšší úspěšností procenta střelby. Body tak rychle přibývaly na obou stranách a náš deficit hodně kolísal –v rozmezí od jednoho bodu až po sedm. Tento trend se udržel až do závěru třetí části, kdy jsme zaznamenali čtyři body v řadě v podání Bohačíka a Marka a snížili na 61:59, domácí pak ale kontrovali sedmi body v řadě a my jsme se ocitli v devítibodovém deficitu před závěrečnou části 59:68. Deset minut na devítibodový deficit, to je dostatek času, bohužel soupeř už byl pořádně rozjetý a nám se nedařilo zastavit jeho podkošové hráče, takže naše ztráta byla stále stejná a v závěru dokonce narostla a přehoupla se přes dvoucifernou hranici. Po čtyřiceti minutách čistého času jsme se tak museli spokojit s porážkou poměrem 75:88.

 

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-