Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

basket ilustracniJediný slovenský celek v Mattoni NBL, vedený bývalým prostějovským trenérem Peterem Bálintem, dokázal porazit Orly v rámci 4. kola nejvyšší soutěže. Domácí celek vedl pouze v průběhu první čtvrtiny, pak již marně dotahoval náskok soupeře a po výsledku 62:78 prohrál třetí utkání v sezoně.

BK Prostějov - Astrum Levice 62:78

Rozhodčí: Paulík Robert, Kurz Vlastimil, Nejezchleb Petr

Diváků: 980

Začátek duelu byl hodně vyrovnaný. Hosté získali mírný náskok, v 5. minutě už ale domácí vedli 8:7. Od té chvíle se soupeři přetahovali o vedení až do konce čtvrtiny. Těsný náskok si do další pasáže střetnutí odnesli hosté po přesné střele Gottselinga. Levice díky tomu vedly 17:16.

Hosté si byli vědomi své výškové a hmotnostní převahy a snažili se dopravovat míče do podkošového prostoru. Ve své aktivitě pokračovali v další části poločasu a zvýšili na 22:16. Domácí dokázali snížit na rozdíl jediného koše, vyrovnání se přesto nedočkali. Jejich soupeř se uměl prosadit a natáhl své vedení na osm bodů. Až v poslední minutě Hanáci snížili na 37:42.

Po přestávce basketbalisté Levic přitvrdili a po pěti minutách odskočili na 55:45. Dvouciferný rozdíl udrželi do konce čtvrtiny a díky tomu Orli vstupovali do závěrečné pasáže duelu za stavu 51:61.

Poslední šance na obrat výsledku přišla ve chvíli, kdy domácí snížili na 58:66. Víc Levice nedovolily. Po oddechovém čase opět jejich hráči utáhli šrouby v obraně a po snadných koších do rozhozené obrany své vedení naopak navýšili k výslednému skóre.


očima trenérů:

Zbyněk Choleva (BK Prostějov):
„Utkání se nám nepovedlo. Nedařilo se nám ani v útoku, ani v obraně. Kromě toho nám chyběla koncentrace a to se projevilo špatnou střelbou trestných hodů. V poslední čtvrtině jsme minuli několik střel a přišli o možnost s výsledkem ještě něco udělat. V rozhodujících chvílích se soupeři začalo dařit při střelách z dálky a bylo definitivně rozhodnuto.

Peter Bálint (Astrum Levice):
Vítězství se nerodilo vůbec lehce. V úvodu zápasu jsme velmi špatně pohybovali míčem a to nám pak značně komplikovalo hru. Teprve ve druhé polovině zápasu jsme se dostali k takovému pohybu míče, jaký bych si představoval. Dostávali jsme tak míč na podkošové hráče, na místa, kde jsme hodně silní a to bylo klíčové pro konečný výsledek.

 

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-