Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 basketNa podzim roku 2004 vtrhli do nejvyšší basketbalové soutěže basketbalisté Prostějova. Ambiciozní celek v následujících osmi letech sbíral výhradně medaile, čtyřikrát vybojoval hned stříbro a titul vicemistra. Poslední měsíce ale naznačují, že doba úspěchů je pryč. Tým se sice pohybuje v popředí tabulky Mattoni NBL, v zákulisí se však stále více hlasitěji spekuluje o výši dluhů.

A budoucnost Orlů skutečně není světlá, což potvrdilo také prohlášení jednatele marketingové společnosti TK PLUS Miroslava Černoška těsně před vánocemi. „Basketbal již není mojí prioritou. Ze své pozice jsem ve společnosti prosadil rozdělené sféry vlivu...,“ vyjádřil se jasně až nečekaně upřímně Černošek.

Znamená to tedy, konec profesionálního basketbalu v Prostějově? Na tak radikální závěr ještě nedošlo, současně je ale zřejmé, že již druhým rokem vlečící se krize, potřebuje buďto rázné řešení směrem k lepšímu, nebo konec agónie. Chybějící finance totiž vedení klubu zatím nedokáže sehnat a nejistá je také další podpora basketbalistů ze strany prostějovského magistrátu. Při posledním jednání zastupitelstva totiž zazněly na adresu Orlů jen málo povzbudivá slova... „Situace uvnitř klubu není dobrá. Počkáme, jak se vyřeší,“ zaznělo při jednání z úst primátora statutárního města Prostějova. Není tak ani divu, že vrcholní politici města se zdráhají přiznat basketbalu veřejnou finanční podporu na rok 2013, když existuje riziko, že elitní tým ani nedokončí rozehranou sezonu...

Otázka basketbalu se totiž probírala vcelku žhavě i na letošním posledním letošním zasedání Zastupitelstva města Prostějova. To poté, co schválilo rozpočet města pro rok 2013, ve kterém se pamatuje částkou 7,9 milionu korun na veřejnou finanční podporu strategickým sportům ve městě, se jakoby mimochodem zeptal Josef Augustin (KSČM) primátora Miroslava Pišťáka (ČSSD) na pozici tohoto klubu v Prostějově. „Chtěl bych vědět, jestli basketbal bude považován za strategický sport pro Prostějov i nadále a jestli tak získá potřebnou finanční podporu. Slyšel jsem totiž, že Basketbalový klub Prostějov má z našeho města odejít, protože prožívá nějaké zvláštní a těžké období,“ otázal se Augustin. „Budu v tomto okamžiku hovořit jen za sebe, protože nemám pochopitelně zmocnění hovořit za někoho jiného. Ano, i já jsem slyšel nejrůznější zvěsti o tom, jestli basketbal bude dál v Prostějově pokračovat, nebo z města odejde a bude působit někde jinde. A právě proto v tuto chvíli nepředkládáme zastupitelstvu ke schválení žádnou konkrétní částku, kterou by tento klub měl získat v rámci onoho bezmála osmimilionového limitu pro strategické sporty jako veřejnou finanční podporu. Bylo by to od nás velice nezodpovědné, protože netušíme, co s tímto klubem bude dál,“ pronesl Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějova s tím, že v nejbližším časovém horizontu bude muset dojít k vyjasnění situaci.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-