Dobré ráno, dnes je pátek 6.12.2019
svátek slaví Mikuláš,
zítra Ambrož a Benjamín
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 basketNa podzim roku 2004 vtrhli do nejvyšší basketbalové soutěže basketbalisté Prostějova. Ambiciozní celek v následujících osmi letech sbíral výhradně medaile, čtyřikrát vybojoval hned stříbro a titul vicemistra. Poslední měsíce ale naznačují, že doba úspěchů je pryč. Tým se sice pohybuje v popředí tabulky Mattoni NBL, v zákulisí se však stále více hlasitěji spekuluje o výši dluhů.

A budoucnost Orlů skutečně není světlá, což potvrdilo také prohlášení jednatele marketingové společnosti TK PLUS Miroslava Černoška těsně před vánocemi. „Basketbal již není mojí prioritou. Ze své pozice jsem ve společnosti prosadil rozdělené sféry vlivu...,“ vyjádřil se jasně až nečekaně upřímně Černošek.

Znamená to tedy, konec profesionálního basketbalu v Prostějově? Na tak radikální závěr ještě nedošlo, současně je ale zřejmé, že již druhým rokem vlečící se krize, potřebuje buďto rázné řešení směrem k lepšímu, nebo konec agónie. Chybějící finance totiž vedení klubu zatím nedokáže sehnat a nejistá je také další podpora basketbalistů ze strany prostějovského magistrátu. Při posledním jednání zastupitelstva totiž zazněly na adresu Orlů jen málo povzbudivá slova... „Situace uvnitř klubu není dobrá. Počkáme, jak se vyřeší,“ zaznělo při jednání z úst primátora statutárního města Prostějova. Není tak ani divu, že vrcholní politici města se zdráhají přiznat basketbalu veřejnou finanční podporu na rok 2013, když existuje riziko, že elitní tým ani nedokončí rozehranou sezonu...

Otázka basketbalu se totiž probírala vcelku žhavě i na letošním posledním letošním zasedání Zastupitelstva města Prostějova. To poté, co schválilo rozpočet města pro rok 2013, ve kterém se pamatuje částkou 7,9 milionu korun na veřejnou finanční podporu strategickým sportům ve městě, se jakoby mimochodem zeptal Josef Augustin (KSČM) primátora Miroslava Pišťáka (ČSSD) na pozici tohoto klubu v Prostějově. „Chtěl bych vědět, jestli basketbal bude považován za strategický sport pro Prostějov i nadále a jestli tak získá potřebnou finanční podporu. Slyšel jsem totiž, že Basketbalový klub Prostějov má z našeho města odejít, protože prožívá nějaké zvláštní a těžké období,“ otázal se Augustin. „Budu v tomto okamžiku hovořit jen za sebe, protože nemám pochopitelně zmocnění hovořit za někoho jiného. Ano, i já jsem slyšel nejrůznější zvěsti o tom, jestli basketbal bude dál v Prostějově pokračovat, nebo z města odejde a bude působit někde jinde. A právě proto v tuto chvíli nepředkládáme zastupitelstvu ke schválení žádnou konkrétní částku, kterou by tento klub měl získat v rámci onoho bezmála osmimilionového limitu pro strategické sporty jako veřejnou finanční podporu. Bylo by to od nás velice nezodpovědné, protože netušíme, co s tímto klubem bude dál,“ pronesl Miroslav Pišťák, primátor statutárního města Prostějova s tím, že v nejbližším časovém horizontu bude muset dojít k vyjasnění situaci.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments