Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 ventaČtrnáct dní trval půst prostějovských basketbalistů, kteří právě před dvěma týdny porazili na domácí palubovce silnou Opavu. První zápas nového roku odehráli opět před domácím publikem se sousedním týmem tabulky BK JIP Pardubice. Vyrovnanou bitvu až do samotného konce zvládli nakonec lépe hráči Pardubic, kteří o svém vítězství rozhodli ve druhé polovině utkání.

Ještě do poločasu byly šance obou týmů vyrovnané, stejně tak skóre v půli utkání bylo naprosto shodné – 43:43. Ve třetí a závěrečné čtvrtině se do mírného náskoku dostali hostující hráči, kteří své vedení dokázali udržet až do závěrečné sirény. Prostějov se vehementně tlačil dopředu, ve většině případů je však zradila koncovka. Soupeř také neměl natolik seřízená mířidla, přesto se dokázal o něco více prosadit a takticky zvládnul i dramatický závěr. Pardubice se na svého soupeře bodově dotáhli, Prostějov bude mít možnost napravit nepovedený start do nového roku v dalším kole Mattoni NBL. V rámci 21. kola v sobotu 5. ledna totiž opět na svém hřišti hostí svitavské Tury.

BK Prostějov – BK JIP Pardubice 66:75 (23:25, 20:18, 9:13, 14:19)

STŘELBA 3B.: 29/6:15/5

STŘELBA 2B.: 64/23:65/28

TH: 20/14:21/14

Doskoky: 39:35

CHYBY: 19:18

BK Prostějov: Kohout Ondřej 2, Marko Roman 6, Pandula Dušan 11, Dufault Austin Lee 14, Švrdlík Kamil 12, Slezák Pavel 15, Prášil Jaroslav 3, Bratčenkov Vojtěch 5, Matej Venta 8. Trenér: Zbyněk Choleva.

BK Pardubice: Žabas Evladas 20, Muirhead Corey 15, Bohačík Petr 10, Nelson Travis 8, Faifr Samuel 7, Čarnecký Michal 6, Kotas Lukáš 4, Pospíšil Zbyněk 3, Peterka Martin 2. Trenér: Jan Slowiak.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-