Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 bk_svitavyPo středeční prohře od celku Pardubic, který se stejným bodovým ziskem dostal na úkor Orlů na průběžně čtvrtou pozici, hostili na domácí palubovce svitavské Tury, krčící se na desátém místě. Zápas to ale nebyl vůbec jednoduchý, jak by si lajk mohl myslet. Naopak! Hosté po většinu první půle kontrolovali své vedení, domácí tak vstupovali do druhé části zápasu s tříbodovou ztrátou.

Odpověď však přišla záhy, když se Prostějov zásluhou série tříbodových košů dostal do vedení. To narostlo až na rozdíl deseti bodů a zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Hosté pak ale řádně zabrali a vedení stáhli až nakonec minutu před koncem došlo i na srovnání skóre 95:95. Vše do svých rukou naštěstí vzal uzdravený Matej Venta, který nejdříve neohroženým nájezdem poslal Orly do vedení, trestnými hody v závěru jej ještě potvrdil a rozhodl o vítězství prostějovského týmu. Ve druhém novoročním utkání tak již Orli své věrné fandy dokázali potěšit.

BK Prostějov -QANTO Tuři Svitavy 99:95 (22:24, 23:24, 29:23, 23:24)

STŘELBA 3B.: 24/9:19/7
STŘELBA 2B.: 44/28:43/26
TH: 22/16:30/22
DOSKOKY: 30:29
CHYBY: 28:27
ROZHODČÍ: Paulík Robert, Kapl Antonín, Remenec Ondřej
KOMISAŘ: Sudek Petr

BK Prostějov: Kohout Ondřej 21, Prášil Jaroslav 18, Venta Matej 14, Slezák Pavel 13, Švrdlík Kamil 12, Marko Roman 10, Bratčenkov Vojtěch 6, Pandula Dušan 5.

QANTO Tuři Svitavy: Deloach Michael Bradon 25, Mróz Pawel 24, Moravec Luboš 14, Jelínek Jiří 12, Macela Tomáš 6, Miloš Pavel 6, Sedlák Jakub 4, Šindelář Lukáš 2, Teplý Tomáš 2, Harčár Pavel 0.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-