Dobrý večer, dnes je pátek 20.10.2017
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita

bk prostejovBasketbalisté Prostějova oslavili prvomájový svátek práce tím nejlepším možným způsobem. V úterním podvečeru na domácí palubovce Městské haly Sportcentrum-DDM doslova rozdrtili svého semifinálového soka z play off Mattoni NBL BK Děčín, kterému uštědřili vysokou porážku 93:60. Svěřenci trenéra Cholevy první díl partie o finále ovládli od samého začátku a výborný výkon jim vydržel až do konce. Orli se zaskvěli zejména ve střelbě za tři body a dominovali také pod oběma koši. Střelecky zazářil Pavel Slezák, autor 22 bodů.

Pouze v zahajovací čtvrtině měli basketbalisté Prostějova v prvním semifinále Mattoni NBL proti Děčínu problémy. Ve zbytku zápasu ale naprosto dominovali, vyhráli rozdílem třídy 93:60 a ujali se vedení v sérii. Obávané bojovníky zadupali do země především po návratu z kabiny. Poločasové vedení 40:34 během následujících sedmi minut navýšili na dvacet bodů a potvrdili, že v domácí hale s tímto soupeřem neprohrávají.

Rozhodl nástup do druhého poločasu, na který jsme se v kabině připravovali. V Rychlém sledu jsme proměnili čtyři trojky a bylo rozhodnuto,“ pochvaloval si trenér Orlů Zbyněk Choleva.

Lídrem Prostějova byl především Pavel Slezák, který zaznamenal 22 bodů a proměnil čtyři střely z dálky. „Když to padá, tak je to snadné,“ smál se nejlepší hráč domácích.

Mnohem hroší náladu měl hostující Pavel Budínský, kterého jeho svěřenci zklamali. „Byli jsme zbabělí. Tak se play – off nehraje. Chci věřit, že si to hráči srovnají v hlavě a příště se budou prezentovat v jiném světle,“ řekl Budínský.

Odveta se hraje v pátek na palubovce děčínského celku. Třetí utkání série pak bude hostit znovu Prostějov, a to na druhý květnový svátek 8.5. netradičně již od 13 hodin.

BK Prostějov - BK Děčín 93:60 (15:19, 40:34, 69:47)

Nejvíce bodů: Slezák 22, Peterson 16, Cadri-Nicholson 13, Smith a Venta po 11 - Stria 15, P. Houška 13, Burke 9. Rozhodčí: Paulík, Hruša, Macela. Trestné hody: 22/18 - 14/10. Fauly: 15:20. Trojky: 9:4.