Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 ostrava_bkČtrnáctidenní půst prostějovských basketbalistů skončil, Orli vstoupili do další fáze Mattoni NBL, kde se představují ve skupině A1 - části vítězů. K prvnímu nadstavbovému kolu se i za nepřízně počasí vydali na palubovku průběžně druhého týmu tabulky NH Ostravy. Poločasové manko se podařilo Orlům rychle dotáhnout, vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby. Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém měli zpočátku prostějovští basketbalisté navrch. V závěru jim však došly síly, což na vyspělé mužstvo z Ostravy nestačilo. Sympatický výkon oslabených Orlů tak bohužel neznamenal větší bodový zisk.

Jako lavina se vřítili prostějovští basketbalisté do utkání, jehož úvodní část získali ve svůj prospěch. Ostravané očividně zapomněli na poslední vzájemné utkání, ve kterém jim Orli na domácí palubovce uštědřili výprask a ve druhé čtvrtině postupně obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Poločasové vedení o šest bodů i nadále navyšovali, prostějovské borce však položit nedokázali. Ti ve zbytku zápasu byli lepším týmem, dokázali dohnat ztrátu a dovést utkání do prodloužení. I v něm se ujali vedení a tahali za lepší konec, domácí však v závěru odskočili na dostatečný bodový rozdíl, který až do konce zápasu udrželi a po vítězství 103:94 po prodloužení si připsali další bod. O ten budou moci prostějovští basketbalisté bojovat hned v blížícím se úterním utkání, ve kterém hostí další silný celek BK JIP Pardubice.

NH Ostrava - BK Prostějov 103:94pp (14:16, 25:17, 22:26, 25:27 - 17:8)

STŘELBA 3B.: 28/11:24/7

STŘELBA 2B.: 35/22:42/29

TH: 33/26:26/15

CHYBY: 25:26

ROZHODČÍ: Matějek Ivor, Macela Miroslav, Večeřa Pavel

KOMISAŘ: Štěnička Dušan

NH Ostrava: Dufault 23, Barnes 20, Stehlík 20, Ames 13, Greene 10, Pelikán 6, Číž 5, Gniadek 4, Jurečka 2, Medvecký, Wilson, Zbránek. Trenér: Dušan Medvecký.

BK Prostějov: Slezák 22, Švrdlík 15, Kohout 14, Prášil 14, Pandula 13, Marko 12, Bratčenkov 4, Bohačík. Trenér: Zbyněk Choleva.

 

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-