Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 ostrava_bkČtrnáctidenní půst prostějovských basketbalistů skončil, Orli vstoupili do další fáze Mattoni NBL, kde se představují ve skupině A1 - části vítězů. K prvnímu nadstavbovému kolu se i za nepřízně počasí vydali na palubovku průběžně druhého týmu tabulky NH Ostravy. Poločasové manko se podařilo Orlům rychle dotáhnout, vyrovnaný stav vydržel až do konce základní hrací doby. Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém měli zpočátku prostějovští basketbalisté navrch. V závěru jim však došly síly, což na vyspělé mužstvo z Ostravy nestačilo. Sympatický výkon oslabených Orlů tak bohužel neznamenal větší bodový zisk.

Jako lavina se vřítili prostějovští basketbalisté do utkání, jehož úvodní část získali ve svůj prospěch. Ostravané očividně zapomněli na poslední vzájemné utkání, ve kterém jim Orli na domácí palubovce uštědřili výprask a ve druhé čtvrtině postupně obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Poločasové vedení o šest bodů i nadále navyšovali, prostějovské borce však položit nedokázali. Ti ve zbytku zápasu byli lepším týmem, dokázali dohnat ztrátu a dovést utkání do prodloužení. I v něm se ujali vedení a tahali za lepší konec, domácí však v závěru odskočili na dostatečný bodový rozdíl, který až do konce zápasu udrželi a po vítězství 103:94 po prodloužení si připsali další bod. O ten budou moci prostějovští basketbalisté bojovat hned v blížícím se úterním utkání, ve kterém hostí další silný celek BK JIP Pardubice.

NH Ostrava - BK Prostějov 103:94pp (14:16, 25:17, 22:26, 25:27 - 17:8)

STŘELBA 3B.: 28/11:24/7

STŘELBA 2B.: 35/22:42/29

TH: 33/26:26/15

CHYBY: 25:26

ROZHODČÍ: Matějek Ivor, Macela Miroslav, Večeřa Pavel

KOMISAŘ: Štěnička Dušan

NH Ostrava: Dufault 23, Barnes 20, Stehlík 20, Ames 13, Greene 10, Pelikán 6, Číž 5, Gniadek 4, Jurečka 2, Medvecký, Wilson, Zbránek. Trenér: Dušan Medvecký.

BK Prostějov: Slezák 22, Švrdlík 15, Kohout 14, Prášil 14, Pandula 13, Marko 12, Bratčenkov 4, Bohačík. Trenér: Zbyněk Choleva.

 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments