Příjemnou noc, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Zatím co v úvodním duelu o titul vydrželi svěřenci Zbyňka Cholevy držet nymburského soupeře na uzdě celý poločas, v odvetě ukázal mistr svoji sílu o poznání dříve. Už v úvodní pasáži získali náskok devíti bodů a bez sebemenších potíží zvítězili 88:58.

ČEZ N 88

BK Pv 58

průběžný stav série: 2:0


Už v 5. minutě Orli prohrávali 6:13 a ani v další fázi čtvrtiny to s nimi nevypadalo příliš dobře. V domácím dresu se dařilo prakticky celé sestavě. Rychlé kombinace končily snadnými koši, a proto Nymburk vedl po deseti minutách 26:17. Ve druhém dějství domácí zařadili ještě vyšší rychlost a přitvrdili v obraně. Vlastní koš prakticky zavřeli mezi třetí a devátou minutou. Klíčový úsek celého klání ovládli naprosto jednoznačným rozdílem 20:1. Za stavu 49:21 bylo prakticky po zápase a oba soupeři zůstávali na palubovce pouze z povinnosti. Vedle propastného rozdílu trápil trenéra Cholevu také vysoký počet faulů. Už během první půle nasbírali Travis Peterson, Yemi Nicholson a Dušan Pandula tři osobní chyby a především pod vlastním košem museli výrazně ubrat na razanci. Toho domácí uměli využít a když v závěru půle upravil průběžný stav Smith, užívali si v kabině vedení 53:27.

Orli se na chvíli zvedli po návratu z kabiny. Ve chvíli, kdy se přece jen soupeři trochu přiblížili, začali úřadovat Pumprla a Křemen. Oba nymburští hráči střídavě pronikali pod koš nebo přesně pálili ze střední a dlouhé vzdálenosti a ukázali, že v Polabí český velkoklub neprohrává. V průběhu poslední čtvrtiny dokonce domácí trenér mohl poslat do hry také všechny hráče ze střídačky. Mezi střelce se tak zapsali i mladíci Tomáš Vyoral a Martin Kříž. I s jejich pomocí Nymburk přehrál Prostějov rozdílem třídy a získal ve finále druhý bod.

Pohledem trenérů

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketball Nymburk:

„Zápas nám vyhrála obrana. Většinu zápasu jsem pod vlastním košem odehráli opravdu dobře. Prostějov má kvalitní tým, ví, jak mají hrát, ale my jsme je zastavili hned od prvních minut. Kromě našeho výkonu mě potěšila také atmosféra, která byla výborná, jak se na finále sluší. A bylo příjemné, že se na hřiště dostali také naši mladí hráči. Dostali možnost zapojit se do finále a to je pro ně opravdu velká zkušenost.“

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Nenašli jsme v sobě sílu vzdorovat víc. Dobré byly jen první minuty, pak jsme nedali asi pět šestek, soupeř proměnil trojku, získal vedení a to mu dalo klid. My jsme se pak trápili, prohrávali souboje jednoho na jednoho, ztráceli jsme na doskoku a dělali chyby, kdy jsme se nenabízeli dost rychle pro přihrávku, z čehož rezultovaly ztráty a protiútoky Nymburka.“

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments