Dobré odpoledne, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Zatím co v úvodním duelu o titul vydrželi svěřenci Zbyňka Cholevy držet nymburského soupeře na uzdě celý poločas, v odvetě ukázal mistr svoji sílu o poznání dříve. Už v úvodní pasáži získali náskok devíti bodů a bez sebemenších potíží zvítězili 88:58.

ČEZ N 88

BK Pv 58

průběžný stav série: 2:0


Už v 5. minutě Orli prohrávali 6:13 a ani v další fázi čtvrtiny to s nimi nevypadalo příliš dobře. V domácím dresu se dařilo prakticky celé sestavě. Rychlé kombinace končily snadnými koši, a proto Nymburk vedl po deseti minutách 26:17. Ve druhém dějství domácí zařadili ještě vyšší rychlost a přitvrdili v obraně. Vlastní koš prakticky zavřeli mezi třetí a devátou minutou. Klíčový úsek celého klání ovládli naprosto jednoznačným rozdílem 20:1. Za stavu 49:21 bylo prakticky po zápase a oba soupeři zůstávali na palubovce pouze z povinnosti. Vedle propastného rozdílu trápil trenéra Cholevu také vysoký počet faulů. Už během první půle nasbírali Travis Peterson, Yemi Nicholson a Dušan Pandula tři osobní chyby a především pod vlastním košem museli výrazně ubrat na razanci. Toho domácí uměli využít a když v závěru půle upravil průběžný stav Smith, užívali si v kabině vedení 53:27.

Orli se na chvíli zvedli po návratu z kabiny. Ve chvíli, kdy se přece jen soupeři trochu přiblížili, začali úřadovat Pumprla a Křemen. Oba nymburští hráči střídavě pronikali pod koš nebo přesně pálili ze střední a dlouhé vzdálenosti a ukázali, že v Polabí český velkoklub neprohrává. V průběhu poslední čtvrtiny dokonce domácí trenér mohl poslat do hry také všechny hráče ze střídačky. Mezi střelce se tak zapsali i mladíci Tomáš Vyoral a Martin Kříž. I s jejich pomocí Nymburk přehrál Prostějov rozdílem třídy a získal ve finále druhý bod.

Pohledem trenérů

Ronen GINZBURG - ČEZ Basketball Nymburk:

„Zápas nám vyhrála obrana. Většinu zápasu jsem pod vlastním košem odehráli opravdu dobře. Prostějov má kvalitní tým, ví, jak mají hrát, ale my jsme je zastavili hned od prvních minut. Kromě našeho výkonu mě potěšila také atmosféra, která byla výborná, jak se na finále sluší. A bylo příjemné, že se na hřiště dostali také naši mladí hráči. Dostali možnost zapojit se do finále a to je pro ně opravdu velká zkušenost.“

Zbyněk CHOLEVA - BK Prostějov:

„Nenašli jsme v sobě sílu vzdorovat víc. Dobré byly jen první minuty, pak jsme nedali asi pět šestek, soupeř proměnil trojku, získal vedení a to mu dalo klid. My jsme se pak trápili, prohrávali souboje jednoho na jednoho, ztráceli jsme na doskoku a dělali chyby, kdy jsme se nenabízeli dost rychle pro přihrávku, z čehož rezultovaly ztráty a protiútoky Nymburka.“

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments