Příjemnou noc, dnes je pátek 2.10.2020
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 dekovacka_bkJediné vítězství chybí basketbalistům Prostějova k obhajobě loňského druhého místa po nadstavbové části Mattoni NBL. Potřebují uspět buď v utkání na půdě Nymburka, nebo v domácím závěrečném duelu s Kolínem...

„Už před začátkem nadstavby jsme si řekli, že tabulku příliš sledovat nebudeme. Teď ale pochopitelně víme, v jaké jsme situaci. A pokusíme se druhé místo získat,“ hlásí trenér Orlů Zbyněk Choleva.

Dva nejlepší týmy v nadstavbové skupině A1 čeká ve čtvrtfinále soupeř z předkola play off, kde bojují Levice, Chomutov, USK Praha a Opava. „Je to ošidné. Papírově by šlo o snadnějšího protivníka, ale to v play off někdy neplatí. Kalkulovat o soupeřích se nevyplácí. Prostě se budeme snažit vyhrávat a počkáme si, kdo na nás vyjde,“ poznamenal kouč Orlů.

Příklady z minulých sezon ukazují, že narazit v prvním kole vyřazovací části má svoje výhody. Týmy ze skupiny A2 nejsou zvyklé hrát těžké zápasy a mají problém zvyknout si na vyšší tempo. To se potvrdilo například v loňské sezoně. Orli naprosto jednoznačně přehráli Ostravu 3:0 na zápasy, když ve dvou případech vyhráli téměř o třicet bodů. „Ve spodní skupině nejsou zápasy tak kvalitní a to se v play off v naprosté většině případů projeví,“ shodující se basketbaloví odborníci.

Ani dvě porážky v závěru nadstavby by pro hráče Prostějova nebyly žádnou tragédií. V nejhorším případě skončí třetí. „To ale neznamená, že něco vypustíme. Pro nás je důležité, abychom si udrželi dobrou formu před vrcholem sezony a pohodu v kabině,“ tvrdí Choleva.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-