Dobré poledne, dnes je čtvrtek 27.2.2020
svátek slaví Alexandr,
zítra Lumír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 dekovacka_bkJediné vítězství chybí basketbalistům Prostějova k obhajobě loňského druhého místa po nadstavbové části Mattoni NBL. Potřebují uspět buď v utkání na půdě Nymburka, nebo v domácím závěrečném duelu s Kolínem...

„Už před začátkem nadstavby jsme si řekli, že tabulku příliš sledovat nebudeme. Teď ale pochopitelně víme, v jaké jsme situaci. A pokusíme se druhé místo získat,“ hlásí trenér Orlů Zbyněk Choleva.

Dva nejlepší týmy v nadstavbové skupině A1 čeká ve čtvrtfinále soupeř z předkola play off, kde bojují Levice, Chomutov, USK Praha a Opava. „Je to ošidné. Papírově by šlo o snadnějšího protivníka, ale to v play off někdy neplatí. Kalkulovat o soupeřích se nevyplácí. Prostě se budeme snažit vyhrávat a počkáme si, kdo na nás vyjde,“ poznamenal kouč Orlů.

Příklady z minulých sezon ukazují, že narazit v prvním kole vyřazovací části má svoje výhody. Týmy ze skupiny A2 nejsou zvyklé hrát těžké zápasy a mají problém zvyknout si na vyšší tempo. To se potvrdilo například v loňské sezoně. Orli naprosto jednoznačně přehráli Ostravu 3:0 na zápasy, když ve dvou případech vyhráli téměř o třicet bodů. „Ve spodní skupině nejsou zápasy tak kvalitní a to se v play off v naprosté většině případů projeví,“ shodující se basketbaloví odborníci.

Ani dvě porážky v závěru nadstavby by pro hráče Prostějova nebyly žádnou tragédií. V nejhorším případě skončí třetí. „To ale neznamená, že něco vypustíme. Pro nás je důležité, abychom si udrželi dobrou formu před vrcholem sezony a pohodu v kabině,“ tvrdí Choleva.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments