Dobré poledne, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

14 dekovacka_bkJediné vítězství chybí basketbalistům Prostějova k obhajobě loňského druhého místa po nadstavbové části Mattoni NBL. Potřebují uspět buď v utkání na půdě Nymburka, nebo v domácím závěrečném duelu s Kolínem...

„Už před začátkem nadstavby jsme si řekli, že tabulku příliš sledovat nebudeme. Teď ale pochopitelně víme, v jaké jsme situaci. A pokusíme se druhé místo získat,“ hlásí trenér Orlů Zbyněk Choleva.

Dva nejlepší týmy v nadstavbové skupině A1 čeká ve čtvrtfinále soupeř z předkola play off, kde bojují Levice, Chomutov, USK Praha a Opava. „Je to ošidné. Papírově by šlo o snadnějšího protivníka, ale to v play off někdy neplatí. Kalkulovat o soupeřích se nevyplácí. Prostě se budeme snažit vyhrávat a počkáme si, kdo na nás vyjde,“ poznamenal kouč Orlů.

Příklady z minulých sezon ukazují, že narazit v prvním kole vyřazovací části má svoje výhody. Týmy ze skupiny A2 nejsou zvyklé hrát těžké zápasy a mají problém zvyknout si na vyšší tempo. To se potvrdilo například v loňské sezoně. Orli naprosto jednoznačně přehráli Ostravu 3:0 na zápasy, když ve dvou případech vyhráli téměř o třicet bodů. „Ve spodní skupině nejsou zápasy tak kvalitní a to se v play off v naprosté většině případů projeví,“ shodující se basketbaloví odborníci.

Ani dvě porážky v závěru nadstavby by pro hráče Prostějova nebyly žádnou tragédií. V nejhorším případě skončí třetí. „To ale neznamená, že něco vypustíme. Pro nás je důležité, abychom si udrželi dobrou formu před vrcholem sezony a pohodu v kabině,“ tvrdí Choleva.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-