Dobrý večer, dnes je čtvrtek 1.10.2020
svátek slaví Igor,
zítra Olívie a Oliver
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

15 slezakPouze dva soupeře nedokázali basketbalisté Prostějova porazit v průběhu sezony. Nymburk a Levice. Právě proti slovenskému soupeři budou v play-off bojovat o postup do semifinále Mattoni NBL. První zápas se hraje v sobotu 20. dubna od 19.00 hodin, odveta ve středu na Slovensku, třetí duel 27. dubna opět v hale Sportcentra DDM. případné další zápasy jsou na programu 1. a 4. května. Série se hraje na tři vítězné zápasy.

 „Čeká nás nepříjemný protivník. Především v domácím bouřlivém prostředí jsou Levice silné. Doufáme, že naši fanoušci v play-off vytvoří v naší hale dobrou kulisu  a pomůžou týmu k postupu. Kluci si to určitě zaslouží,“ zve diváky generální manažer BK Prostějov Petr Fridrich.

V základní části Orli s jediným zahraničním celkem v Mattoni NBL prohráli v Prostějově 62:78 a střetnutí na Slovensku ztratili v poměru 79:96. „Moc si přejeme, aby se něco podobného neopakovalo. Pracujeme na tom, abychom šli do vyřazovací části v co nejlepší pohodě. Uvědomujeme si, že nás nečeká nic snadného, ale chceme postoupit do dalšího kola,“ tvrdí trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Na play-off se těší celý tým, který chce zůstat v soutěži co nejdéle. Na předcházející nezdary s Levicemi už ani nemyslí.

„Play-off je jiná soutěž. V dlouhodobé části se dají nezdary napravit, teď to nepůjde. V posledních týdnech hrajeme docela dobře a stejnými výkony se chceme prezentovat také v následujících zápasech. Když budeme soustředění a vyvarujeme se hloupých chyb, máme rozhodně slušné šance projít mezi nejlepší čtyři kluby soutěže,“ věří svému týmu kapitán Orlů Jaroslav Prášil.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-