Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

18 levice_bkPo sobotním vítězství a opětovném vedení v sérii se na řadu dostala levická palubovka. Na té Orli nezačali vůbec špatně, když na sklonku páté minuty vedli poměrem 16:7. Pak ale domácí zvýšili agresivitu na obou dvou polovinách hřiště a zejména díky neprostupné obraně se Prostějov postupně dostal do ztráty. Nejprve pár bodů, ale s postupem času se manko zvyšovalo. V polovině to bylo o devět a ve třetím kvartálu už o devatenáct.

Mnozí tak dozajista lámali nad statečnou letkou Orlů hůl, ale nebyli by to prostějovští borci, aby ještě nevykřesali naději. Odhodlaně a nebojácně se vrhali do obrany domácích a získávali jeden faul za druhým. Bod po bodu ubírali, až se v páté minutě poslední části dostali na šestibodový rozdíl 59:65. To bylo bohužel maximum, domácí se odrazili ode dna a Orli se nakonec museli smířit s porážkou poměrem 66:77 a návratem série do Prostějova, kde se rozhodne o tom, kdo postoupí do semifinále!

Astrum Levice - BK Prostějov 77:66 (19:16 41:32 60:45)

STŘELBA 3B.: 16/5:18/6
STŘELBA 2B.: 60/26:39/13
TH: 20/10:31/22
DOSKOKY: 47:37
CHYBY: 25:19
ROZHODČÍ: Dolinek Ivo, Hruša Petr, Matějek Ivor;
KOMISAŘ: Jančovič Josef


Astrum Levice: Grznár Richard 21, Fields Brandon 17, Kemp Willie Devale 14, Mrviš Tomáš 10, Simmons Jeremy B.J. 8, Nuhanović Salih 4, Addinson Brian 3, Lehman Filip, Marchyn Matej, Vojtek Jozef. Trenér: Oleg meleščenko.

BK Prostějov: Pandula Dušan 16, Švrdlík Kamil 13, Slezák Pavel 12, Bohačík Jaromír 9, Prášil Jaroslav 8, Kohout Ondřej 5, Marko Roman 3, Bratčenkov Vojtěch, Polášek Rudolf. Trenér: Zbyněk Choleva.

Vstup do středečního utkání byl ze strany Orlů ve znamení tříbodových střel, když se ujali po Slezákově trojce vedení 3:2 a následně otočili z 6:7 na 16:7 třemi trojkami v řadě (Marko, Slezák, Bohačík) a trestným hodem Švrdlíka. Série 10:0 vypadala optimisticky, ale bohužel na tahu teď byli domácí a ti tuto sérii vrátili i s úroky. Po zbytek čtvrtiny už orli nedokázali protlačit míč obroučkou a přitom inkasovali dvanáct bodů. Domácí tak nakonec první fázi utkání vyhráli poměrem 19:16.

V úvodu druhé části byl poměr sil opět vyrovnaný, když prostějovské šance na úspěch v zápase držel vysoko Pandula a Prášilovy trojky. Za stavu 28:26 pro domácí se ale levický celek znovu bodově „utrhnul“ a díky podkošovým hráčům soupeře a v této fázi nezastavitelnému Grznárovi, šli až do jedenáctibodového náskoku 41:30. S klaksonem sice Pandula upravil na 32:41, ale ani to nebyl příliš povzbudivý výsledek po dvaceti minutách čistého času.

S devítibodovým deficitem  to byli právě Orli, kdo potřeboval ve zbývajícím čase domácí celek tlačit. Bohužel útok stále váznul a když se k tomu přidaly i neproměněné trestné hody, nedařilo se manko mazat, ale spíš nabírat. Domácí si tak zopakovali sérii ze závěru prvního kvartálu a dílčím vítězstvím 12:0 se dostal soupeř do devatenáctibodového vedení 58:39. Prostějovští basketbalisté se naštěstí ani za této negativně vyhlížející situace nevzdali a šesti trestnými hody alespoň mírně stáhli. Nakonec se vstupovalo do poslední fáze zápasu za stavu 60:45 pro domácí hráče.

Zatímco v předchozích fázích zápasu táhal za delší konec domácí celek, v poslední části to byli hráči Prostějova, kdo měl více ze hry, alespoň v úvodu. Zlepšenou hrou podkošového Švrdlíka, ke kterému se přidali i ostatní, umazávali Orli ze ztráty jeden bod za druhým, až šesti body v řadě snížili na 59:65. Tento úsek hry, ve kterém domácí trápili zónovou obranou,  vyhráli 14:5 a okamžitě svitla naděje na vítězství. Pak se ale prosadily zahraniční akvizice domácího celku a šesti body v řadě uklidnily hru celého týmu. Levice tak získaly zpátky sebevědomí a zápas už dovedly do vítězného konce a to poměrem 77:66. Stav série je tak opět vyrovnaný 2:2 a nyní Orly čeká poslední, rozhodující zápas, který se uskuteční v sobotu od 18:00 v prostějovské hale.

převzato z www.bkprostejov.cz

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-