Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bkMěsíce jednání o budoucnosti prostějovského prvoligového basketbalu dospěly ke svému cíli. A do řad fanoušků míří skutečně skvělá zpráva. Současné vedení klubu totiž rozhodlo, že Orli budou také v dalším ročníku účastníky nejvyšší soutěže Mattoni NBL! Špičkový tuzemský basketbal tak zůstává v Prostějově a v příštím ročníku bude „Békáčko“ bojovat už o desátou medaili v řadě.

Naopak chmury do tábora Orlů přinesl sobotní druhý zápas semifinálové série Mattoni NBL v Ostravě. Nejenže jej prostějovští prohráli a stav na zápasy je tak nyní 1:1, ale především přišli o kapitána Jaroslava Prášila. A to je za jejich současného stavu přímo pohroma...

I v novém ročníku 2013-2014 budeme vídat mezi tuzemskou elitou tým BK Prostějov! Klub se sice v letošní sezóně prokousává složitými ekonomickými časy, ale všechny těžké chvíle díky nadšení funkcionářů, trenérů a v neposlední řadě i hráčů ustál. Klid do duší přinesl počátek nového roku a oznámení, že Orli mění post nejvyššího muže, načež dohrají rozběhnutou sezónu. A je ještě líp! Nové vedení již s předstihem prohlásilo, že Mattoni NBL se bude v Prostějově hrát i v nadcházejícím soutěžním ročníku!

„Rozhodli jsme se pokračovat,“ potvrdil Večerníku dobrou zprávu předseda občanského sdružení BK Prostějov Ivan Pospíšil. „Jednáme se sponzory, doufáme také v podporu prostějovské radnice a vedení Olomouckého kraje. Počítáme s reálným rozpočtem, který chceme mít naplněný před začátkem sezony,“ dodal Pospíšil.

Vedení klubu čeká řada jednání s hráči aktuální sestavy. Prioritou je udržet co nejvíce basketbalistů ze současného kádru. „Všichni budou osloveni. Máme představu, co můžeme reálně hráčům nabídnout. Nebudou to žádné vzdušné zámky. Smlouvy, které budeme navrhovat, vycházejí z našich možností a můžeme je garantovat,“ poznamenal Pospíšil, který si uvědomuje, že o kvalitní hráče prostějovského výběru je zájem také v jiných klubech. „Kluci musí zvážit, jestli odejdou jinam, kde jim třeba nabídnou více, ale peníze zůstanou pouze na papíře,“ dodal.

Ligové „áčko“ také v příští sezoně povede dvojice Zbyněk Choleva, David Hájek. S trenéry se již vedení klubu domluvilo. „Smlouva bude uzavřena na příští ročník,“ potvrdil šéf klubu Pospíšil.

Rozhodnutí klubové generality pochopitelně potěšilo také trenéra Orlů. Choleva doufá, že kostra mužstva zůstane pohromadě a také v příští sezoně bude dělat radost svým fanouškům. „Je skvělé, že se v Prostějově bude pokračovat na nejvyšší úrovni. Všichni kluci si to zaslouží. Ukázali velké srdce a charakter. Na palubovce i v kabině si basket užívají. Zaslouží si, aby Mattonka ve městě zůstala,“ uvedl Choleva, který si uvědomuje, že úzká sestava by potřebovala doplnit. Už kvůli tomu, že se příští ročník nejvyšší soutěže bude hrát čtyřkolově systémem středa – sobota. „Bude hodně zápasů i cestování. Potřebovali bychom ještě jednoho pivota a rozehrávače,“ uvažuje kouč.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments