Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bkMěsíce jednání o budoucnosti prostějovského prvoligového basketbalu dospěly ke svému cíli. A do řad fanoušků míří skutečně skvělá zpráva. Současné vedení klubu totiž rozhodlo, že Orli budou také v dalším ročníku účastníky nejvyšší soutěže Mattoni NBL! Špičkový tuzemský basketbal tak zůstává v Prostějově a v příštím ročníku bude „Békáčko“ bojovat už o desátou medaili v řadě.

Naopak chmury do tábora Orlů přinesl sobotní druhý zápas semifinálové série Mattoni NBL v Ostravě. Nejenže jej prostějovští prohráli a stav na zápasy je tak nyní 1:1, ale především přišli o kapitána Jaroslava Prášila. A to je za jejich současného stavu přímo pohroma...

I v novém ročníku 2013-2014 budeme vídat mezi tuzemskou elitou tým BK Prostějov! Klub se sice v letošní sezóně prokousává složitými ekonomickými časy, ale všechny těžké chvíle díky nadšení funkcionářů, trenérů a v neposlední řadě i hráčů ustál. Klid do duší přinesl počátek nového roku a oznámení, že Orli mění post nejvyššího muže, načež dohrají rozběhnutou sezónu. A je ještě líp! Nové vedení již s předstihem prohlásilo, že Mattoni NBL se bude v Prostějově hrát i v nadcházejícím soutěžním ročníku!

„Rozhodli jsme se pokračovat,“ potvrdil Večerníku dobrou zprávu předseda občanského sdružení BK Prostějov Ivan Pospíšil. „Jednáme se sponzory, doufáme také v podporu prostějovské radnice a vedení Olomouckého kraje. Počítáme s reálným rozpočtem, který chceme mít naplněný před začátkem sezony,“ dodal Pospíšil.

Vedení klubu čeká řada jednání s hráči aktuální sestavy. Prioritou je udržet co nejvíce basketbalistů ze současného kádru. „Všichni budou osloveni. Máme představu, co můžeme reálně hráčům nabídnout. Nebudou to žádné vzdušné zámky. Smlouvy, které budeme navrhovat, vycházejí z našich možností a můžeme je garantovat,“ poznamenal Pospíšil, který si uvědomuje, že o kvalitní hráče prostějovského výběru je zájem také v jiných klubech. „Kluci musí zvážit, jestli odejdou jinam, kde jim třeba nabídnou více, ale peníze zůstanou pouze na papíře,“ dodal.

Ligové „áčko“ také v příští sezoně povede dvojice Zbyněk Choleva, David Hájek. S trenéry se již vedení klubu domluvilo. „Smlouva bude uzavřena na příští ročník,“ potvrdil šéf klubu Pospíšil.

Rozhodnutí klubové generality pochopitelně potěšilo také trenéra Orlů. Choleva doufá, že kostra mužstva zůstane pohromadě a také v příští sezoně bude dělat radost svým fanouškům. „Je skvělé, že se v Prostějově bude pokračovat na nejvyšší úrovni. Všichni kluci si to zaslouží. Ukázali velké srdce a charakter. Na palubovce i v kabině si basket užívají. Zaslouží si, aby Mattonka ve městě zůstala,“ uvedl Choleva, který si uvědomuje, že úzká sestava by potřebovala doplnit. Už kvůli tomu, že se příští ročník nejvyšší soutěže bude hrát čtyřkolově systémem středa – sobota. „Bude hodně zápasů i cestování. Potřebovali bychom ještě jednoho pivota a rozehrávače,“ uvažuje kouč.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-