Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bk_ostravaTím nejlepším způsobem vstoupili do semifinálové série proti Ostravě basketbalisté Prostějova. Na domácí palubovce byli většinu hrací doby ve vedení. V poslední čtvrtině udeřili a po výhře 95:82 získali důležitý první bod. Hrdinou byl kapitán Jaroslav Prášil. V poslední desetiminutovce zasypal ostravský koš sérií trojek a na drtivý úder soupeř nedokázal odpovědět.

BK Prostějov - NH Ostrava 95:82 (20:18 44:38 66:60)

STŘELBA 3B.: 21/12:31/12
STŘELBA 2B.: 35/20:39/17
TH: 24/19:18/12
Doskoky: 34:29
CHYBY: 19:21
ROZHODČÍ: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Hruša Petr
KOMISAŘ: Ringsmuth Zdeněk

BK Prostějov: Prášil Jaroslav 22, Pandula Dušan 16, Bohačík Jaromír 13, Švrdlík Kamil 13, Marko Roman 11, Slezák Pavel 11, Kohout Ondřej 4, Šmíd Filip 4, Polášek Rudolf 1

NH Ostrava: Wilson Jeremiah 24, Dufault Austin Lee 19, Číž Adam 18, Barnes Chadwick Farrell 11, Ames Rahsaan Edward 5, Stehlík Jan 3, Gniadek Martin 2, Jurečka Luděk, Medvecký Michael, Pelikán Rostislav, Zbránek Filip

Orli sice v úvodu utkání povolili skórovat hostům hned dvakrát ze tříbodové vzdálenosti, což je dostalo do vedení 8:4, ale následně začali Hanáci bod po bodu manko umazávat a v páté minutě už i vedli po koši Švrdlíka 9:8. Hosté pak sice díky ex-orlovi Dufaultovi a jeho sedmi bodům otočili na 15:9, ale to bylo maximum, na které hráči Ostravy dosáhli. Další minuty už patřily opět domácím, kteří po první čtvrtině vedli 20:18.

Jak Orli první periodu skončili, tak tu druhou i začali. Kapitán Prášil trefil další trojku a znovu společně s Pandulou poslal Orly do vedení 25:18. Toto slibné vedení po dvojce Šmída, který poměrně překvapivě nastoupil již v průběhu čtvrtiny na palubovku, narostlo až na devět bodů. Pak ale hosté přidali a taženi Čížem snížili na rozdíl jediného bodu 34:33. V závěru poločasu se Orli zvedli a do kabiny odcházeli za příznivého stavu 44:38.

Šestibodový náskok domácím  nestačil. Ve třetí čtvrtině se nadechli k bodové sérii 10:0 a rázem vedli 60:44. Ostrava ani za tohoto stavu nesložila zbraně. Trojky Barnese a Amese ji vrátily do utkání a před poslední částí domácí vedli pouze 66:60.

V klíčovém momentu hostujícímu týmu nepomohl Gniadek. Jeho nesportovní chyba odstartovala ofenzivu prostějovské družiny. Kapitán Prášil čtyřikrát v řadě zaměřil zpoza tříbodového oblouku a čtyřikrát se trefil. Další body přidal Slezák a Pandula a bylo rozhodnuto. Orli se utrhli až na průběžný výsledek 86:63 a bylo vymalováno. Nová huť konečné skóre kosmeticky upravila, na obrat už neměla síly.

Zbyněk Choleva (BK Prostějov)
Čtvrtfinále s Levicemi nás vyčerpalo fyzicky, ale posílilo mentálně. Hráli jsme s velkou chutí. Tým byl hodně efektivní při střelbě, což potvrdilo konečné skóre. V útoku si hráči výborně pomáhali, dařilo se všem. Dali jsme do utkání hodně energie a odměnou je první získaný bod v sérii. Když budeme v podobných výkonech pokračovat, bude to dobré.

Dušan Medvecký (NH Ostrava):
Utkání nám vůbec nevyšlo. Až na Číže to nezvládli především čeští hráči. Třeba stupidní faul Gniadka. Prohrávali jsme o šest bodů a mohli se ještě přiblížit na menší rozdíl. Byla to od něj hloupý juniorská chyba. Prostějov byl ale lepší. A v poslední čtvrtině utkání naprosto ovládl Jarda Prášil. Byl to jeho zápas.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-