Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 bk_ostravaTím nejlepším způsobem vstoupili do semifinálové série proti Ostravě basketbalisté Prostějova. Na domácí palubovce byli většinu hrací doby ve vedení. V poslední čtvrtině udeřili a po výhře 95:82 získali důležitý první bod. Hrdinou byl kapitán Jaroslav Prášil. V poslední desetiminutovce zasypal ostravský koš sérií trojek a na drtivý úder soupeř nedokázal odpovědět.

BK Prostějov - NH Ostrava 95:82 (20:18 44:38 66:60)

STŘELBA 3B.: 21/12:31/12
STŘELBA 2B.: 35/20:39/17
TH: 24/19:18/12
Doskoky: 34:29
CHYBY: 19:21
ROZHODČÍ: Dolinek Ivo, Paulík Robert, Hruša Petr
KOMISAŘ: Ringsmuth Zdeněk

BK Prostějov: Prášil Jaroslav 22, Pandula Dušan 16, Bohačík Jaromír 13, Švrdlík Kamil 13, Marko Roman 11, Slezák Pavel 11, Kohout Ondřej 4, Šmíd Filip 4, Polášek Rudolf 1

NH Ostrava: Wilson Jeremiah 24, Dufault Austin Lee 19, Číž Adam 18, Barnes Chadwick Farrell 11, Ames Rahsaan Edward 5, Stehlík Jan 3, Gniadek Martin 2, Jurečka Luděk, Medvecký Michael, Pelikán Rostislav, Zbránek Filip

Orli sice v úvodu utkání povolili skórovat hostům hned dvakrát ze tříbodové vzdálenosti, což je dostalo do vedení 8:4, ale následně začali Hanáci bod po bodu manko umazávat a v páté minutě už i vedli po koši Švrdlíka 9:8. Hosté pak sice díky ex-orlovi Dufaultovi a jeho sedmi bodům otočili na 15:9, ale to bylo maximum, na které hráči Ostravy dosáhli. Další minuty už patřily opět domácím, kteří po první čtvrtině vedli 20:18.

Jak Orli první periodu skončili, tak tu druhou i začali. Kapitán Prášil trefil další trojku a znovu společně s Pandulou poslal Orly do vedení 25:18. Toto slibné vedení po dvojce Šmída, který poměrně překvapivě nastoupil již v průběhu čtvrtiny na palubovku, narostlo až na devět bodů. Pak ale hosté přidali a taženi Čížem snížili na rozdíl jediného bodu 34:33. V závěru poločasu se Orli zvedli a do kabiny odcházeli za příznivého stavu 44:38.

Šestibodový náskok domácím  nestačil. Ve třetí čtvrtině se nadechli k bodové sérii 10:0 a rázem vedli 60:44. Ostrava ani za tohoto stavu nesložila zbraně. Trojky Barnese a Amese ji vrátily do utkání a před poslední částí domácí vedli pouze 66:60.

V klíčovém momentu hostujícímu týmu nepomohl Gniadek. Jeho nesportovní chyba odstartovala ofenzivu prostějovské družiny. Kapitán Prášil čtyřikrát v řadě zaměřil zpoza tříbodového oblouku a čtyřikrát se trefil. Další body přidal Slezák a Pandula a bylo rozhodnuto. Orli se utrhli až na průběžný výsledek 86:63 a bylo vymalováno. Nová huť konečné skóre kosmeticky upravila, na obrat už neměla síly.

Zbyněk Choleva (BK Prostějov)
Čtvrtfinále s Levicemi nás vyčerpalo fyzicky, ale posílilo mentálně. Hráli jsme s velkou chutí. Tým byl hodně efektivní při střelbě, což potvrdilo konečné skóre. V útoku si hráči výborně pomáhali, dařilo se všem. Dali jsme do utkání hodně energie a odměnou je první získaný bod v sérii. Když budeme v podobných výkonech pokračovat, bude to dobré.

Dušan Medvecký (NH Ostrava):
Utkání nám vůbec nevyšlo. Až na Číže to nezvládli především čeští hráči. Třeba stupidní faul Gniadka. Prohrávali jsme o šest bodů a mohli se ještě přiblížit na menší rozdíl. Byla to od něj hloupý juniorská chyba. Prostějov byl ale lepší. A v poslední čtvrtině utkání naprosto ovládl Jarda Prášil. Byl to jeho zápas.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments