Dobré ráno, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

19 ostrava_bkPo vítězném domácím zápase jsme vyrazili vstříc dalšímu utkání a boji o druhý bod v semifinále do Ostravy. Od začátku utkání jsme ale příliš dobře nebránili, soupeř trestal naše chyby se sedmdesátiprocentní úspěšností trojek a my jsme se tak už v první polovině dostali do dvacetibodové ztráty 45:25. Naštěstí pro nás jsme ještě před polovinou stačili výrazně toto manko umazat a ve třetí části jsme dokonce srovnali na 53:53, posléze 55:55. Víc nám bohužel nebylo přáno.

Domácí díky zkušenostem Amese a osmi bodům v řadě odskočili, získali zpátky ztracené sebevědomí a my jsme znovu museli dotahovat. Když to s námi znovu vypadalo na začátku závěrečné části dobře, přišly další dvě trojky, dvojka Amese a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. My jsme se sice ještě snažili naši ztrátu vymazat, ale po čtyřiceti minutách čistého času jsme se museli smířit s porážkou poměrem 85:96. Stav sérii je tak 1:1 a o získání semifinálového mečbolu se bude bojovat ve středu na naší palubovce.

NH Ostrava - BK Prostějov 96:85 (27:15 49:38 69:63)

STŘELBA 3B.: 26/14:12/6
STŘELBA 2B.: 35/18:46/25
TH: 25/18:29/17
DOSKOKY: 30:34
CHYBY: 26:24
ROZHODČÍ: Hošek Jan, Vondráček Marek, Matějek Ivor
KOMISAŘ: Štěnička Dušan

NH Ostrava: Wilson Jeremiah 20, Barnes Chadwick Farrell 19, Ames Rahsaan Edward 11, Stehlík Jan 11, Zbránek Filip 10, Dufault Austin Lee 9, Gniadek Martin 9, Číž Adam 7, Jurečka Luděk, Medvecký Michael, Pelikán Rostislav.

BK Prostějov: Švrdlík Kamil 25, Slezák Pavel 18, Marko Roman 16, Pandula Dušan 14, Kohout Ondřej 7, Bohačík Jaromír 5, Polášek Rudolf, Prášil Jaroslav, Šmíd Filip.

Do druhého semifinálového utkání, tentokrát na palubovce Ostravy, nevstoupili naši Orli špatně, když hned zkraje trefili trojku a ujali se vedení. To ale ještě nikdo netušil, že na druhé straně se spustí kanonáda v podání domácího celku. Domácí stříleli ze všech pozic, ať už bráněných či nebráněných a s vysokou úspěšností proměňovali. My jsme se tak poměrně rychle dostali do bodové ztráty a po koši domácího Wilsona v šesté minutě už to bylo 18:9. Když se navíc rozstříleli další zahraniční hráči Ostravy, byl výsledek první části 27:15 pro soupeře.

Zatímco se naši Orli snažili najíždět a skórovat z bezprostřední blízkosti nebo alespoň vytvářet otevřené pozice na perimetru pro spoluhráče, domácí ve druhé části pokračovali v zasypávání našeho koše tříbodovými střelami a znovu se jim dařilo. Po trojce Stehlíka v šesté minutě jsme se tak dostali do maximální ztráty 45:25, když soupeř střílel zpoza tříbodové linie v poměru 10/14. Naštěstí pro nás jsme už do většího deficitu nešli a díky naší neutuchající aktivitě jsme sedmi body v řadě umazali hlavní ztrátu a v polovině utkání jsme nakonec prohrávali jen jedenáctibodovým rozdílem 38:49.

Pozitivně naladěni z konce druhého kvartálu jsme výborně začali třetí periodu, ve které jsme měli více ze hry a dílčím vítězstvím v této části 15:4 jsme vyrovnali na 53:53. Následně jsme znovu srovnali po koši Panduly na 55:55 a právě Pandula nás mohl trestným hodem posunout do vedení. Tak se ale nestalo a domácí toto zaváhání nakoplo. Osm bodů v řadě, přičemž o čtyři se postaral Ames, který využil nepozorností v naší rozehrávce, nás znovu poslalo do výrazného deficitu a my jsme museli znovu bod po bodu vedení soupeře umazávat. Nakonec jsme stihli alespoň trochu naše manko snížit a do závěrečné fáze jsme vstupovali jen se šestibodovou ztrátou 63:69.

V poslední části dnešního utkání jsme nejprve třemi body Švrdlíka, který byl z naší strany nejlepším hráčem utkání, stáhli, abychom v zápětí inkasovali dvě trojky od Stehlíka s Amesem do konsolidované obrany. To bylo na naše hráče, kteří stáhli už dvacetibodové manko, příliš a i když jsme ještě neskládali zbraně, soupeř si začal věřit a díky úspěšným nájezdům Barnese s Wilsonem jsme už neměli jak soupeře dohnat. Nakonec jsme se tak museli smířit s porážkou poměrem 85:96 a srovnáním série na 1:1. Nyní je na řadě opět naše palubovka a bitva o zisk druhého bodu a zároveň mečbolu pro ukončení celé série.

převzato z www.bkprostejov.cz

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments