Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Senzační jízda dokonána. Ti z vás, kdo fandíte prostějovskému basketbalu, jásejte radostí. Ti z vás, kdož jste jim teď nebo v minulosti nepřáli, vyslovte uznání. To, co předvedli členové současného týmu BK Prostějov totiž zaslouží jediné: asbolutorium a klobouk dolů! Svěřenci trenéra Zbyňka Cholevy totiž zvládli pátou partii po čtvrtfinále také v semifinálové sérii play off Mattoni NBL, což znamená, že i po roce si Orli zahrají finále nejvyšší soutěže!

Kdybyste někomu ještě před dvěma měsíci řekli, že si basketbalisté Prostějova zahrají o mistrovský titul, asi by vás kdokoliv považoval za fantastu, snílka nebo člověka, který o nejrozšířenější týmové hře světa slyšel leda tak z rychlíku Pendolino... Jenže, píše se 21. května 2013 a velký sen jedné nažhavené party se stal skutečností.

Orli si museli v letošní sezoně projít očistcem a dá se říct, že na přelomu roku přežili klinickou smrt. Klub, který tížily dluhy vůči hráčům, realizačnímu týmu i třetím subjektům, byl totiž tak dvě hodiny od chvíle, kdy by jej vedení muselo z Mattoni NBL odhlásit. Naštěstí se tak nestalo. Namísto společnosti Prostějovský basketbal s.r.o. pod velením Milanem Matzenauera se vlády ujalo občanské sdružení BK Prostějov v čele s prezidentem Ivanem Pospíšilem, které dokázalo zajistit prostředky na zbytek soutěže a tím přivát do města další basketbalovou horečku. Přestože totiž v mužstvu zůstala nakonec jen sedmička hráčů, kteří přestáli veškeré tíživé situace, ukázalo se, že kabinu problémy spíše ještě víc semkly, než by jakkoliv rozložily... A to si zaslouží všichni od trenéra po kustoda velké poděkování a uznání. Postup do finále play off Mattoni NBL se dá označit minimálně jako ZÁZRAK ROKU a v ankletě za rok 2013 nějakou zvláštní cenu... "Děláme, co můžeme...," oglosoval bezprostředně po finále s nadsázkou úspěch týmu předseda klubu Ivan Pospíšil.

V úterním střetnutí začali hráči Prostějova lépe, vytvořili si až jedenáctibodový náskok a měli zápas pod kontrolou. Jenže, Ostrava se jen tak vzdát nehodlala. Její hráči zapnuli a do šaten se odcházelo za nejtěsnějšího vedení 42:41. O přestávce se ovšem Orli uklidnili a přestože jim ubývaly síly, pořád nacházely poslední pokladnici energie. Třetí desetiminutovku tak znovu ovládli (22:13) a v té čtvrté si udělali z ostravské defenzívy doslova trhací kalendář. Poslední minuty se tak změnily v exhibici bílomodrých. Tým BK Prostějov dovedl utkání k výhře 86:64, celkově v sérii 3:2 na zápasy, což značí jediné: POSTUP DO FINÁLE!

Hlavním tahounem orlího úspěchu se stal opět reprezentační pivotman Kamil Švrdlík, který nastřílel 25 bodů a zaznamenal 9 doskoků. Dobře mu střelecky sekundovali Slezák (14) a Marko (13), který navíc přidal 8 asistencí. Pod oběma koši pak řádil Kohout (12 doskoků).

Reportáž z utkání i postupových oslav najdete v tištěném vydání Večerníku.

Finálová série začíná již o víkendu, přičemž první dva zápasy v sobotu a v neděli se odehrají na palubovce obhájce titulu z Nymburku. Ten je pro tuto sérii vysokým favoritem, ale kdo ví, tato sedmička statečných ukázala, že skutečně dělá, co může, ale i to, co nemůže...

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments