Dobré poledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Senzační jízda dokonána. Ti z vás, kdo fandíte prostějovskému basketbalu, jásejte radostí. Ti z vás, kdož jste jim teď nebo v minulosti nepřáli, vyslovte uznání. To, co předvedli členové současného týmu BK Prostějov totiž zaslouží jediné: asbolutorium a klobouk dolů! Svěřenci trenéra Zbyňka Cholevy totiž zvládli pátou partii po čtvrtfinále také v semifinálové sérii play off Mattoni NBL, což znamená, že i po roce si Orli zahrají finále nejvyšší soutěže!

Kdybyste někomu ještě před dvěma měsíci řekli, že si basketbalisté Prostějova zahrají o mistrovský titul, asi by vás kdokoliv považoval za fantastu, snílka nebo člověka, který o nejrozšířenější týmové hře světa slyšel leda tak z rychlíku Pendolino... Jenže, píše se 21. května 2013 a velký sen jedné nažhavené party se stal skutečností.

Orli si museli v letošní sezoně projít očistcem a dá se říct, že na přelomu roku přežili klinickou smrt. Klub, který tížily dluhy vůči hráčům, realizačnímu týmu i třetím subjektům, byl totiž tak dvě hodiny od chvíle, kdy by jej vedení muselo z Mattoni NBL odhlásit. Naštěstí se tak nestalo. Namísto společnosti Prostějovský basketbal s.r.o. pod velením Milanem Matzenauera se vlády ujalo občanské sdružení BK Prostějov v čele s prezidentem Ivanem Pospíšilem, které dokázalo zajistit prostředky na zbytek soutěže a tím přivát do města další basketbalovou horečku. Přestože totiž v mužstvu zůstala nakonec jen sedmička hráčů, kteří přestáli veškeré tíživé situace, ukázalo se, že kabinu problémy spíše ještě víc semkly, než by jakkoliv rozložily... A to si zaslouží všichni od trenéra po kustoda velké poděkování a uznání. Postup do finále play off Mattoni NBL se dá označit minimálně jako ZÁZRAK ROKU a v ankletě za rok 2013 nějakou zvláštní cenu... "Děláme, co můžeme...," oglosoval bezprostředně po finále s nadsázkou úspěch týmu předseda klubu Ivan Pospíšil.

V úterním střetnutí začali hráči Prostějova lépe, vytvořili si až jedenáctibodový náskok a měli zápas pod kontrolou. Jenže, Ostrava se jen tak vzdát nehodlala. Její hráči zapnuli a do šaten se odcházelo za nejtěsnějšího vedení 42:41. O přestávce se ovšem Orli uklidnili a přestože jim ubývaly síly, pořád nacházely poslední pokladnici energie. Třetí desetiminutovku tak znovu ovládli (22:13) a v té čtvrté si udělali z ostravské defenzívy doslova trhací kalendář. Poslední minuty se tak změnily v exhibici bílomodrých. Tým BK Prostějov dovedl utkání k výhře 86:64, celkově v sérii 3:2 na zápasy, což značí jediné: POSTUP DO FINÁLE!

Hlavním tahounem orlího úspěchu se stal opět reprezentační pivotman Kamil Švrdlík, který nastřílel 25 bodů a zaznamenal 9 doskoků. Dobře mu střelecky sekundovali Slezák (14) a Marko (13), který navíc přidal 8 asistencí. Pod oběma koši pak řádil Kohout (12 doskoků).

Reportáž z utkání i postupových oslav najdete v tištěném vydání Večerníku.

Finálová série začíná již o víkendu, přičemž první dva zápasy v sobotu a v neděli se odehrají na palubovce obhájce titulu z Nymburku. Ten je pro tuto sérii vysokým favoritem, ale kdo ví, tato sedmička statečných ukázala, že skutečně dělá, co může, ale i to, co nemůže...

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-