Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Po letní pauze se na palubovku tělocvičny ZŠ Dr. Horáka vrátila ženská basketbalová soutěž. Páteční podvečer připravil divákům hned dvě premiéry. První domácí střetnutí nového ročníku pod taktovkou nového trenéra slibovalo velkou podívanou. Tak se i stalo, když utkání dospělo až k prodloužení, ve kterém se k radosti prostějovských fandů radovaly domácí basketbalistky.

TJ OP Prostějov – TJ Lokomotiva Krnov „B“ 89:82 PP (22:22, 15:15, 17:18, 23:22 - 12:5)

Sestava a body Prostějova: Renata Fialová 19, Veronika Švécarová 17, Nela Svobodová 13, Gabriela Svobodová 13, Martina Kalábová 10, Barbora Maťovčíková, Kateřina Krátká, Aneta Schneiderová, Monika Tilšarová, Jitka Hrabovská, Ivana Melková, Lucie Chytilová. Trenér: Željko Živkovič.

Nejlépe bodující hráčky Krnova: Hradilová 30, Lukeszová 26, Michaela Matochová 11.

Diváků: 50

Na Hanou zavítaly hráčky rezervního týmu Krnova, které na rozdíl od prostějovských hráčekměly za sebou již jedno utkání, ve kterém se vítězně představily na palubovce Šumperka. Pro „oděvářky“ šlo naopak o první ostrou zkoušku pod novým trenérem Živkovičem. Od začátku byla na domácích plejerkách znát nervozita, která vyústila v několik nevynucených chyb. Protože ale chyboval i soupeř, prvního koše jsme se dočkali z rukou domácí Martiny Kalábové. Krnovské hráčky však bleskurychle srovnaly krok, hrálo se nahoru dolů, padal jeden koš za druhým. Úvodní čtvrtina nakonec nenašla svého vítěze a v podobném duchu pokračovala i ta druhá. Několik povedených akcí na obou stranách neustále převažovalo pomyslnou misku vah. Do většího bodového rozdílu se ani jedno mužstvo však nedostalo. I proto poločas skončil smírně - 37:37.

K polevení tempa nedošlo ani v další fázi zápasu, jak by se mohlo očekávat. Podkošová bitva stále nenacházela svého lídra, optickou převahu ve třetí části přeci jen měly hostující hráčky a to především díky výborně hrající trenérce Hradilové. Ta byla u zrodu téměř všech akcí, ale svým neúnavným pohybem i u většiny zakončení. Zkušenosti z 1. ligy také prokázala Lukeszová či Matochová. Domácímu kouči musela dělat radost Veronika Švécarová spolu s Renatou Fialovou. Teprve šestnáctileté rozehrávačky se šestatřiceti body podílely na výhře svého týmu. Pod košem uplatnila svou výšku Gábina Svobodová, střelecky se ve druhé půli probudila také Martina Kalábová. Ani ona se však po základní hrací době nedočkala vytouženého vítězství, utkání tak dospělo do prodloužení.

V něm více aktivity projevily svěřenkyně trenéra Živkoviče, které svým soupeřkám poodskočily na větší bodový rozdíl, jenž přesnou střelbou dokázaly navyšovat až na konečných 89:82. Do nového ročníku tak prostějovské basketbalistky vykročily tím správným směrem a připsaly si premiérové body do tabulky základní části Středomoravské ligy žen.

V příštím kole, které se hraje v pátek 11. října, zajíždí Hanačky do Zlína. O týden později přivítají v rámci 5. kola opět na palubovce ZŠ Dr. Horáka basketbalistky Šumperka „B“.


pohledem trenérů:

Željko ŽIVKOVIČ – TJ OP Prostějov:
„Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Byl to premiérový soutěžní zápas a vůbec první duel v této sestavě. Hodně času jsem dal i dorostenkám, které si myslím, že odvedly skvělou práci. Dostali jsme sice několik laciných košů, ale naštěstí chyboval také soupeř. Na holkách byla vidět větší touha po vítězství, zvláště v prodloužení, které již patřilo našim hráčkám, a zaslouženě vyhrály. Soupeř měl několik zkušených hráček, o to si vítězství více ceníme.“

Jana Hradilová - TJ Lokomotiva Krnov „B“:
„Byl to velice pohledný zápas, divákům se určitě musel líbit. Hrálo se nahoru dolu, spousta pohledných akcí. Chybělo nám trochu toho štěstíčka. Jedna proměněná šestka, lepší přihrávka a mohlo být vše jinak. Klobouk dolů před holkama, co předvedly. Tento tým je de facto nový, některé hráčky se po dlouhé pauze vrátily k basketu a je pro ně obrovskou motivací hrát proti mladým hráčkám.“


Výsledky mládeže:

Žáci U12 oblast Dr.Horáka 5.10.2013

Orli Prostějov - SK Bruntál 76:36 a 76:32
Proti smíšenému družstvu z Bruntálu si zahrálo všech 14 hráčů. Bylo vidět, že jde o první ostrá utkání v nové sezoně. Chvílemi jsme se dopouštěli nevynucených chyb a ztrát i přesto jsme však v poklidu dovedli obě utkání do vítězných konců.

Žáci U15 oblast Dr.Horáka 5.10.2013

Prostějov - Uherský Brod 42:57 a 54:73
Soupeř byl vyšší, silnější a my měli problém se zónovou obranou, kterou na nás většinu zápasu hrál. Přičteme-li k tomu i naše mizerné procento úspěšnosti střelby, nemohli jsme pomýšlet na vítězství. V prvním utkání jsme předvedli příliš mnoho chyb a odevzdaný výkon v prvním poločase, který nás stál lepší výsledek. Ve druhém utkání nám po druhém poločase došly síly a i přes slibný náskok, který jsme si v průběhu prvního poločasu vybudovali, jsme nakonec Uherskému Brodu podlehli.

Žáci U14 liga DDM

Orli Prostějov - BK Opava  65:70 (20:20 29:45 42:62)
Orli Prostějov - NH Ostrava 52:66 (7:20 23:32 34:52)   

Dívky U19 liga DDM

TJ OP Prostějov- SBŠ Ostrava B 88:47 (17:9 45:24 70:36)
TJ OP Prostějov - Lokomotiva Krnov  120:36 (27:11 56:16 97:24)   

Dívky U15 Palacká

TJ OP Prostějov- BK Havířov 69:48 (16:15 40:25 50:36)  
Sestava a body Prostějova: Szcotková Karolína 20, Neherová Michaela 17, Galíčková Kateřina 13, Vymazalová Adéla 6, Vymlátilová Klára 6, Švagerová Sarah 4, Šmeráková Eva 3, Burešová Barbora 0, Buřtová Adéla 0, Frgalová Kateřina 0, Jurmanová Miroslava 0, Svobodová Nina 0

TJ OP Prostějov - BK Frýdek-Místek 77:33 (21:2 35:7 58:18)
Sestava a body Prostějova: Buřtová Adéla 12, Szcotková Karolína 12, Galíčková Kateřina 8, Jurmanová Miroslava 8, Vymazalová Adéla 7, Frgalová Kateřina 6, Neherová Michaela 6, Švagerová Sarah 5, Burešová Barbora 4, Šmeráková Eva 4, Vymlátilová Klára 4, Svobodová Nina 1


 

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments