Dobrý večer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

orli OpavaPo stříbrné příčce ve finále poháru České pošty se hráči Ariete Prostějov vrátili k zápasům Mattoni NBL a zamířili na palubovku Opavy. Ve Slezsku sice naši borci úvodní periodu zvládli, ale následně domácí sérií 12:0 otočili a již v polovině utkání vedli 33:28. Svoje vedení domácí drželi i ve druhé polovině, ve které Orlům příliš mnoho nedovolili a po hubeném ofenzivním výkonu si tak nakonec z Opavy odvážíme porážku a to poměrem 63:77.

Po týdenní pauze od Mattoni NBL, kterou vyplnili naši borci Final eight poháru České pošty, se naši borci vrátili do týdenního rytmu středa – sobota a zavítali na sever do Opavy, ve které na podzim neuspěli. V dnešním střetnutí vládli od úvodu zápasu domácí, kteří většinu první periody vedli a teprve poslední dvouminutovka patřila kompletní sestavě Orlů, kteří otočili a nakonec vyhráli první periodu poměrem 19:16. Ve druhé už ale na slibný výkon navázat nedokázali a vlivem hodně ztrát a nedůrazu v obraně i útoku domácí jasně přehráli svěřence trenéra Cholevy a sérií 12:0 se ujali bezpečného vedení 28:19. Nám se alespoň v závěru periody podařilo snížit minisérií 6:0 na pětibodový rozdíl 33:28 pro domácí. Ve druhé polovině utkání se nám už ale na dobrý závěr první dvacetiminutovky navázat nepodařilo a domácí poměrně jednoduše díky dnes výbornému Sokolovskému a Gniadkovi zvýšili opětovně na dvouciferný rozdíl a před poslední čtvrtinou si drželi čtrnáctibodový náskok 63:49. Více jak desetibodový rozdíl v závěrečném kvartálu se nám sice podařilo prolomit, ale jenom na chvíli. Mimo tuto výjimku si domácí bohužel drželi magický dvouciferný náskok a ten uhájili až do konce. Díky špatnému střeleckému výkonu si tak nakonec z Opavy odvážíme sedmou porážku v letošním ročníku Mattoni NBL a to poměrem 63:77.

BK Opava-Ariete Prostějov 77:63 (16:19 33:28 63:49)

BK Opava: Gniadek Martin 24, Šiřina Jakub 16, Kramný Radim 11, Dukanovič Milutin 10, Sokolovský Ladislav 9, Blažek Jakub 4, Vlček Kryštof 3, Cvek Viktor 0, Dokoupil Petr 0, Kvapil Miroslav 0, Palát Michal 0

Ariete Prostějov: Bohačík Jaromír 17, Slezák Pavel 14, Švrdlík Kamil 9, Kohout Ondřej 8, Marko Roman 7, Pandula Dušan 6, Nečas Radek 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Kratochvíl Jan 0, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

STŘELBA 3B.: 27/6:25/6
STŘELBA 2B.: 33/18:29/13
TH: 27/23:27/19
Doskoky: 37:34
CHYBY: 24:21
ROZHODČÍ: Matějek Ivor(---), Paulík Robert(---), Večeřa Pavel(---)
KOMISAŘ: Leun Jiří

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments