Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

orli OpavaPo stříbrné příčce ve finále poháru České pošty se hráči Ariete Prostějov vrátili k zápasům Mattoni NBL a zamířili na palubovku Opavy. Ve Slezsku sice naši borci úvodní periodu zvládli, ale následně domácí sérií 12:0 otočili a již v polovině utkání vedli 33:28. Svoje vedení domácí drželi i ve druhé polovině, ve které Orlům příliš mnoho nedovolili a po hubeném ofenzivním výkonu si tak nakonec z Opavy odvážíme porážku a to poměrem 63:77.

Po týdenní pauze od Mattoni NBL, kterou vyplnili naši borci Final eight poháru České pošty, se naši borci vrátili do týdenního rytmu středa – sobota a zavítali na sever do Opavy, ve které na podzim neuspěli. V dnešním střetnutí vládli od úvodu zápasu domácí, kteří většinu první periody vedli a teprve poslední dvouminutovka patřila kompletní sestavě Orlů, kteří otočili a nakonec vyhráli první periodu poměrem 19:16. Ve druhé už ale na slibný výkon navázat nedokázali a vlivem hodně ztrát a nedůrazu v obraně i útoku domácí jasně přehráli svěřence trenéra Cholevy a sérií 12:0 se ujali bezpečného vedení 28:19. Nám se alespoň v závěru periody podařilo snížit minisérií 6:0 na pětibodový rozdíl 33:28 pro domácí. Ve druhé polovině utkání se nám už ale na dobrý závěr první dvacetiminutovky navázat nepodařilo a domácí poměrně jednoduše díky dnes výbornému Sokolovskému a Gniadkovi zvýšili opětovně na dvouciferný rozdíl a před poslední čtvrtinou si drželi čtrnáctibodový náskok 63:49. Více jak desetibodový rozdíl v závěrečném kvartálu se nám sice podařilo prolomit, ale jenom na chvíli. Mimo tuto výjimku si domácí bohužel drželi magický dvouciferný náskok a ten uhájili až do konce. Díky špatnému střeleckému výkonu si tak nakonec z Opavy odvážíme sedmou porážku v letošním ročníku Mattoni NBL a to poměrem 63:77.

BK Opava-Ariete Prostějov 77:63 (16:19 33:28 63:49)

BK Opava: Gniadek Martin 24, Šiřina Jakub 16, Kramný Radim 11, Dukanovič Milutin 10, Sokolovský Ladislav 9, Blažek Jakub 4, Vlček Kryštof 3, Cvek Viktor 0, Dokoupil Petr 0, Kvapil Miroslav 0, Palát Michal 0

Ariete Prostějov: Bohačík Jaromír 17, Slezák Pavel 14, Švrdlík Kamil 9, Kohout Ondřej 8, Marko Roman 7, Pandula Dušan 6, Nečas Radek 2, Bratčenkov Vojtěch 0, Kratochvíl Jan 0, Polášek Rudolf 0, Prášil Jaroslav 0

STŘELBA 3B.: 27/6:25/6
STŘELBA 2B.: 33/18:29/13
TH: 27/23:27/19
Doskoky: 37:34
CHYBY: 24:21
ROZHODČÍ: Matějek Ivor(---), Paulík Robert(---), Večeřa Pavel(---)
KOMISAŘ: Leun Jiří

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-