Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 radek necasV předcházejících sezonách Radek Nečas sbíral vítězství v lize a také Českém poháru. V letošním ročníku se v dresu Ariete Prostějov opět probojoval do finále, v něm ale Hanáci podlehli Nymburku, kde zkušený pivot v uplynulých letech působil a nastoupil tak proti svým bývalým spoluhráčům. „Postupem do finále jsme splnili náš cíl. Bohužel už jsme nepřidali nic navíc,“ přiblížil své pocity po posledním pohárovém vystoupení Nečas. Orli nezačali finálové utkání na jihu Čech vůbec dobře a toho jejich soupeř rychle využil. V poločase už vedl o třicet bodů a prakticky rozhodl o obhajobě svého triumfu.

„Začali jsme vlažně a chyběla nám koncentrace. Nymburk se chytil,“ litoval promarněného úvodu Nečas. Prostějovský tým ničily především trojky. Právě při této střelbě vynikal nymburský Vojtěch Hruban, který se z dlouhé vzdálenosti trefil v první půli hned pětkrát. „Soupeř pokaždé našel volného hráče a vycházelo to na Vojtu.“ Poražení finalisté přesto zápas o přestávce nezabalili a v průběhu druhé dvacetiminutovky stáhli hrozivou ztrátu až na deset bodů. „Řekli jsme si, že odehrajeme druhou půli, jakoby to bylo nula nula. Částečně se to podařilo, i když výkyvy ve hře byly velké,“ řekl Nečas. Zkušený basketbalista pod košem sváděl urputné souboje s bývalými spoluhráči Petrem Bendou a Radoslavem Rančíkem. „Šli jsme do toho naplno, i když to bylo ovlivněné velkým bodovým rozdílem,“ říkal prostějovský pivot, který v závěru utkání na palubovce trochu kulhal. „Udělal jsem si výron, ale nic vážného to nebude,“ uzavřel ohlédnutí za pohárovým finále pivot Prostějova.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments