Dobrý podvečer, dnes je úterý 28.1.2020
svátek slaví Otýlie,
zítra Zdislava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 bk_svitavyS kompletním kádrem a po více jak týdenní přestávce vstoupili prostějovští Orli do dnešního utkání proti svitavským Turům, kteří jsou momentálně na devátém místě tabulky. S týmem z druhé poloviny tabulky jsme hráli vyrovnaně jen první čtvrtinu, po které jsme dokázali odskočit na šest bodů a ve druhé jsme již vedli dvouciferným rozdílem.

Na rychlou kombinační hru Orlů v útoku a pevnou obranu hosté už nestačili a v polovině tak prohrávali patnáctibodovým rozdílem 33:48. Ve druhé polovině utkání jsme pak poměrně snadno šli do dvacetibodového vedení, které v závěrečném kvartálu narostlo až na třicet bodů. Nakonec jsme utkání vyhráli poměrem 94:66 a stále tak držíme druhou příčku v průběžném pořadí Mattoni NBL.

Orli vstoupili do dnešního utkání velmi koncentrovaným výkonem, když okamžitě vedli 9:0 a dali soupeři jasně najevo, kdo je na Hané pánem. Domácí pak sice začaly trápit dvě rychlé trojky Peterky a útočné doskoky, které znamenaly snížení na 11:9 pro Orly, ale i tak jsme se udrželi ve vedení, které jsme pak opět bod po bodu začali navyšovat. O tvorbu náskoku se zejména ve druhé periodě zasloužila dvojice Slezák-Kohout, která táhla tým k sérii 10:0 a vedení 33:19. Soupeř pak sice ještě jednou snížil pod magickou, dvoucifernou hranici, ale to již bylo opravdovým maximem. Hanáci ještě před polovinou svoje vedení téměř zdvojnásobili a do šaten se odcházelo za stavu 48:33 pro Ariete.
O navýšení našeho náskoku v úvodu druhé poloviny se postaral hrdina dnešního utkání Dušan Pandula, když při své osobní sérii 8:0 zakončoval ze všech střeleckých pozic a navzdory faulům. Utkání už tak pomalu mířilo ke své závěrečné části, když se na palubovce už vystřídali prakticky všichni naši hráči a my vedli dvacetibodovým rozdílem 65:45.
V závěrečném kvartálu jsme si bez větších komplikací hlídali naše vedení a při zvyšování našeho náskoku jsme se snažili i předvést něco navíc. Ne vždy skončily kombinace zdárně, ale nakonec byli přítomní diváci svědky téměř třicetibodového vítězství nad Tury a to poměrem 94:66.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov) :

Paradoxně nám ubližuje to, že v úvodu vedeme, tentokrát 9:0. Pak přišly 4 trojky soupeře a hra se trochu srovnala. Celkově jsme dobře bránili, chodili do rychlých protiútoků a měli 6 dvojciferných střelců, oproti Svitavám, kde se prosadili jen Kornowski a Peterka. Jsem rád za vítězství a hlavně hladký průběh. Mohli sme tak pošetřit síly na sobotní utkání v Brně.

Lubomír Růžička (Tuři Svitavy) :

Blahopřeji Prostějovu k vítězství, byli dnes jednoznačně lepším týmem. Asi do 15. min jsme hráli to, co jsme chtěli. Pak se bohužel zranil Luboš Moravec , Tomáš Macela měl problémy s fauly a kotník si poranil další rozehrávač Petr Andres, takže jsme dohrávali bez středního rozehrávače, což je velmi atypické. Prostějov pak získával jednoduše míče a lehce zakončoval.

Nejlepší hráč utkání : Dušan Pandula


Ariete Prostějov - QANTO Tuři Svitavy 94:66 (23:17 48:33 65:45)

Ariete Prostějov: Bohačík Jaromír 15, Pandula Dušan 15, Kohout Ondřej 11, Slezák Pavel 11, Marko Roman 10, Prášil Jaroslav 9, Kratochvíl Jan 8, Švrdlík Kamil 6, Nečas Radek 4, Bratčenkov Vojtěch 3, Polášek Rudolf 2
QANTO Tuři Svitavy: Peterka Ondřej 20, Kornowski Kenneth, Charles 15, Teplý Tomáš 9, Sedlák Jakub 6, Macela Tomáš 5, Davis Jason Eris 4, Jelínek Jiří 4, Sehnal Marek 3, Andres Petr 0, Moravec Luboš 0, Šindelář Lukáš 0

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments