Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

08 bk_svitavyS kompletním kádrem a po více jak týdenní přestávce vstoupili prostějovští Orli do dnešního utkání proti svitavským Turům, kteří jsou momentálně na devátém místě tabulky. S týmem z druhé poloviny tabulky jsme hráli vyrovnaně jen první čtvrtinu, po které jsme dokázali odskočit na šest bodů a ve druhé jsme již vedli dvouciferným rozdílem.

Na rychlou kombinační hru Orlů v útoku a pevnou obranu hosté už nestačili a v polovině tak prohrávali patnáctibodovým rozdílem 33:48. Ve druhé polovině utkání jsme pak poměrně snadno šli do dvacetibodového vedení, které v závěrečném kvartálu narostlo až na třicet bodů. Nakonec jsme utkání vyhráli poměrem 94:66 a stále tak držíme druhou příčku v průběžném pořadí Mattoni NBL.

Orli vstoupili do dnešního utkání velmi koncentrovaným výkonem, když okamžitě vedli 9:0 a dali soupeři jasně najevo, kdo je na Hané pánem. Domácí pak sice začaly trápit dvě rychlé trojky Peterky a útočné doskoky, které znamenaly snížení na 11:9 pro Orly, ale i tak jsme se udrželi ve vedení, které jsme pak opět bod po bodu začali navyšovat. O tvorbu náskoku se zejména ve druhé periodě zasloužila dvojice Slezák-Kohout, která táhla tým k sérii 10:0 a vedení 33:19. Soupeř pak sice ještě jednou snížil pod magickou, dvoucifernou hranici, ale to již bylo opravdovým maximem. Hanáci ještě před polovinou svoje vedení téměř zdvojnásobili a do šaten se odcházelo za stavu 48:33 pro Ariete.
O navýšení našeho náskoku v úvodu druhé poloviny se postaral hrdina dnešního utkání Dušan Pandula, když při své osobní sérii 8:0 zakončoval ze všech střeleckých pozic a navzdory faulům. Utkání už tak pomalu mířilo ke své závěrečné části, když se na palubovce už vystřídali prakticky všichni naši hráči a my vedli dvacetibodovým rozdílem 65:45.
V závěrečném kvartálu jsme si bez větších komplikací hlídali naše vedení a při zvyšování našeho náskoku jsme se snažili i předvést něco navíc. Ne vždy skončily kombinace zdárně, ale nakonec byli přítomní diváci svědky téměř třicetibodového vítězství nad Tury a to poměrem 94:66.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov) :

Paradoxně nám ubližuje to, že v úvodu vedeme, tentokrát 9:0. Pak přišly 4 trojky soupeře a hra se trochu srovnala. Celkově jsme dobře bránili, chodili do rychlých protiútoků a měli 6 dvojciferných střelců, oproti Svitavám, kde se prosadili jen Kornowski a Peterka. Jsem rád za vítězství a hlavně hladký průběh. Mohli sme tak pošetřit síly na sobotní utkání v Brně.

Lubomír Růžička (Tuři Svitavy) :

Blahopřeji Prostějovu k vítězství, byli dnes jednoznačně lepším týmem. Asi do 15. min jsme hráli to, co jsme chtěli. Pak se bohužel zranil Luboš Moravec , Tomáš Macela měl problémy s fauly a kotník si poranil další rozehrávač Petr Andres, takže jsme dohrávali bez středního rozehrávače, což je velmi atypické. Prostějov pak získával jednoduše míče a lehce zakončoval.

Nejlepší hráč utkání : Dušan Pandula


Ariete Prostějov - QANTO Tuři Svitavy 94:66 (23:17 48:33 65:45)

Ariete Prostějov: Bohačík Jaromír 15, Pandula Dušan 15, Kohout Ondřej 11, Slezák Pavel 11, Marko Roman 10, Prášil Jaroslav 9, Kratochvíl Jan 8, Švrdlík Kamil 6, Nečas Radek 4, Bratčenkov Vojtěch 3, Polášek Rudolf 2
QANTO Tuři Svitavy: Peterka Ondřej 20, Kornowski Kenneth, Charles 15, Teplý Tomáš 9, Sedlák Jakub 6, Macela Tomáš 5, Davis Jason Eris 4, Jelínek Jiří 4, Sehnal Marek 3, Andres Petr 0, Moravec Luboš 0, Šindelář Lukáš 0

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-