Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 bk brno1V kompletní sestavě nastoupili basketbalisté Ariete do středečního utkání dvaatřicátého kola nejvyšší tuzemské soutěže proti svitavským Turům, kteří jsou momentálně na devátém místě tabulky. Tým z druhé poloviny tabulky, který vede exprostějovský kouč Růžička, dokázal držet hrát vyrovnanou partii pouze v první čtvrtině, po níž domácí vedli o šest bodů. V dalším průběhu se domácí Orli prosadili střelecky a vyhráli s přehledem 94:66.

Orli vstoupili do utkání velmi koncentrovaným výkonem, když okamžitě vedli 9:0 a dali soupeři jasně najevo, kdo je na palubovce pánem. Domácí pak sice potrápily dvě rychlé trojky Peterky a útočné doskoky, které znamenaly snížení na 11:9 pro Orly, ale i tak se udrželi ve vedení, které pak opět bod po bodu začali navyšovat. O tvorbu náskoku se, zejména ve druhé periodě zasloužila dvojice Slezák-Kohout, která táhla tým k sérii 10:0 a vedení 33:19. Soupeř pak sice ještě jednou snížil pod dvoucifernou hranici, ale to již bylo opravdovým maximem. Orli ještě před polovinou svoje vedení téměř zdvojnásobili a do šaten se odcházelo za stavu 48:33 pro Ariete. O navýšení náskoku v úvodu druhé poloviny se postaral hrdina dnešního utkání Dušan Pandula, když při své osobní sérii 8:0 zakončoval ze všech střeleckých pozic a navzdory faulům. Utkání už tak pomalu mířilo ke své závěrečné části. Na palubovce se už vystřídali prakticky všichni domácí hráči a ti vedli dvacetibodovým rozdílem 65:45. V závěrečném kvartálu si basketbalisté Ariete bez větších komplikací hlídali vedení a při zvyšování náskoku se snažili i předvést něco navíc. Ne vždy skončily kombinace zdárně, ale nakonec byli přítomní diváci svědky téměř třicetibodového vítězství nad Tury, když se do střelecké listiny zapsala celá sestava.

Očima trenérů
Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:
„Paradoxně nám ubližuje to, že v úvodu vedeme, tentokrát devět nula.... Pak přišly čtyři trojky soupeře a hra se trochu srovnala. Celkově jsme dobře bránili, chodili do rychlých protiútoků a měli šest dvojciferných střelců, oproti Svitavám, kde se prosadili jen Kornowski a Peterka. Jsem rád za vítězství a hlavně hladký průběh.“

Lubomír RŮŽIČKA - Tuři Svitavy:
„Blahopřeji Prostějovu k vítězství, byli jednoznačně lepším týmem. Asi do patnácté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Pak se bohužel zranil Luboš Moravec, Tomáš Macela měl problémy s fauly a kotník si poranil další rozehrávač Petr Andres, takže jsme dohrávali bez středního rozehrávače. Prostějov pak získával jednoduše míče a lehce zakončoval.“

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-