Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 bk brno1V kompletní sestavě nastoupili basketbalisté Ariete do středečního utkání dvaatřicátého kola nejvyšší tuzemské soutěže proti svitavským Turům, kteří jsou momentálně na devátém místě tabulky. Tým z druhé poloviny tabulky, který vede exprostějovský kouč Růžička, dokázal držet hrát vyrovnanou partii pouze v první čtvrtině, po níž domácí vedli o šest bodů. V dalším průběhu se domácí Orli prosadili střelecky a vyhráli s přehledem 94:66.

Orli vstoupili do utkání velmi koncentrovaným výkonem, když okamžitě vedli 9:0 a dali soupeři jasně najevo, kdo je na palubovce pánem. Domácí pak sice potrápily dvě rychlé trojky Peterky a útočné doskoky, které znamenaly snížení na 11:9 pro Orly, ale i tak se udrželi ve vedení, které pak opět bod po bodu začali navyšovat. O tvorbu náskoku se, zejména ve druhé periodě zasloužila dvojice Slezák-Kohout, která táhla tým k sérii 10:0 a vedení 33:19. Soupeř pak sice ještě jednou snížil pod dvoucifernou hranici, ale to již bylo opravdovým maximem. Orli ještě před polovinou svoje vedení téměř zdvojnásobili a do šaten se odcházelo za stavu 48:33 pro Ariete. O navýšení náskoku v úvodu druhé poloviny se postaral hrdina dnešního utkání Dušan Pandula, když při své osobní sérii 8:0 zakončoval ze všech střeleckých pozic a navzdory faulům. Utkání už tak pomalu mířilo ke své závěrečné části. Na palubovce se už vystřídali prakticky všichni domácí hráči a ti vedli dvacetibodovým rozdílem 65:45. V závěrečném kvartálu si basketbalisté Ariete bez větších komplikací hlídali vedení a při zvyšování náskoku se snažili i předvést něco navíc. Ne vždy skončily kombinace zdárně, ale nakonec byli přítomní diváci svědky téměř třicetibodového vítězství nad Tury, když se do střelecké listiny zapsala celá sestava.

Očima trenérů
Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:
„Paradoxně nám ubližuje to, že v úvodu vedeme, tentokrát devět nula.... Pak přišly čtyři trojky soupeře a hra se trochu srovnala. Celkově jsme dobře bránili, chodili do rychlých protiútoků a měli šest dvojciferných střelců, oproti Svitavám, kde se prosadili jen Kornowski a Peterka. Jsem rád za vítězství a hlavně hladký průběh.“

Lubomír RŮŽIČKA - Tuři Svitavy:
„Blahopřeji Prostějovu k vítězství, byli jednoznačně lepším týmem. Asi do patnácté minuty jsme hráli to, co jsme chtěli. Pak se bohužel zranil Luboš Moravec, Tomáš Macela měl problémy s fauly a kotník si poranil další rozehrávač Petr Andres, takže jsme dohrávali bez středního rozehrávače. Prostějov pak získával jednoduše míče a lehce zakončoval.“

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments