Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 Ariete LOGODruhým soupeřem Ariete Prostějov v průběhu přípravy měly být původně Levice. Slovenský soupeř však na poslední chvíli utkání odvolal, protože neměl k dispozici odpovídající sestavu a chyběli mu především podkošoví hráči. Z tohoto důvodu se vedení hanáckého klubu rychle dohodlo se svitavskými Tury a odehráli vzájemné střetnutí. Na půdě soupeře se Orlům nedařilo. Prohráli 78:102, když už v první půli nabrali ztrátu osmi bodů.

Domácí se proti nově skládanému týmu prezentovali týmovým výkonem, který navíc podpořili kvalitní střelbou z dálky. Během utkání proměnili hned patnáct trojkových pokusů. Ve svém středu měli pět dvouciferných střelců a s touto palebnou silou si hostující celek nedokázal poradit. Ofenzivně laděný první poločas nabídl rychlou hru s častým zakončením. Po dvaceti minutách Orli prohrávali 42:50 a drželi šanci na úspěšný výsledek.

Ve druhé půli se Prostějovu přestalo dařit v ofenzivě. Střelecky se prosazovala pouze trojice Slezák, Talley, Tyrna, která dala dohromady 58 bodů. Další hráči již tak úspěšní nebyli a toho Tuři využili k navýšení svého vedení. Zásluhou bodů Teplého, Macely, Vaňáka a Votroubka získali pohodlný náskok a ten postupně navýšili až na rozdíl čtyřiadvaceti bodů. V závěru Svitavy dokonce překonaly stobodovou hranici, o což se postaral kapitán Turů a bývalý hráč Prostějova Stanislav Votroubek.

Zbyněk Choleva (Ariete Prostějov):

„Domácí se na nás pořádně připravili a od začátku se jim dařilo střelecky. Nám to naopak nešlo v obraně. Nedokázali jsme si vypomoci při bránění. To se pak přeneslo i na druhou stranu palubovky. Nedařilo se nám proměnit ani jednoduché akce. Soupeř byl naopak v pohodě a při chuti. Využil našeho horšího výkonu a naprosto zaslouženě uspěl. Pokud chceme být úspěšní, musíme přidat.“

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-