Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

36 arieteFOTOGALERIE První přípravné utkání před domácím publikem absolvovali basketbalisté Ariete Prostějov se Svitavami v pátek a soupeři chtěli oplatit nedávnou porážku na půdě soupeře. Na výkon Orlů byla zvědavá slušná návštěva. Do haly Sportcentra DDM přišly více jak dobré dvě stovky diváků. A fandové odcházeli spokojeni po šestnáctibodovém vítězství 91:75.

Ariete Prostějov - Tuři Svitavy 91:75 (27:21, 53:43, 73:63)

Nejlepší střelci: Slezák 22, Nečas 21, Marko 13, Talley 10, Kouřil 6, Peterka, Šteffel 5, Tomanec 4, Sehnal 3 - Abberombie 21, Votroubek 14, Teplý 12, Macela 9, Vaňák 8, Jaroš 5, Šotnar, Šindelář 3
Diváků: 250

První čtvrtina byla dlouho vyrovnaná. Domácí sice drželi těsný náskok, více se však odpoutali až v závěru desetiminutovky, po níž vedli 27:21. Postaral se o to především Radek Nečas, který v tomto úseku hry zaznamenal osm bodů a přidal několik přesných finálových přihrávek svým spoluhráčům.

V útočné fázi se domácímu týmu dařilo i na začátku druhé části poločasu. Ve 12. minutě to už bylo 35:23 a náskok dvanácti bodů platil i na začátku šestnácté minuty (41:29). Tuři pak přidali a snížili až na rozdíl šesti bodů. Do kabiny přesto Orli odcházeli s dvouciferným vedením 53:43.

Po změně stran se hosté chtěli pokusit o obrat a málem se jim to podařilo. Po technických chybách Mrviše a Slezáka se domácí náskok ztenčil na pět bodů. Pak ale zaúřadoval Nečas. Zaznamenal šest bodů v řadě, upravil na 71:60 a své spoluhráče uklidnil. V poslední pasáži duelu se už žádné drama nekonalo. Hanáci kontrolovali hru a udržovali si bezpečný bodový odstup. Svůj náskok v závěrečných minutách ještě dokázali navýšit a připsali si na své konto druhý úspěch v přípravném období.

pohledem trenéra

Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:

„Výsledky v této fázi nejsou až tak důležité. Pochopitelně je příjemné, když vyhrajeme, ale tyto zápasy slouží především k sehrání nového týmu. Na můj vkus máme velké problémy v obraně a na útočné polovině děláme hodně chyb. Vázne nám kombinace a rozhodně se v ní musíme zlepšit. Rezervy jsou velké.“