Dobré odpoledne, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

07 opava prostejovVysokou porážku ze začátku přípravy 55:83 dokázali Opavě oplatit basketbalisté Ariete Prostějov. V domácím prostředí neměli se soupeřem žádnou velkou práci a vyhráli 94:69, když dvouciferné vedení získali už v úvodních minutách zápasu.

Ariete Prostějov - BK Opava 94:69 (23:16 43:35 63:49)

Střelci: Talley 21 bodů, Tomanec 14, Nečas 13, Peterka 12, Slezák 11, Šteffel 10, Marko 9, Mrviš 4 - Gniadek 16, Šiřina 15, Klečka 14, Vlček 8, Doloupil 7, Cvek 6, Matějka 3.

Slezané nepřijeli kompletní. Trenér Petr Czudek byl v těžké situaci. Kromě Jakuba Blažka a Radima Kramného mu chyběli i Ladislav Sokolovský a Mirek Kvapil, takže na počet osmi hráčů doplnil dorostenec Ondřej Kukla. Toho Orli dokonale využili a rychle získali vedení 17:3. Pak se sice jejich kanonáda přece jen zpomalila, přesto po první čtvrtině drželi náskok šesti bodů.

V další pasáži střetnutí hosté prostějovský nápor zastavili. Gniadek, Šiřina a Klečka se postarali o vyrovnání průběžného výsledku, v závěru poločasu však Hanáci opět udeřili a získali náskok osmi bodů (45:35).

Po obrátce se domácí sestava prosadila naplno. Proti osmičce Slezanů se vystřídala kompletní sestava, která se snažila držet vysoké tempo. O zvyšování náskoku se staral především Dylan Talley, který byl stoprocentní při střelbě trojek, dařilo se také podkošové trojici. Všichni pivoti se dostali přes deset bodů a po třiceti minutách Orli vedli 63:49.

Hranici třiceti bodů pokořili domácí basketbalisté i v závěrečné čtvrtině. Hned šest hráčů překonalo dvoucifernou hranici nastřílených bodů a tomu odpovídalo konečné vítězství rozdílem třídy.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-