Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor

02 Ariete LOGOPředposledním soupeřem Ariete Prostějov před začátkem nového ročníku elitní basketbalové soutěže byla v pátečním podvečeru Handlová. Slovenský celek přijel na Hanou s řadou zahraničních hráčů, přesto nekladl velký odpor. Zpočátku sice vedl, pak ale většinou přihlížel pohledným akcím domácího mužstva, které zvítězilo přesvědčivě 90:55. Do střelecké listiny se přitom zapsali všichni hráči, kteří zasáhli do vývoje střetnutí.

Handlová v prvních minutách získala náskok 7:2, pak ale na palubovce začali úřadovat především Jan Tomanec, David Šteffel, Tomáš Mrviš a rychle překlopili vedení na stranu Orlů. Právě pro třetího jmenovaného bylo utkání hodně prestižní, neboť na Hanou zamířil právě z Handlové. V dalším průběhu u mírného vedení hostů nezůstalo. Soupeř nestačil zastavovat rychlé brejky ani kombinace při postupném útoku. Proto po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 26:16 pro hanácký celek.

Ve druhé části domácí ještě přidali. Dokázali se prosadit i z trojkové vzdálenosti a rozdíl ve skóre narůstal. V 17. minutě už to bylo po trestných hodech Talleyho o dvacet (43:32). Hostům nepomáhaly ani změny v sestavě a v poločase bylo za stavu 48:29 prakticky rozhodnuto.

V domácím dresu tentokrát nenastoupil Pavel Slezák, přesto se hned pět hráčů opět dostalo přes deset bodů. Basketbalisté Handlové v obraně propadli a díky tomu si přestali věřit i v útoku. Na konci třetí čtvrtiny to proto bylo téměř o třicet bodů - 98:39.

I závěrečnou pasáž Orli bez větších problémů vyhráli a slovenský soupeř si odvezl těžkou porážku, kterou musel přijmout i bývalý hráč Prostějova Ondrej Šoška.

Pohledem trenéra

Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:

„Nebylo to z naší strany úplně bez chyb, ale přesto jsme se dokázali od soupeře rychle bodově odpoutat. Řada akcí už vypadala docela dobře. V obraně jsme ještě soupeře nepřebírali úplně dobře. Někdy tam docházelo k nedorozumění několika hráčů. Ale na druhou stranu se nám slušně dařila kombinace na útočné polovině a to je krátce před začátkem sezony jedině dobře.“

Ariete Prostějov - MBK Handlová:

90:55 (26:16, 48:29, 68:39)

Střelci: Tomanec 23, Nečas 17, Talley 12, Mrviš, Marko 10, Šteffel 9, Peterka 7, Sehnal, Kouřil 2 – Bilie 11, Ďuriš 10, Stajonovič 9, Drezga 8. Diváků: 250.