Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 Ariete LOGOPředposledním soupeřem Ariete Prostějov před začátkem nového ročníku elitní basketbalové soutěže byla v pátečním podvečeru Handlová. Slovenský celek přijel na Hanou s řadou zahraničních hráčů, přesto nekladl velký odpor. Zpočátku sice vedl, pak ale většinou přihlížel pohledným akcím domácího mužstva, které zvítězilo přesvědčivě 90:55. Do střelecké listiny se přitom zapsali všichni hráči, kteří zasáhli do vývoje střetnutí.

Handlová v prvních minutách získala náskok 7:2, pak ale na palubovce začali úřadovat především Jan Tomanec, David Šteffel, Tomáš Mrviš a rychle překlopili vedení na stranu Orlů. Právě pro třetího jmenovaného bylo utkání hodně prestižní, neboť na Hanou zamířil právě z Handlové. V dalším průběhu u mírného vedení hostů nezůstalo. Soupeř nestačil zastavovat rychlé brejky ani kombinace při postupném útoku. Proto po deseti minutách svítil na ukazateli skóre stav 26:16 pro hanácký celek.

Ve druhé části domácí ještě přidali. Dokázali se prosadit i z trojkové vzdálenosti a rozdíl ve skóre narůstal. V 17. minutě už to bylo po trestných hodech Talleyho o dvacet (43:32). Hostům nepomáhaly ani změny v sestavě a v poločase bylo za stavu 48:29 prakticky rozhodnuto.

V domácím dresu tentokrát nenastoupil Pavel Slezák, přesto se hned pět hráčů opět dostalo přes deset bodů. Basketbalisté Handlové v obraně propadli a díky tomu si přestali věřit i v útoku. Na konci třetí čtvrtiny to proto bylo téměř o třicet bodů - 98:39.

I závěrečnou pasáž Orli bez větších problémů vyhráli a slovenský soupeř si odvezl těžkou porážku, kterou musel přijmout i bývalý hráč Prostějova Ondrej Šoška.

Pohledem trenéra

Zbyněk CHOLEVA - Ariete Prostějov:

„Nebylo to z naší strany úplně bez chyb, ale přesto jsme se dokázali od soupeře rychle bodově odpoutat. Řada akcí už vypadala docela dobře. V obraně jsme ještě soupeře nepřebírali úplně dobře. Někdy tam docházelo k nedorozumění několika hráčů. Ale na druhou stranu se nám slušně dařila kombinace na útočné polovině a to je krátce před začátkem sezony jedině dobře.“

Ariete Prostějov - MBK Handlová:

90:55 (26:16, 48:29, 68:39)

Střelci: Tomanec 23, Nečas 17, Talley 12, Mrviš, Marko 10, Šteffel 9, Peterka 7, Sehnal, Kouřil 2 – Bilie 11, Ďuriš 10, Stajonovič 9, Drezga 8. Diváků: 250.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-