Dobré ráno, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

38 talleyPo necelých dvou letech bude prostějovskému basketbalu v cestě za ligovými úspěchy pomáhat hráč ze Spojených států amerických. A podle dosavadních výsledků v průběhu přípravy by měl být Dylan Talley kvalitní posilou. Atletické křídlo se rychle sehrává s novými spoluhráči, i v kabině je vidět, že si už na působení v Evropě  zvykl. 

„Není zakřiknutý. Určitě mu pomohlo, že k nám nepřišel rovnou z univerzity. Rok v německé bundeslize mu pomohl v aklimatizaci na nové prostředí,“ míní generální manažer Ariete Prostějov Petr Fridrich.

Nový hráč Orlů nezastírá, že je v klubu spokojený. Líbí se mu i Prostějov, kterým i v rámci dalšího tréninku projíždí na kole. 

„V týmu jsou kvalitní hráči. V kabině je všechno v pohodě, se všemi se domluvím. Jsem tady spokojený a cítím se dobře,“ přiblížil Večerníku své pocity Talley.

Rodák z Camdenu v New Jersey studoval na univerzitě v Nebrasce a minulou sezonu strávil v bundesligovém týmu Rasta Vechta. Vedení Prostějova mělo ale možnost získat o hráči podrobné informace během jeho letního pobytu v Čechách. „Dva týdny trénoval s Nymburkem. Nešlo o testy, ale pomoc v tréninku při neúplném počtu hráčů nymburského týmu. Reference byly vesměs pozitivní. Nekupovali jsme žádného zajíce v pytli,“ poznamenal Fridrich.

 

Talley v dosavadních zápasech ukázal, že umí prodat svoji dostatečně urostlou postavu, navíc je technicky zdatný při hře jeden na jednoho. Nebojí se hry jeden na jednoho a v případě potřeby jde do zakončení pod koš. „Potřebuje se jen ještě trochu více sehrát, ale to platí obecně o celém týmu. Je to opravdu dobrý basketbalista,“ říká trenér Zbyněk Choleva.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-