Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklistický mítink na prostějovském velodromu si navzdory sobotním rozmarům přírody všichni užívali naplno jako obvykle. Samotní aktéři, fanoušci v hledišti, rozhodčí i organizáři v čele s ředitelem Memoriálu Otmara Malečka. „Přes vrtochy počasí, které byly nepříjemné pro závodníky, diváky i pořadatele, se letošní devatenáctý ročník myslím povedl. K vidění byla strhující cyklistika. A co se týče výkonů domácích jezdců a jezdkyň, tak i v tomto ohledu mohu být spokojen,“ zhodnotil šéf akce Michal Mráček se zdůrazněním poděkování všem partnerům v čele se statutárním městem Prostějov, Olomouckým krajem i Českým svazem cyklistiky.


Nechyběli politici i šéf ČSC
Lákavou sportovní podívanou si v rámci letošní Grand Prix Prostějov nenechala osobně ujít řada slavných osobností cyklistické minulosti, a to nejen dráhové odnože. Po dlouhé době navíc zdejší ovál navštívil též nejvyšší představitel Českého svazu cyklistiky, kterým momentálně je Petr Marek. „Bylo pro mě ctí přijmout pozvání na tak významné a kvalitní závody,“ ujistil prezident ČSC, jenž v sobotu předával ceny medailistům v rámci slavnostního vyhlášení výsledků. Pochopitelně nemohli chybět ani známí politici. Špičkové klání sledovali náměstci primátorky města Prostějov Jiří Pospíšil (v pátek) a Zdeněk Fišer (o den později), na svou oblíbenou akci dorazil rovněž náměstek ministra kultury Alois Mačák.

Tentokrát bez zranění
Dráhová cyklistika patří mezi poněkud nebezpečnější sporty a je jasné, že v ní občas dojde k nepříjemným pádům, z nichž leckdy vyplynou různě vážné zdravotní problémy. Stačí si vzpomenout na některé minulé ročníky Memoriálu Otmara Malečka s občas dost krvavými zážitky. Letos se celý průběh podniku bez takhle krajních momentů naštěstí obešel. Během pátečního programu sice jeden mládežnický závodník při omniu spadl, ale vyvázl bez jakýchkoliv větších následků, jen potlučený a s menšími odřeninami. O den později, kdy nešel nekontrolovatelně k zemi vůbec nikdo, pak statečný účastník karambolu z pátku znova naplno bojoval o medaile. Tudíž tentokrát prostějovská Grand Prix vyzněla z hlediska zdraví příznivě.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-