Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklistický mítink na prostějovském velodromu si navzdory sobotním rozmarům přírody všichni užívali naplno jako obvykle. Samotní aktéři, fanoušci v hledišti, rozhodčí i organizáři v čele s ředitelem Memoriálu Otmara Malečka. „Přes vrtochy počasí, které byly nepříjemné pro závodníky, diváky i pořadatele, se letošní devatenáctý ročník myslím povedl. K vidění byla strhující cyklistika. A co se týče výkonů domácích jezdců a jezdkyň, tak i v tomto ohledu mohu být spokojen,“ zhodnotil šéf akce Michal Mráček se zdůrazněním poděkování všem partnerům v čele se statutárním městem Prostějov, Olomouckým krajem i Českým svazem cyklistiky.


Nechyběli politici i šéf ČSC
Lákavou sportovní podívanou si v rámci letošní Grand Prix Prostějov nenechala osobně ujít řada slavných osobností cyklistické minulosti, a to nejen dráhové odnože. Po dlouhé době navíc zdejší ovál navštívil též nejvyšší představitel Českého svazu cyklistiky, kterým momentálně je Petr Marek. „Bylo pro mě ctí přijmout pozvání na tak významné a kvalitní závody,“ ujistil prezident ČSC, jenž v sobotu předával ceny medailistům v rámci slavnostního vyhlášení výsledků. Pochopitelně nemohli chybět ani známí politici. Špičkové klání sledovali náměstci primátorky města Prostějov Jiří Pospíšil (v pátek) a Zdeněk Fišer (o den později), na svou oblíbenou akci dorazil rovněž náměstek ministra kultury Alois Mačák.

Tentokrát bez zranění
Dráhová cyklistika patří mezi poněkud nebezpečnější sporty a je jasné, že v ní občas dojde k nepříjemným pádům, z nichž leckdy vyplynou různě vážné zdravotní problémy. Stačí si vzpomenout na některé minulé ročníky Memoriálu Otmara Malečka s občas dost krvavými zážitky. Letos se celý průběh podniku bez takhle krajních momentů naštěstí obešel. Během pátečního programu sice jeden mládežnický závodník při omniu spadl, ale vyvázl bez jakýchkoliv větších následků, jen potlučený a s menšími odřeninami. O den později, kdy nešel nekontrolovatelně k zemi vůbec nikdo, pak statečný účastník karambolu z pátku znova naplno bojoval o medaile. Tudíž tentokrát prostějovská Grand Prix vyzněla z hlediska zdraví příznivě.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments