Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklistický mítink na prostějovském velodromu si navzdory sobotním rozmarům přírody všichni užívali naplno jako obvykle. Samotní aktéři, fanoušci v hledišti, rozhodčí i organizáři v čele s ředitelem Memoriálu Otmara Malečka. „Přes vrtochy počasí, které byly nepříjemné pro závodníky, diváky i pořadatele, se letošní devatenáctý ročník myslím povedl. K vidění byla strhující cyklistika. A co se týče výkonů domácích jezdců a jezdkyň, tak i v tomto ohledu mohu být spokojen,“ zhodnotil šéf akce Michal Mráček se zdůrazněním poděkování všem partnerům v čele se statutárním městem Prostějov, Olomouckým krajem i Českým svazem cyklistiky.


Nechyběli politici i šéf ČSC
Lákavou sportovní podívanou si v rámci letošní Grand Prix Prostějov nenechala osobně ujít řada slavných osobností cyklistické minulosti, a to nejen dráhové odnože. Po dlouhé době navíc zdejší ovál navštívil též nejvyšší představitel Českého svazu cyklistiky, kterým momentálně je Petr Marek. „Bylo pro mě ctí přijmout pozvání na tak významné a kvalitní závody,“ ujistil prezident ČSC, jenž v sobotu předával ceny medailistům v rámci slavnostního vyhlášení výsledků. Pochopitelně nemohli chybět ani známí politici. Špičkové klání sledovali náměstci primátorky města Prostějov Jiří Pospíšil (v pátek) a Zdeněk Fišer (o den později), na svou oblíbenou akci dorazil rovněž náměstek ministra kultury Alois Mačák.

Tentokrát bez zranění
Dráhová cyklistika patří mezi poněkud nebezpečnější sporty a je jasné, že v ní občas dojde k nepříjemným pádům, z nichž leckdy vyplynou různě vážné zdravotní problémy. Stačí si vzpomenout na některé minulé ročníky Memoriálu Otmara Malečka s občas dost krvavými zážitky. Letos se celý průběh podniku bez takhle krajních momentů naštěstí obešel. Během pátečního programu sice jeden mládežnický závodník při omniu spadl, ale vyvázl bez jakýchkoliv větších následků, jen potlučený a s menšími odřeninami. O den později, kdy nešel nekontrolovatelně k zemi vůbec nikdo, pak statečný účastník karambolu z pátku znova naplno bojoval o medaile. Tudíž tentokrát prostějovská Grand Prix vyzněla z hlediska zdraví příznivě.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments