Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklistický mítink na prostějovském velodromu si navzdory sobotním rozmarům přírody všichni užívali naplno jako obvykle. Samotní aktéři, fanoušci v hledišti, rozhodčí i organizáři v čele s ředitelem Memoriálu Otmara Malečka. „Přes vrtochy počasí, které byly nepříjemné pro závodníky, diváky i pořadatele, se letošní devatenáctý ročník myslím povedl. K vidění byla strhující cyklistika. A co se týče výkonů domácích jezdců a jezdkyň, tak i v tomto ohledu mohu být spokojen,“ zhodnotil šéf akce Michal Mráček se zdůrazněním poděkování všem partnerům v čele se statutárním městem Prostějov, Olomouckým krajem i Českým svazem cyklistiky.


Nechyběli politici i šéf ČSC
Lákavou sportovní podívanou si v rámci letošní Grand Prix Prostějov nenechala osobně ujít řada slavných osobností cyklistické minulosti, a to nejen dráhové odnože. Po dlouhé době navíc zdejší ovál navštívil též nejvyšší představitel Českého svazu cyklistiky, kterým momentálně je Petr Marek. „Bylo pro mě ctí přijmout pozvání na tak významné a kvalitní závody,“ ujistil prezident ČSC, jenž v sobotu předával ceny medailistům v rámci slavnostního vyhlášení výsledků. Pochopitelně nemohli chybět ani známí politici. Špičkové klání sledovali náměstci primátorky města Prostějov Jiří Pospíšil (v pátek) a Zdeněk Fišer (o den později), na svou oblíbenou akci dorazil rovněž náměstek ministra kultury Alois Mačák.

Tentokrát bez zranění
Dráhová cyklistika patří mezi poněkud nebezpečnější sporty a je jasné, že v ní občas dojde k nepříjemným pádům, z nichž leckdy vyplynou různě vážné zdravotní problémy. Stačí si vzpomenout na některé minulé ročníky Memoriálu Otmara Malečka s občas dost krvavými zážitky. Letos se celý průběh podniku bez takhle krajních momentů naštěstí obešel. Během pátečního programu sice jeden mládežnický závodník při omniu spadl, ale vyvázl bez jakýchkoliv větších následků, jen potlučený a s menšími odřeninami. O den později, kdy nešel nekontrolovatelně k zemi vůbec nikdo, pak statečný účastník karambolu z pátku znova naplno bojoval o medaile. Tudíž tentokrát prostějovská Grand Prix vyzněla z hlediska zdraví příznivě.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments