Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Zatímco před rokem prošel závodnický kádr cyklistů SKC PARDUS-TUFO Prostějov velkým zemětřesením, tentokrát zůstane jejich sestava téměř nezměněna. Bude tak pokračovat především sázka na mladé jezdce do třiadvaceti let.

Po roční spolupráci tým opouští Karel Hník. Tomu nevyšel začátek uplynulé sezóny podle plánu, leč jeho výkonnost postupně rostla. Až se mu podařilo zaujmout nejlepší českou stáj Elkov Author, kam nyní přestupuje. Z týmu odchází také ukrajinský závodník Mykyta Zubenko. Ze stávajících jmen tedy zůstávají prostějovští odchovanci Tomáš Bárta a Luděk Lichnovský, dále Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy v bodovačce Wojciech Pszczolarski z Polska. „Jsem rád, že u nás všichni tito závodníci zůstávají. Vzhledem k tomu, že jezdíme silnici i dráhu, je to pro nás ideální složení. V kolektivu zůstávají schopní závodníci obou disciplín. Nebude lehké nahradit vrchařské kvality a cit pro taktiku Karla Hníka, nicméně věřím, že se od něj kluci něco přiučili a dokážou to zúročit,“ řekl k personálním změnám sportovní ředitel SKC Michal Mráček.
Jednou z nových posil PARDUS-TUFO se stane Denis Rugovac, který do letoška oblékal dres Favoritu Racing. Čerstvý mistr republiky ve vylučovacím závodě zahájí své hanácké působení startem na dráhovém Světovém poháru v Berlíně. Druhou významnou posilou pak bude talentovaný juniorský reprezentant Vladimír Mikšaník z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí. Z juniorů přichází také Matouš Měšťan, který hájil prostějovské barvy už loni, ovšem potýkal se se zdravotními problémy.
„Práce s mladými závodníky se osvědčila, tak proč to měnit? Uvidíme, co příští rok přinese, je těžké stanovovat konkrétní prognózy na začátku přípravy. Předpokládám ale, že se tým opět bude moci ve spurtu spoléhat na Bártu s Baborem, v náročnějším terénu se zase prosadí Tyrpekl. Co se týče nově příchozích, věřím, že se Vláďa i Matouš rychle adaptují v elitním pelotonu, výjezdy s reprezentací jim byly určitě dobrou průpravou. Umí se obětovat a jsou to týmoví hráči. Rugovac zase bude výraznou posilou zejména pro velké dráhové akce,“ přemýšlel sportovní ředitel a trenér SKC Tomáš Konečný.
Závodní program cyklistů Prostějova během sezóny 2019 bude upřesněn před jejím zahájením. Dresy PARDUS-TUFO by však měly být tradičně k vidění v závodech Českého poháru na silnici i na dráze, stejně jako na významných dráhových mítincích zařazených do kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI. Samozřejmostí se jistě stanou rovněž starty na etapových kláních v zahraničí.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments