Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Zatímco před rokem prošel závodnický kádr cyklistů SKC PARDUS-TUFO Prostějov velkým zemětřesením, tentokrát zůstane jejich sestava téměř nezměněna. Bude tak pokračovat především sázka na mladé jezdce do třiadvaceti let.

Po roční spolupráci tým opouští Karel Hník. Tomu nevyšel začátek uplynulé sezóny podle plánu, leč jeho výkonnost postupně rostla. Až se mu podařilo zaujmout nejlepší českou stáj Elkov Author, kam nyní přestupuje. Z týmu odchází také ukrajinský závodník Mykyta Zubenko. Ze stávajících jmen tedy zůstávají prostějovští odchovanci Tomáš Bárta a Luděk Lichnovský, dále Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy v bodovačce Wojciech Pszczolarski z Polska. „Jsem rád, že u nás všichni tito závodníci zůstávají. Vzhledem k tomu, že jezdíme silnici i dráhu, je to pro nás ideální složení. V kolektivu zůstávají schopní závodníci obou disciplín. Nebude lehké nahradit vrchařské kvality a cit pro taktiku Karla Hníka, nicméně věřím, že se od něj kluci něco přiučili a dokážou to zúročit,“ řekl k personálním změnám sportovní ředitel SKC Michal Mráček.
Jednou z nových posil PARDUS-TUFO se stane Denis Rugovac, který do letoška oblékal dres Favoritu Racing. Čerstvý mistr republiky ve vylučovacím závodě zahájí své hanácké působení startem na dráhovém Světovém poháru v Berlíně. Druhou významnou posilou pak bude talentovaný juniorský reprezentant Vladimír Mikšaník z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí. Z juniorů přichází také Matouš Měšťan, který hájil prostějovské barvy už loni, ovšem potýkal se se zdravotními problémy.
„Práce s mladými závodníky se osvědčila, tak proč to měnit? Uvidíme, co příští rok přinese, je těžké stanovovat konkrétní prognózy na začátku přípravy. Předpokládám ale, že se tým opět bude moci ve spurtu spoléhat na Bártu s Baborem, v náročnějším terénu se zase prosadí Tyrpekl. Co se týče nově příchozích, věřím, že se Vláďa i Matouš rychle adaptují v elitním pelotonu, výjezdy s reprezentací jim byly určitě dobrou průpravou. Umí se obětovat a jsou to týmoví hráči. Rugovac zase bude výraznou posilou zejména pro velké dráhové akce,“ přemýšlel sportovní ředitel a trenér SKC Tomáš Konečný.
Závodní program cyklistů Prostějova během sezóny 2019 bude upřesněn před jejím zahájením. Dresy PARDUS-TUFO by však měly být tradičně k vidění v závodech Českého poháru na silnici i na dráze, stejně jako na významných dráhových mítincích zařazených do kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI. Samozřejmostí se jistě stanou rovněž starty na etapových kláních v zahraničí.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-