Příjemnou noc, dnes je sobota 20.7.2019
svátek slaví Ilja,
zítra Vítězslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Zatímco před rokem prošel závodnický kádr cyklistů SKC PARDUS-TUFO Prostějov velkým zemětřesením, tentokrát zůstane jejich sestava téměř nezměněna. Bude tak pokračovat především sázka na mladé jezdce do třiadvaceti let.

Po roční spolupráci tým opouští Karel Hník. Tomu nevyšel začátek uplynulé sezóny podle plánu, leč jeho výkonnost postupně rostla. Až se mu podařilo zaujmout nejlepší českou stáj Elkov Author, kam nyní přestupuje. Z týmu odchází také ukrajinský závodník Mykyta Zubenko. Ze stávajících jmen tedy zůstávají prostějovští odchovanci Tomáš Bárta a Luděk Lichnovský, dále Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy v bodovačce Wojciech Pszczolarski z Polska. „Jsem rád, že u nás všichni tito závodníci zůstávají. Vzhledem k tomu, že jezdíme silnici i dráhu, je to pro nás ideální složení. V kolektivu zůstávají schopní závodníci obou disciplín. Nebude lehké nahradit vrchařské kvality a cit pro taktiku Karla Hníka, nicméně věřím, že se od něj kluci něco přiučili a dokážou to zúročit,“ řekl k personálním změnám sportovní ředitel SKC Michal Mráček.
Jednou z nových posil PARDUS-TUFO se stane Denis Rugovac, který do letoška oblékal dres Favoritu Racing. Čerstvý mistr republiky ve vylučovacím závodě zahájí své hanácké působení startem na dráhovém Světovém poháru v Berlíně. Druhou významnou posilou pak bude talentovaný juniorský reprezentant Vladimír Mikšaník z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí. Z juniorů přichází také Matouš Měšťan, který hájil prostějovské barvy už loni, ovšem potýkal se se zdravotními problémy.
„Práce s mladými závodníky se osvědčila, tak proč to měnit? Uvidíme, co příští rok přinese, je těžké stanovovat konkrétní prognózy na začátku přípravy. Předpokládám ale, že se tým opět bude moci ve spurtu spoléhat na Bártu s Baborem, v náročnějším terénu se zase prosadí Tyrpekl. Co se týče nově příchozích, věřím, že se Vláďa i Matouš rychle adaptují v elitním pelotonu, výjezdy s reprezentací jim byly určitě dobrou průpravou. Umí se obětovat a jsou to týmoví hráči. Rugovac zase bude výraznou posilou zejména pro velké dráhové akce,“ přemýšlel sportovní ředitel a trenér SKC Tomáš Konečný.
Závodní program cyklistů Prostějova během sezóny 2019 bude upřesněn před jejím zahájením. Dresy PARDUS-TUFO by však měly být tradičně k vidění v závodech Českého poháru na silnici i na dráze, stejně jako na významných dráhových mítincích zařazených do kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI. Samozřejmostí se jistě stanou rovněž starty na etapových kláních v zahraničí.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments