Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Zatímco před rokem prošel závodnický kádr cyklistů SKC PARDUS-TUFO Prostějov velkým zemětřesením, tentokrát zůstane jejich sestava téměř nezměněna. Bude tak pokračovat především sázka na mladé jezdce do třiadvaceti let.

Po roční spolupráci tým opouští Karel Hník. Tomu nevyšel začátek uplynulé sezóny podle plánu, leč jeho výkonnost postupně rostla. Až se mu podařilo zaujmout nejlepší českou stáj Elkov Author, kam nyní přestupuje. Z týmu odchází také ukrajinský závodník Mykyta Zubenko. Ze stávajících jmen tedy zůstávají prostějovští odchovanci Tomáš Bárta a Luděk Lichnovský, dále Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy v bodovačce Wojciech Pszczolarski z Polska. „Jsem rád, že u nás všichni tito závodníci zůstávají. Vzhledem k tomu, že jezdíme silnici i dráhu, je to pro nás ideální složení. V kolektivu zůstávají schopní závodníci obou disciplín. Nebude lehké nahradit vrchařské kvality a cit pro taktiku Karla Hníka, nicméně věřím, že se od něj kluci něco přiučili a dokážou to zúročit,“ řekl k personálním změnám sportovní ředitel SKC Michal Mráček.
Jednou z nových posil PARDUS-TUFO se stane Denis Rugovac, který do letoška oblékal dres Favoritu Racing. Čerstvý mistr republiky ve vylučovacím závodě zahájí své hanácké působení startem na dráhovém Světovém poháru v Berlíně. Druhou významnou posilou pak bude talentovaný juniorský reprezentant Vladimír Mikšaník z ACK Stará Ves nad Ondřejnicí. Z juniorů přichází také Matouš Měšťan, který hájil prostějovské barvy už loni, ovšem potýkal se se zdravotními problémy.
„Práce s mladými závodníky se osvědčila, tak proč to měnit? Uvidíme, co příští rok přinese, je těžké stanovovat konkrétní prognózy na začátku přípravy. Předpokládám ale, že se tým opět bude moci ve spurtu spoléhat na Bártu s Baborem, v náročnějším terénu se zase prosadí Tyrpekl. Co se týče nově příchozích, věřím, že se Vláďa i Matouš rychle adaptují v elitním pelotonu, výjezdy s reprezentací jim byly určitě dobrou průpravou. Umí se obětovat a jsou to týmoví hráči. Rugovac zase bude výraznou posilou zejména pro velké dráhové akce,“ přemýšlel sportovní ředitel a trenér SKC Tomáš Konečný.
Závodní program cyklistů Prostějova během sezóny 2019 bude upřesněn před jejím zahájením. Dresy PARDUS-TUFO by však měly být tradičně k vidění v závodech Českého poháru na silnici i na dráze, stejně jako na významných dráhových mítincích zařazených do kalendáře Mezinárodní cyklistické federace UCI. Samozřejmostí se jistě stanou rovněž starty na etapových kláních v zahraničí.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments