Dobré odpoledne, dnes je pondělí 20.1.2020
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklistická mapa Česka se překresluje. Už dávno neplatí, že Prostějov je pouze známý svým mládežnickým centrem, které dokáže na dráze pracovat s talentovanými dětmi, rozvíjet jejich potenciál a připravit je na úspěšnou kariéru v jiných oddílech, jak to třeba v nedávné minulosti prokázal Robin Wagner, jenž se po přechodu mezi dospělé vydal do sprinterské Dukly Brno. Zásluhou funkcionářů oddílu TUFO-PARDUS Prostějov (pro nás laiky půjde stále o zažité „eskácé“, ať již bude v názvu stát jakýkoliv titulární partner) se z Hané v posledních letech stává velká tuzemská cyklistická bašta. Nejen na dráze, ale i na silnici.


Parta lidí kolem Petra Šrámka a Michala Mráčka dokázala vybudovat něco, o čem si řada generací mohla nechat jen zdát. Mládežníci od žáčků až po juniory vozí z republikových šampionátů taková kvanta medailí, že už je ani není jednoduché spočítat a na žádnou z nich nezapomenout, na dráze celkově se právě Prostějov stal tuzemským králem, jenž udává tón i mezi dospělými.
Za každým z těchto jezdeckých úspěchů se navíc vedle suché řeči čísel skrývají i konkrétní příběh daného jezdce, jeho dlouhodobá tréninková dřina a sem tam i nějaký pád, důvěra v trenérské vedení, vedle radosti a krásných chvilek v rámci kolektivu také spousta obětavosti, vytrvalosti a víry, že se odměna dostaví.
Podařilo se skloubit jezdeckou kvalitu, erudované odborníky, zdatné zákulisní vyjednavače, prvotřídní materiál i sponzorské zajištění a pohled zpět ukazuje, že nejde o mimořádný záblesk, který brzy zanikne v temnotě. Jde o dlouhodobý proces s postupnými krůčky, jimiž se navíc daří vylepšovat nejen sportovní výsledky, ale i zázemí. Vedle oválu tak stojí moderní prostory, které nabízejí vše potřebné pro soustředění se čistě na vlastní výkon, o kousek vedle mohou bikrosaři využít vyasfaltovanou tréninkovou dráhu a v horizontu několika let by se zásadních úprav měl dočkat i sám velodrom.
Právě tři sta a jeden metr k tomu dlouhá betonová dráha je každoročně dějištěm toho nejkvalitnějšího závodění, které tento olympijský sport může v tuzemsku nabídnout. Uvidíme, jestli se něco změní, až v Brně–Komárově vznikne za nějakých čtyři sta milionů úplně nový ovál, jistě i tam budou mít ambice přilákat to nejlepší k sobě, ale ještě minimálně několik let bude platit, že díky Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka navštíví každoročně Prostějov řada medailistů z mistrovství světa i Evropy a také účastníků olympijských her. Přijíždějí sem výpravy od Nového Zélandu přes evropské velmoci až po Trinidad a Tobago, s českou legendou Pavlem Buráněm tehdy dorazila nejen exotická reprezentace Íránu, ale i megastar Theo Bos.
Radujme se tedy, jak významnou adresou se velikostí průměrné okresní město stalo, těšme se, co přinese tento rok, a nenechme si zejména vrcholné akce ujít. O všem podstatném se i nadále dočtete právě tady na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, při Malečkovi i dalších přímo tady pořádaných akcích se pak cyklisté těší i na vaši osobní návštěvu a podporu.
Servis ke startu cyklistické sezony najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšla v pondělí 21. ledna

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Něco teplého do žaludku.

Rozlévání polévek v režii náměstkyně prostějovského primátora Milady Sokolové minulý týden opět po roce začalo. Bezdomovci u místního nádraží se na tuto tradiční charitativní akci viditelně těšili a odpovídala tomu jejich účast. Konečně dostali zase něco teplého do žaludku.

Kdo všechno jezdí po dálnici.

Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Kdo všechno jezdí po dálnici. Tři v jednom, tak by se dala charakterizovat běžná policejní kontrola řidiče, který uháněl po dálnici směrem k Prostějovu. Na skle neměl dálniční známku a vozidlo nemělo platnou technickou prohlídku. Ale co je úplně nejhorší, řidič byl pod vlivem extáze a marihuany…

Total Comments

Osobnost týdne

ANDREJ BABIŠ
02 babisPremiér České republiky a šéf nejsilnější politické strany ANO 2011 navštívil během své inspekční cesty po Olomouckém kraji také Prostějov. A nechal se slyšet, že naše město si ostatní mohou brát za vzor.

Total Comments

Číslo týdne

832

Smutný rekord ohlásila prostějovská nemocnice. Ve zdejší porodnici se totiž v roce 2019 narodilo právě jen něco přes osm stovek dětí, což je nejméně za posledních třináct let! Vymřeme snad?

Total Comments

Výrok týdne

„JÁ BYCH TENTO VÝROK OZNAČIL ZA NEHORÁZNOST“

Tiskový mluvčí Petry Kvitové Karel Tejkal takto okomentoval slova Radima Žondry, že si tenistka způsobila zranění sama…

Total Comments