Dobré ráno, dnes je neděle 20.10.2019
svátek slaví Vendelín,
zítra Brigita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Cyklistická mapa Česka se překresluje. Už dávno neplatí, že Prostějov je pouze známý svým mládežnickým centrem, které dokáže na dráze pracovat s talentovanými dětmi, rozvíjet jejich potenciál a připravit je na úspěšnou kariéru v jiných oddílech, jak to třeba v nedávné minulosti prokázal Robin Wagner, jenž se po přechodu mezi dospělé vydal do sprinterské Dukly Brno. Zásluhou funkcionářů oddílu TUFO-PARDUS Prostějov (pro nás laiky půjde stále o zažité „eskácé“, ať již bude v názvu stát jakýkoliv titulární partner) se z Hané v posledních letech stává velká tuzemská cyklistická bašta. Nejen na dráze, ale i na silnici.


Parta lidí kolem Petra Šrámka a Michala Mráčka dokázala vybudovat něco, o čem si řada generací mohla nechat jen zdát. Mládežníci od žáčků až po juniory vozí z republikových šampionátů taková kvanta medailí, že už je ani není jednoduché spočítat a na žádnou z nich nezapomenout, na dráze celkově se právě Prostějov stal tuzemským králem, jenž udává tón i mezi dospělými.
Za každým z těchto jezdeckých úspěchů se navíc vedle suché řeči čísel skrývají i konkrétní příběh daného jezdce, jeho dlouhodobá tréninková dřina a sem tam i nějaký pád, důvěra v trenérské vedení, vedle radosti a krásných chvilek v rámci kolektivu také spousta obětavosti, vytrvalosti a víry, že se odměna dostaví.
Podařilo se skloubit jezdeckou kvalitu, erudované odborníky, zdatné zákulisní vyjednavače, prvotřídní materiál i sponzorské zajištění a pohled zpět ukazuje, že nejde o mimořádný záblesk, který brzy zanikne v temnotě. Jde o dlouhodobý proces s postupnými krůčky, jimiž se navíc daří vylepšovat nejen sportovní výsledky, ale i zázemí. Vedle oválu tak stojí moderní prostory, které nabízejí vše potřebné pro soustředění se čistě na vlastní výkon, o kousek vedle mohou bikrosaři využít vyasfaltovanou tréninkovou dráhu a v horizontu několika let by se zásadních úprav měl dočkat i sám velodrom.
Právě tři sta a jeden metr k tomu dlouhá betonová dráha je každoročně dějištěm toho nejkvalitnějšího závodění, které tento olympijský sport může v tuzemsku nabídnout. Uvidíme, jestli se něco změní, až v Brně–Komárově vznikne za nějakých čtyři sta milionů úplně nový ovál, jistě i tam budou mít ambice přilákat to nejlepší k sobě, ale ještě minimálně několik let bude platit, že díky Grand Prix Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka navštíví každoročně Prostějov řada medailistů z mistrovství světa i Evropy a také účastníků olympijských her. Přijíždějí sem výpravy od Nového Zélandu přes evropské velmoci až po Trinidad a Tobago, s českou legendou Pavlem Buráněm tehdy dorazila nejen exotická reprezentace Íránu, ale i megastar Theo Bos.
Radujme se tedy, jak významnou adresou se velikostí průměrné okresní město stalo, těšme se, co přinese tento rok, a nenechme si zejména vrcholné akce ujít. O všem podstatném se i nadále dočtete právě tady na stránkách PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, při Malečkovi i dalších přímo tady pořádaných akcích se pak cyklisté těší i na vaši osobní návštěvu a podporu.
Servis ke startu cyklistické sezony najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšla v pondělí 21. ledna

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments