Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 17.10.2019
svátek slaví Hedvika,
zítra Lukáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 V konkurenci mistrů Evropy, mistrů světa i medailistů z olympijských her se celou tuto zimu představuje dvojice týmu TUFO-PARDUS Prostějov Luděk Lichnovský a Daniel Babor. Mladí prostějovští závodníci a společně s nimi rovněž polský internacionál Wojciech Pszczolarski dosáhli pro klub historického úspěchu, když se mohou účastnit prestižních dráhových závodů Six Day Series. A nejde jen o jednorázové pozvánky jako v minulých letech, úspěšné trio získalo smlouvu na všechny tyto podniky po celém světě! Na konci ledna se tak představí v Berlíně, poté na přelomu ledna a února v Kodani, jen pár dní po ní přijde na řadu Melbourne, v březnu pak Manchester a v dubnu Brisbane.


„Je to jedno ze splněných přání, která jsme měli já i kolegové, když jsme s mužskou cyklistikou začínali. Tehdy jsme měli výborné juniory a byl pro nás velký svátek, že jsme je dostali na šestidenní do třiadvaceti let. S nadšením sledovali závody profesionálů před vyprodanými hledišti, říkali jsme si, kdyby tak alespoň jedenkrát naše dvojice startovala i zde,“ hovořil nadšeným hlasem předseda TUFO-PARDUS Prostějov Petr Šrámek.
Částečně se tento sen začal plnit již loni a předloni, kdy se dvojici Luděk Lichnovský a Wojciech Pszczolarski podařilo dostat na jednotlivé šestidenní Fiorenzuole a Berlíně. „Zejména díky výsledkům Wojty, příchodu juniorského mistra světa Dana Babora a také díky velkému úsilí a výborné diplomacii Michala Mráčka se nám nyní podařilo zajistit smlouvy pro dvojici Lichnovský - Babor i Wojtu Pszczolarského, který jezdí se svým polským reprezentačním partnerem,“ dodal.
První zastávkou stávajícího ročníku byl Londýn a už tam prostějovští ukázali, že důvěru pořadatelů nezískali náhodou. Hned na úvod ovládl Babor bodovací závod, následující den byl v téže disciplíně Lichnovský druhý a úspěchy sbíral i Pszczolarski se svým reprezentačním kolegou, pro které však start na těchto závodech není novinkou.
Úspěšná série pokračovala i dál a každý den tohoto dráhového svátku vybojoval jeden ze závodníků TUFO-PARDUS Prostějov pódiové umístění v některé z disciplín. V celkové klasifikaci pak patřilo ryze české dvojici dvanácté místo, s čímž byli při své premiéře spokojeni.
„Jako první Six Day byl pro nás Londýn výborný, protože další budou už jen náročnější, co se týče programu. Seznámili jsme se s hodně dobrými závodníky a myslíme si, že jsme svým výstupem nejen v závodech vstoupili do jejich povědomí,“ podělil se o své dojmy Lichnovský s Baborem. Do německé metropole jedou s jasným cílem – vylepšit své nynější umístění.
„Pro Luďka a Dana by bylo úspěchem dostat se do první desítky. Myslím si, že na umístění okolo desátého místa mají. Je to ale samozřejmě velmi těžké, Dan má teprve devatenáct roků a tak mladí závodníci startují na šestidenních zcela výjimečně. Tyto závody jsou hodně o technice a zkušenostech,“ upozornil Petr Šrámek
„Šestidenní“, jak se těmto závodům mezi dráhaři říká, se v mnohém liší od klasických mezinárodních mítinků. Soutěží se vždy šest dní za sebou v několika dráhových disciplínách a hodnocen není jednotlivec, ale dvojice. Mezi dráhaři jsou vnímány jako malý sportovní svátek, tím jsou také pro fanoušky cyklistiky. Velodromy po celém světě v době jejich konání praskají ve švech a pro velký zájem diváků je zajištěn i přímý televizní přenos.
Trio Prostějovanů tak mohou v akci sledovat i prostějovští fanoušci, od 24. do 29. ledna budou každý den na Eurosportu. „Pro náš klub, město i kraj je to velká reklama,“ považuje si této příležitosti předseda TUFO-PARDUS Prostějov.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments