Dobré odpoledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovská cyklistika nežije pouze objížděním dráhových či silničních závodů a soupeřením na trati o co nejlepší umístění. Zdejší oddíl je také již dlouhé roky zárukou pořádání kvalitních mezinárodních akcí. V uplynulém roce se jednalo o dva podniky zařazené do kalendáře UCI, když se nejprve v květnu konal závod kategorie CL2 Grand Prix Českého svazu cyklistiky a v srpnu pak přišel na řadu svátek v podobě GP Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka, který náleží ještě o úroveň výše – do CL 1. Obdobně tomu bude i letos a diváci se opět mohou těšit na hvězdná jména světové dráhy.

„Od loňského září se nacházíme v olympijské kvalifikaci a do ratingu se každému závodníkovi počítá jen omezený počet výsledků v dané kategorii, takže i dvojkové závody mají svůj význam. Když vyhrajete pět ‚jedniček‘, stejně se vám započítají jen tři, takže potřebujete vyhrát i dvojkové závody, abyste získali další body,“ prozradil Večerníku ředitel zdejších závodů Michal Mráček s tím, že při obou událostech tak budou k vidění velké věci.
Jarní událost ponese nově název GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje a závodní program zůstane bez výraznější změny, tou naopak projde společenský program. „Dosud jsme tento závod organizovali spíše se sportovním akcentem, letos jsme se ale s panem Šrámkem domluvili, že bychom i tomuto podniku vdechli punc a nazdobili jej. Je o něj tak veliký zájem a výkony jsou srovnatelné s Malečkem, že by byla škoda, aby byl tolik ve stínu,“ objasnil Mráček.
Pro jezdce jsou v sázce body, které jim zaručují start na podzimních světových pohárech, právě ty budou rozhodující pro olympijskou kvalifikaci. „Toto je předkvalifikační závod, a kdo se nekvalifikuje na světové poháry, nekvalifikuje se na mistrovství světa a je prakticky vyloučeno, aby se probojoval na olympijské hry. Proto jsou tyto mítinky zejména v tuto dobu zajímavé pro všechny,“ nastínil.
V případě Memoriáliu Otmara Malečka jsou již závodní i doprovodné aktivity vyladěné a všichni účastníci i návštěvníci mohou očekávat vysoký standard, přesto i letošní ročník bude svým způsobem výjimečný a opět jiný než ty předešlé. „Pojede se již dvacátý ročník. Máme velkou motivaci toto jubileum řádně oslavit, tomu bude odpovídat organizace. Nechci úplně předbíhat, ale počítáme i se známějšími hudebními skupinami a dalšími poměrně zásadními překvapeními,“ lehce naznačil, jak by mohl závěr léta na velodromu vypadat.
To je při současné podobě zasloužilého betonového velodromu maximum, co lze z mezinárodního pohledu na Hané vidět. Možná se ale blýská na lepší časy, po čerstvě zmodernizovaném zázemí by se oddíloví činovníci chtěli v následujících letech pustit i do samého oválu. „Nespíme a nečekáme, co nám kdo přinese. S projektanty řešíme studii, jak jej velmi zásadně zrekonstruovat a upravit, s panem Junkem z Kanady řešíme samotný ovál. Tento Čechokanaďan je jedním ze dvou nejlepších stavitelů drah na světě, byl se už podívat i tady v Prostějově,“ pochlubil se trenér a spoluorganizátor z TUFO-PARDUS Prostějov.
Pokud by se tuto nákladnou operaci skutečně podařilo zrealizovat, mohl by se Prostějov ucházet třeba o „malé“ mistrovství Evropy, kde startují junioři a jezdci do třiadvaceti let. O této metě nyní v oddílu sní a rádi by ji naplnili, jako se jim to již v mnoha předešlých případech podařilo. „To je ale ještě daleko a začal bych tím, že teď je naším cílem dát velodromu se stařičkým betonem šmrnc. Máme návrhy, jak by se mohl stát rychlým a konkurenceschopným, ale rozhodně nemáme v plánu halu a nebude celý pod střechou. Částečně ano, aby případný déšť neohrozil program závodu, ale chceme, aby diváci uprostřed a okolo mohli stát pod sluncem. Tak tomu v Prostějově vždy bylo a mělo by to tak zůstat,“ přeje si.
A jaký je aktuální časový harmonogram? „Začali jsme studií a odhadované náklady činí minimálně sto milionů. Optimálně v roce 2020 bychom chtěli dokončit přípravu všech podkladů a pak budeme žádat o dotace,“ představil Michal Mráček plán pro nejbližší týdny a měsíce.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments