Dobré dopoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prostějovská cyklistika nežije pouze objížděním dráhových či silničních závodů a soupeřením na trati o co nejlepší umístění. Zdejší oddíl je také již dlouhé roky zárukou pořádání kvalitních mezinárodních akcí. V uplynulém roce se jednalo o dva podniky zařazené do kalendáře UCI, když se nejprve v květnu konal závod kategorie CL2 Grand Prix Českého svazu cyklistiky a v srpnu pak přišel na řadu svátek v podobě GP Prostějov – Memoriálu Otmara Malečka, který náleží ještě o úroveň výše – do CL 1. Obdobně tomu bude i letos a diváci se opět mohou těšit na hvězdná jména světové dráhy.

„Od loňského září se nacházíme v olympijské kvalifikaci a do ratingu se každému závodníkovi počítá jen omezený počet výsledků v dané kategorii, takže i dvojkové závody mají svůj význam. Když vyhrajete pět ‚jedniček‘, stejně se vám započítají jen tři, takže potřebujete vyhrát i dvojkové závody, abyste získali další body,“ prozradil Večerníku ředitel zdejších závodů Michal Mráček s tím, že při obou událostech tak budou k vidění velké věci.
Jarní událost ponese nově název GP ČSC Velká cena Olomouckého kraje a závodní program zůstane bez výraznější změny, tou naopak projde společenský program. „Dosud jsme tento závod organizovali spíše se sportovním akcentem, letos jsme se ale s panem Šrámkem domluvili, že bychom i tomuto podniku vdechli punc a nazdobili jej. Je o něj tak veliký zájem a výkony jsou srovnatelné s Malečkem, že by byla škoda, aby byl tolik ve stínu,“ objasnil Mráček.
Pro jezdce jsou v sázce body, které jim zaručují start na podzimních světových pohárech, právě ty budou rozhodující pro olympijskou kvalifikaci. „Toto je předkvalifikační závod, a kdo se nekvalifikuje na světové poháry, nekvalifikuje se na mistrovství světa a je prakticky vyloučeno, aby se probojoval na olympijské hry. Proto jsou tyto mítinky zejména v tuto dobu zajímavé pro všechny,“ nastínil.
V případě Memoriáliu Otmara Malečka jsou již závodní i doprovodné aktivity vyladěné a všichni účastníci i návštěvníci mohou očekávat vysoký standard, přesto i letošní ročník bude svým způsobem výjimečný a opět jiný než ty předešlé. „Pojede se již dvacátý ročník. Máme velkou motivaci toto jubileum řádně oslavit, tomu bude odpovídat organizace. Nechci úplně předbíhat, ale počítáme i se známějšími hudebními skupinami a dalšími poměrně zásadními překvapeními,“ lehce naznačil, jak by mohl závěr léta na velodromu vypadat.
To je při současné podobě zasloužilého betonového velodromu maximum, co lze z mezinárodního pohledu na Hané vidět. Možná se ale blýská na lepší časy, po čerstvě zmodernizovaném zázemí by se oddíloví činovníci chtěli v následujících letech pustit i do samého oválu. „Nespíme a nečekáme, co nám kdo přinese. S projektanty řešíme studii, jak jej velmi zásadně zrekonstruovat a upravit, s panem Junkem z Kanady řešíme samotný ovál. Tento Čechokanaďan je jedním ze dvou nejlepších stavitelů drah na světě, byl se už podívat i tady v Prostějově,“ pochlubil se trenér a spoluorganizátor z TUFO-PARDUS Prostějov.
Pokud by se tuto nákladnou operaci skutečně podařilo zrealizovat, mohl by se Prostějov ucházet třeba o „malé“ mistrovství Evropy, kde startují junioři a jezdci do třiadvaceti let. O této metě nyní v oddílu sní a rádi by ji naplnili, jako se jim to již v mnoha předešlých případech podařilo. „To je ale ještě daleko a začal bych tím, že teď je naším cílem dát velodromu se stařičkým betonem šmrnc. Máme návrhy, jak by se mohl stát rychlým a konkurenceschopným, ale rozhodně nemáme v plánu halu a nebude celý pod střechou. Částečně ano, aby případný déšť neohrozil program závodu, ale chceme, aby diváci uprostřed a okolo mohli stát pod sluncem. Tak tomu v Prostějově vždy bylo a mělo by to tak zůstat,“ přeje si.
A jaký je aktuální časový harmonogram? „Začali jsme studií a odhadované náklady činí minimálně sto milionů. Optimálně v roce 2020 bychom chtěli dokončit přípravu všech podkladů a pak budeme žádat o dotace,“ představil Michal Mráček plán pro nejbližší týdny a měsíce.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments