Dobrý večer, dnes je neděle 23.9.2018
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

2012 malecek_27Jméno závodníka SKC Prostějov Jakuba Filipa se objevilo v dnes zveřejněné nominaci Českého cyklistického svazu na blížící se silniční mistrovství světa mužů a žen. Za celosezónní dřinu i úspěchy v posledních několika týdnech byl odměněn zařazením do české čtveřice pro závod s hromadným startem kategorie do 23 let. Na konci září tak bude v Nizozemí reprezentovat nejen prostějovskou cyklistiku, ale i Českou republiku.

V jednadvaceti letech se rodák z Třebčína dostal do hvězdného výběru. Ve stejné nominační listině totiž figuruje i dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková pro ženskou časovku i hromadný start či Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, František Raboň a Milan Kadlec pro kategorii elite.

Čerstvý držitel třetího místa v tradičním dráhovém závodě 500+1 kolo v Brně a taktéž třetí z nedávné bodovačky jednotlivců na Memoriálu Otmara Malečka tak vymění dráhové kolo za silniční a překoná další milník. Když se totiž počátkem roku objevil v reprezentačním výběru pro dráhové i silniční závody, soustředil se zejména na dráhařské mistrovství Evropy v portugalské Anadii a o silničním šampionátu příliš nepřemýšlel.

Nominace:

Muži – elite:

Silniční závod: Jan Bárta, Milan Kadlec (Dukla Praha), Leopold König (oba NetApp), Stanislav Kozubek (PSK Whirlpool Author), Roman Kreuziger (Astana), František Raboň (oba Omega Pharma-Quick-Step), Zdeněk Štybar. Náhradník: Tomáš Bucháček (PSK Whirlpool Author). Časovka: Jan Bárta.

Muži do 23 let:

Silniční závod: Josef Černý (Wibatech), Jakub Filip (SKC Prostějov), Karel Hník (Sunweb Revor), Jakub Novák (Trevigiani). Náhradník: Jan Hirt (CK Atény 2004). Časovka: Jakub Novák, Daniel Turek (Favorit Brno).

Junioři:

Silniční závod: Michael Kukrle (TJ Uničov). Časovka: Michal Schlegel (Favorit Brno)

Ženy:

Silniční závod: Martina Růžičková (Michela Fanini), Martina Sáblíková (Nowis team), Pavlína Šulcová (Merida Biking Team). Časovka: Jarmila Machačová (Dukla Praha), Martina Sáblíková.

Juniorky:

Silniční závod: Nikola Hlubinová (Moravec Benešov).

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments