Dobré odpoledne, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

2012 malecek_27Jméno závodníka SKC Prostějov Jakuba Filipa se objevilo v dnes zveřejněné nominaci Českého cyklistického svazu na blížící se silniční mistrovství světa mužů a žen. Za celosezónní dřinu i úspěchy v posledních několika týdnech byl odměněn zařazením do české čtveřice pro závod s hromadným startem kategorie do 23 let. Na konci září tak bude v Nizozemí reprezentovat nejen prostějovskou cyklistiku, ale i Českou republiku.

V jednadvaceti letech se rodák z Třebčína dostal do hvězdného výběru. Ve stejné nominační listině totiž figuruje i dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková pro ženskou časovku i hromadný start či Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, František Raboň a Milan Kadlec pro kategorii elite.

Čerstvý držitel třetího místa v tradičním dráhovém závodě 500+1 kolo v Brně a taktéž třetí z nedávné bodovačky jednotlivců na Memoriálu Otmara Malečka tak vymění dráhové kolo za silniční a překoná další milník. Když se totiž počátkem roku objevil v reprezentačním výběru pro dráhové i silniční závody, soustředil se zejména na dráhařské mistrovství Evropy v portugalské Anadii a o silničním šampionátu příliš nepřemýšlel.

Nominace:

Muži – elite:

Silniční závod: Jan Bárta, Milan Kadlec (Dukla Praha), Leopold König (oba NetApp), Stanislav Kozubek (PSK Whirlpool Author), Roman Kreuziger (Astana), František Raboň (oba Omega Pharma-Quick-Step), Zdeněk Štybar. Náhradník: Tomáš Bucháček (PSK Whirlpool Author). Časovka: Jan Bárta.

Muži do 23 let:

Silniční závod: Josef Černý (Wibatech), Jakub Filip (SKC Prostějov), Karel Hník (Sunweb Revor), Jakub Novák (Trevigiani). Náhradník: Jan Hirt (CK Atény 2004). Časovka: Jakub Novák, Daniel Turek (Favorit Brno).

Junioři:

Silniční závod: Michael Kukrle (TJ Uničov). Časovka: Michal Schlegel (Favorit Brno)

Ženy:

Silniční závod: Martina Růžičková (Michela Fanini), Martina Sáblíková (Nowis team), Pavlína Šulcová (Merida Biking Team). Časovka: Jarmila Machačová (Dukla Praha), Martina Sáblíková.

Juniorky:

Silniční závod: Nikola Hlubinová (Moravec Benešov).

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments