Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 21.2.2019
svátek slaví Lenka,
zítra Petr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 malecek_27Jméno závodníka SKC Prostějov Jakuba Filipa se objevilo v dnes zveřejněné nominaci Českého cyklistického svazu na blížící se silniční mistrovství světa mužů a žen. Za celosezónní dřinu i úspěchy v posledních několika týdnech byl odměněn zařazením do české čtveřice pro závod s hromadným startem kategorie do 23 let. Na konci září tak bude v Nizozemí reprezentovat nejen prostějovskou cyklistiku, ale i Českou republiku.

V jednadvaceti letech se rodák z Třebčína dostal do hvězdného výběru. Ve stejné nominační listině totiž figuruje i dvojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková pro ženskou časovku i hromadný start či Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar, František Raboň a Milan Kadlec pro kategorii elite.

Čerstvý držitel třetího místa v tradičním dráhovém závodě 500+1 kolo v Brně a taktéž třetí z nedávné bodovačky jednotlivců na Memoriálu Otmara Malečka tak vymění dráhové kolo za silniční a překoná další milník. Když se totiž počátkem roku objevil v reprezentačním výběru pro dráhové i silniční závody, soustředil se zejména na dráhařské mistrovství Evropy v portugalské Anadii a o silničním šampionátu příliš nepřemýšlel.

Nominace:

Muži – elite:

Silniční závod: Jan Bárta, Milan Kadlec (Dukla Praha), Leopold König (oba NetApp), Stanislav Kozubek (PSK Whirlpool Author), Roman Kreuziger (Astana), František Raboň (oba Omega Pharma-Quick-Step), Zdeněk Štybar. Náhradník: Tomáš Bucháček (PSK Whirlpool Author). Časovka: Jan Bárta.

Muži do 23 let:

Silniční závod: Josef Černý (Wibatech), Jakub Filip (SKC Prostějov), Karel Hník (Sunweb Revor), Jakub Novák (Trevigiani). Náhradník: Jan Hirt (CK Atény 2004). Časovka: Jakub Novák, Daniel Turek (Favorit Brno).

Junioři:

Silniční závod: Michael Kukrle (TJ Uničov). Časovka: Michal Schlegel (Favorit Brno)

Ženy:

Silniční závod: Martina Růžičková (Michela Fanini), Martina Sáblíková (Nowis team), Pavlína Šulcová (Merida Biking Team). Časovka: Jarmila Machačová (Dukla Praha), Martina Sáblíková.

Juniorky:

Silniční závod: Nikola Hlubinová (Moravec Benešov).

Total Comments

  • Interforst
  • PV Recykling
  • MJM Krmiva
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chtěli byste jít v Prostějově na Fed Cup?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Gečnukův triumf.

Nejenom tenisté a tenistky mohou vystoupat na grál krajského sportu. Třetím takovým do party se stal parašutista Dukly Prostějov Jiří Gečnuk, který ovládl anketu Sportovec Olomouckého kraje za rok 2018. Český reprezentant posbíral během kariéry celou řadu medailí, pyšní se také titulem absolutního mistra světa.


Nájemníci se nehrnou.

Nově postavený prostějovský komunitní dům v Sušilově ulici pro potřebné seniory za osmdesát milionů korun příliš netáhne. Magistrát totiž v luxusní nemovitosti nasadil tak vysoké ceny nájemného, že kapacita je nyní zhruba naplněna jen z více než poloviny. A to je hodně málo...

Přechody budou!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ KOLBABA
07 kolbabaPo roce do Prostějova opět zavítal nejznámější český cestoval. V sále kina Metro 70 poutavě vyprávěl o své cestě po Havajských ostrovech, které Prostějovanům popsal jako opravdový ráj. Byla to vskutku zajímavá přednáška.

Total Comments

Číslo týdne

 2
Dvě nové ulice má od minulého úterý Prostějov. Jistě, vybudované domy ve Vrahovicích a také v Čechovicích nějaký čas už stojí, ovšem zdejší noví obyvatelé se nedokázali shodnout na názvu ulic. Tak vězte, že nyní máme v našem městě Meruňkovou a Frébortovu ulici!

Total Comments

Výrok týdne

„„JE TO MOJE CHYBA, A TO SE STÁVÁ VÝJIMEČNĚ!“

Primátor Prostějova František Jura přiznal pochybení v jednom ze svých výroků směrem ke Společenskému domu.
Sebevědomí mu ale rozhodně nechybí...

Total Comments