Dobré dopoledne, dnes je středa 19.9.2018
svátek slaví Zita,
zítra Oleg
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Budou to dvě významné fotbalové události najednou. Příjezd Zbrojovky Brno, se kterou Prostějov premiérově změří síly v rámci stejné fotbalové soutěže, a navíc to bude přímý televizní přenos. To tady opravdu ještě nebylo! Však také kvůli televizi musel být změněn čas výkopu, který bude v sobotu 24. srpna už v10:15 hodin dopoledne.

S brněnským fotbalem pojí naše město vazby už z minulosti. Další brněnský klub, založený v roce 1910 ve čtvrti Královo Pole, totiž hrál v první polovině devadesátých let pod názvem FC LeRK Brno druhou fotbalovou ligu. Tento oddíl s taktéž zajímavou historií zanikl v roce 1995 sloučením s SK Prostějov. Díky tomuto kroku přešla do Prostějova také licence na druhou ligu, kterou SK LeRK Prostějov využíval až do roku 2003.
S brněnským fotbalem pojí současné eskáčko také stále se rozrůstající enkláva fotbalistů původem z jihomoravské metropole. Ke Karlu Kroupovi se postupně přidali Martin Sus, Aleš Schuster, přechodně brankář Pavel Halouska a nejnověji Jan Polák. Jestli všichni proti svému někdejšímu klubu nastoupí, nebude zřejmě až do posledních chvil jisté.
Brněnská Zbrojovka do sezóny, na jejímž konci má být kýžený návrat mezi elitu, nevstoupila zrovna nejlépe. Domácí porážka od rovněž exligové Jihlavy byla velkým varováním, stejně jako remíza ve Vlašimi. Pak sice přišla zcela povinná výhra nad nováčkem z Chrudimi, jenže další sprcha přišla v Praze, kde Moravané podlehli Viktorii Žižkov. Otázkou pak bylo, jaký fotbal předvedou proti dalšímu favoritu z Českých Budějovic, jenže Dynamo doma porazili 2:1. Jedinou trefu ovšem zaznamenal Magera, druhá branka šla na vrub hostujícího Havla, který také po přestávce snížil.
Mezi dvě největší posily patří jednoznačně příchody Lukáše Magery z Mladé Boleslavi a Roberta Bartolomeu ze Zlína. Magera má z pěti zápasů na kontě stejný počet branek a znamená pro Zbrojovku asi stejně jako Kroupa pro eskáčko. Bartolomeu je naopak rychlostním typem záložníka, který dokáže potáhnout míč a posílat smrtící centry do šestnáctky.
Trenér Roman Pivarník poslal proti Dynamu na hřiště sestavu Melichárek – Jakub Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu, Bariš, Kříž (76. Sedlák), Lutonský – Růsek (60. L. Krejčí), Magera (90+2. Pavlík). Pro vynikající domácí obranu tedy bude uhlídání Magery a Bartolomeua velkou zkouškou fotbalových kvalit.
Dlouho očekávaný duel je tedy tady. Vzhledem k tomu, že téměř všechny zápasy Zbrojovky Brno coby největšího pretendenta na opětovný postup do první ligy přenáší Česká televize, bude se vysílat i ze stadionu Za Místním nádražím. Přestože se už objevily hlasy, že bude zajímavé vidět poprvé prostějovský fotbal v televizi, většina fanoušků si snad cestu na stadion najde. Protože fandit svému týmu je lepší na ochozech než doma na gauči. 

34 zbrojovka

Total Comments

  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments