Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 15.11.2018
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Budou to dvě významné fotbalové události najednou. Příjezd Zbrojovky Brno, se kterou Prostějov premiérově změří síly v rámci stejné fotbalové soutěže, a navíc to bude přímý televizní přenos. To tady opravdu ještě nebylo! Však také kvůli televizi musel být změněn čas výkopu, který bude v sobotu 24. srpna už v10:15 hodin dopoledne.

S brněnským fotbalem pojí naše město vazby už z minulosti. Další brněnský klub, založený v roce 1910 ve čtvrti Královo Pole, totiž hrál v první polovině devadesátých let pod názvem FC LeRK Brno druhou fotbalovou ligu. Tento oddíl s taktéž zajímavou historií zanikl v roce 1995 sloučením s SK Prostějov. Díky tomuto kroku přešla do Prostějova také licence na druhou ligu, kterou SK LeRK Prostějov využíval až do roku 2003.
S brněnským fotbalem pojí současné eskáčko také stále se rozrůstající enkláva fotbalistů původem z jihomoravské metropole. Ke Karlu Kroupovi se postupně přidali Martin Sus, Aleš Schuster, přechodně brankář Pavel Halouska a nejnověji Jan Polák. Jestli všichni proti svému někdejšímu klubu nastoupí, nebude zřejmě až do posledních chvil jisté.
Brněnská Zbrojovka do sezóny, na jejímž konci má být kýžený návrat mezi elitu, nevstoupila zrovna nejlépe. Domácí porážka od rovněž exligové Jihlavy byla velkým varováním, stejně jako remíza ve Vlašimi. Pak sice přišla zcela povinná výhra nad nováčkem z Chrudimi, jenže další sprcha přišla v Praze, kde Moravané podlehli Viktorii Žižkov. Otázkou pak bylo, jaký fotbal předvedou proti dalšímu favoritu z Českých Budějovic, jenže Dynamo doma porazili 2:1. Jedinou trefu ovšem zaznamenal Magera, druhá branka šla na vrub hostujícího Havla, který také po přestávce snížil.
Mezi dvě největší posily patří jednoznačně příchody Lukáše Magery z Mladé Boleslavi a Roberta Bartolomeu ze Zlína. Magera má z pěti zápasů na kontě stejný počet branek a znamená pro Zbrojovku asi stejně jako Kroupa pro eskáčko. Bartolomeu je naopak rychlostním typem záložníka, který dokáže potáhnout míč a posílat smrtící centry do šestnáctky.
Trenér Roman Pivarník poslal proti Dynamu na hřiště sestavu Melichárek – Jakub Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu, Bariš, Kříž (76. Sedlák), Lutonský – Růsek (60. L. Krejčí), Magera (90+2. Pavlík). Pro vynikající domácí obranu tedy bude uhlídání Magery a Bartolomeua velkou zkouškou fotbalových kvalit.
Dlouho očekávaný duel je tedy tady. Vzhledem k tomu, že téměř všechny zápasy Zbrojovky Brno coby největšího pretendenta na opětovný postup do první ligy přenáší Česká televize, bude se vysílat i ze stadionu Za Místním nádražím. Přestože se už objevily hlasy, že bude zajímavé vidět poprvé prostějovský fotbal v televizi, většina fanoušků si snad cestu na stadion najde. Protože fandit svému týmu je lepší na ochozech než doma na gauči. 

34 zbrojovka

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments