Dobrý večer, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Budou to dvě významné fotbalové události najednou. Příjezd Zbrojovky Brno, se kterou Prostějov premiérově změří síly v rámci stejné fotbalové soutěže, a navíc to bude přímý televizní přenos. To tady opravdu ještě nebylo! Však také kvůli televizi musel být změněn čas výkopu, který bude v sobotu 24. srpna už v10:15 hodin dopoledne.

S brněnským fotbalem pojí naše město vazby už z minulosti. Další brněnský klub, založený v roce 1910 ve čtvrti Královo Pole, totiž hrál v první polovině devadesátých let pod názvem FC LeRK Brno druhou fotbalovou ligu. Tento oddíl s taktéž zajímavou historií zanikl v roce 1995 sloučením s SK Prostějov. Díky tomuto kroku přešla do Prostějova také licence na druhou ligu, kterou SK LeRK Prostějov využíval až do roku 2003.
S brněnským fotbalem pojí současné eskáčko také stále se rozrůstající enkláva fotbalistů původem z jihomoravské metropole. Ke Karlu Kroupovi se postupně přidali Martin Sus, Aleš Schuster, přechodně brankář Pavel Halouska a nejnověji Jan Polák. Jestli všichni proti svému někdejšímu klubu nastoupí, nebude zřejmě až do posledních chvil jisté.
Brněnská Zbrojovka do sezóny, na jejímž konci má být kýžený návrat mezi elitu, nevstoupila zrovna nejlépe. Domácí porážka od rovněž exligové Jihlavy byla velkým varováním, stejně jako remíza ve Vlašimi. Pak sice přišla zcela povinná výhra nad nováčkem z Chrudimi, jenže další sprcha přišla v Praze, kde Moravané podlehli Viktorii Žižkov. Otázkou pak bylo, jaký fotbal předvedou proti dalšímu favoritu z Českých Budějovic, jenže Dynamo doma porazili 2:1. Jedinou trefu ovšem zaznamenal Magera, druhá branka šla na vrub hostujícího Havla, který také po přestávce snížil.
Mezi dvě největší posily patří jednoznačně příchody Lukáše Magery z Mladé Boleslavi a Roberta Bartolomeu ze Zlína. Magera má z pěti zápasů na kontě stejný počet branek a znamená pro Zbrojovku asi stejně jako Kroupa pro eskáčko. Bartolomeu je naopak rychlostním typem záložníka, který dokáže potáhnout míč a posílat smrtící centry do šestnáctky.
Trenér Roman Pivarník poslal proti Dynamu na hřiště sestavu Melichárek – Jakub Šural, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu, Bariš, Kříž (76. Sedlák), Lutonský – Růsek (60. L. Krejčí), Magera (90+2. Pavlík). Pro vynikající domácí obranu tedy bude uhlídání Magery a Bartolomeua velkou zkouškou fotbalových kvalit.
Dlouho očekávaný duel je tedy tady. Vzhledem k tomu, že téměř všechny zápasy Zbrojovky Brno coby největšího pretendenta na opětovný postup do první ligy přenáší Česká televize, bude se vysílat i ze stadionu Za Místním nádražím. Přestože se už objevily hlasy, že bude zajímavé vidět poprvé prostějovský fotbal v televizi, většina fanoušků si snad cestu na stadion najde. Protože fandit svému týmu je lepší na ochozech než doma na gauči. 

34 zbrojovka

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments