Dobré odpoledne, dnes je úterý 26.3.2019
svátek slaví Emanuel,
zítra Dita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned dvojnásobnou zajímavost přinesla delegace sudích pro zápas 16. kola nejvyšší fotbalové soutěže mezi olomouckou Sigmou a Mladou Boleslaví. Dva rozhodčí totiž měli prostějovské kořeny, pomezní Petr Antoníček a především hlavní Jana Adámková, rodačka z Domamyslic. Ta tak po více než sedmi letech navázala v nejvyšší mužské soutěži na svou předchůdkyni Dagmar Damkovou a stala se v historii teprve druhou ženu, která rozhodovala hru dvaadvaceti mužů!

„Srovnávat ženský a mužský fotbal obecně moc nejde, jsou to dva jiné světy,“ připouští sama Adámková, což naznačuje, že se komise rozhodčích pustila tak trochu na tenký led. Přece jen její dosavadní kariérní vrcholy, mezi něž patří finále ženské Ligy mistryň v letošním roce nebo finále mistrovství světa hráček do 20 let v roce 2016, vznikly v ženském fotbalovém prostředí.
Jakákoli chyba ve vrcholném mužském fotbale se ovšem neodpouští. Stačí připomenout naprosté selhání pomezní sudí Ratajové, která před dvěma lety „zazdila“ několikametrový ofsajd, čímž se ženské experimenty v nejvyšší soutěži na nějaký čas pozastavily.
„Připravovat se budu úplně stejně jako na každý jiný zápas, nechci v tom dělat nějaký rozdíl,“ věřila si přesto Adámková i na zápas, znamenající strop pro ženskou rozhodčí v mužském fotbale. S ním má tato sudí zkušenosti z druholigových trávníků, mimo jiné i z toho prostějovského. Eskáčku rozhodovala hned úvodní mač proti Vlašimi, ale štěstí svému rodnému městu nynější „Brňačka“ nepřinesla. Hosté totiž vstřelili branku až po vypršení nastaveného času...
Nedělní duel olomoucké Sigmy proti Mladé Boleslavi společně s Petrem Antoníčkem na čáře zvládli. Během devadesátiminutového boje se nedopustili výraznějšího přehmatu a lze tak předpokládat, že „nová Dáša“ - jak Janu Adámkovou nazvala média – se nepředstavila ve Fortuna:lize s píšťalkou naposledy.

Total Comments

  • Muzeum Kočárů
  • Prostějovské Velikonoce
  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V PIZZERII HRADEBNÍ?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Už mají plán.

Uběhl už nějaký ten týden od rozhodnutí brněnského soudu, který zneplatnil smlouvy mezi městem a společností Manthellan. Zdálo se, že si magistrát neví rady, co bude dělat se Společenským domem a jeho okolím. Minulou středu ale radní poprvé zveřejnili své plány s rekonstrukcí kulturáku i okolí. A bude se opravovat!

Škoda za 300 tisíc?!

V minulém vydání Večerník referoval o vandalském činu, který poškodil auto prostějovské zastupitelky Hany Naiclerové. Ta při prvotním šetření odhadla pro policii škodu na „zničeném“ autě politém barvou částkou tří set tisíc korun. Záhy vyšlo ale najevo, že někdo jí vozidlo polil Balakrylem, který za pár dní myčka odstranila...

Total Comments

Osobnost týdne

ANEŽKA FELNEROVÁ
12 felnerovaSpeciální ocenění si z mezinárodní koktejlové soutěže juniorů pod názvem HANÁCKÁ BARMAN SHOW 2019, která se konala v přednáškovém sále Národního domu, odnesla tato studentka pořádající Střední odborné školy Prostějov.

Total Comments

Číslo týdne

25 000
Společný koncert pěveckého sboru Nota Bene, dětí ze ZUŠ Vladimíra Ambrose a klavíristy Daniela Juna, který proběhl minulou středu v Městském divadle v Prostějově, vynesl rovných pětadvacet tisíc korun. Částka poputuje organizaci UNICEF.

Total Comments

Výrok týdne

„KDO JINÝ BY SI MĚL PROSTĚJOV UKLIDIT, KDYŽ NE MY SAMI!“

Náměstkyně primátora Milada Sokolová zvala všechny dobrovolníky, aby přiložili ruku k dílu při akci Ukliďme si Česko

Total Comments