Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned dvojnásobnou zajímavost přinesla delegace sudích pro zápas 16. kola nejvyšší fotbalové soutěže mezi olomouckou Sigmou a Mladou Boleslaví. Dva rozhodčí totiž měli prostějovské kořeny, pomezní Petr Antoníček a především hlavní Jana Adámková, rodačka z Domamyslic. Ta tak po více než sedmi letech navázala v nejvyšší mužské soutěži na svou předchůdkyni Dagmar Damkovou a stala se v historii teprve druhou ženu, která rozhodovala hru dvaadvaceti mužů!

„Srovnávat ženský a mužský fotbal obecně moc nejde, jsou to dva jiné světy,“ připouští sama Adámková, což naznačuje, že se komise rozhodčích pustila tak trochu na tenký led. Přece jen její dosavadní kariérní vrcholy, mezi něž patří finále ženské Ligy mistryň v letošním roce nebo finále mistrovství světa hráček do 20 let v roce 2016, vznikly v ženském fotbalovém prostředí.
Jakákoli chyba ve vrcholném mužském fotbale se ovšem neodpouští. Stačí připomenout naprosté selhání pomezní sudí Ratajové, která před dvěma lety „zazdila“ několikametrový ofsajd, čímž se ženské experimenty v nejvyšší soutěži na nějaký čas pozastavily.
„Připravovat se budu úplně stejně jako na každý jiný zápas, nechci v tom dělat nějaký rozdíl,“ věřila si přesto Adámková i na zápas, znamenající strop pro ženskou rozhodčí v mužském fotbale. S ním má tato sudí zkušenosti z druholigových trávníků, mimo jiné i z toho prostějovského. Eskáčku rozhodovala hned úvodní mač proti Vlašimi, ale štěstí svému rodnému městu nynější „Brňačka“ nepřinesla. Hosté totiž vstřelili branku až po vypršení nastaveného času...
Nedělní duel olomoucké Sigmy proti Mladé Boleslavi společně s Petrem Antoníčkem na čáře zvládli. Během devadesátiminutového boje se nedopustili výraznějšího přehmatu a lze tak předpokládat, že „nová Dáša“ - jak Janu Adámkovou nazvala média – se nepředstavila ve Fortuna:lize s píšťalkou naposledy.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments