Dobrý večer, dnes je pátek 19.7.2019
svátek slaví Čeněk,
zítra Ilja
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned dvojnásobnou zajímavost přinesla delegace sudích pro zápas 16. kola nejvyšší fotbalové soutěže mezi olomouckou Sigmou a Mladou Boleslaví. Dva rozhodčí totiž měli prostějovské kořeny, pomezní Petr Antoníček a především hlavní Jana Adámková, rodačka z Domamyslic. Ta tak po více než sedmi letech navázala v nejvyšší mužské soutěži na svou předchůdkyni Dagmar Damkovou a stala se v historii teprve druhou ženu, která rozhodovala hru dvaadvaceti mužů!

„Srovnávat ženský a mužský fotbal obecně moc nejde, jsou to dva jiné světy,“ připouští sama Adámková, což naznačuje, že se komise rozhodčích pustila tak trochu na tenký led. Přece jen její dosavadní kariérní vrcholy, mezi něž patří finále ženské Ligy mistryň v letošním roce nebo finále mistrovství světa hráček do 20 let v roce 2016, vznikly v ženském fotbalovém prostředí.
Jakákoli chyba ve vrcholném mužském fotbale se ovšem neodpouští. Stačí připomenout naprosté selhání pomezní sudí Ratajové, která před dvěma lety „zazdila“ několikametrový ofsajd, čímž se ženské experimenty v nejvyšší soutěži na nějaký čas pozastavily.
„Připravovat se budu úplně stejně jako na každý jiný zápas, nechci v tom dělat nějaký rozdíl,“ věřila si přesto Adámková i na zápas, znamenající strop pro ženskou rozhodčí v mužském fotbale. S ním má tato sudí zkušenosti z druholigových trávníků, mimo jiné i z toho prostějovského. Eskáčku rozhodovala hned úvodní mač proti Vlašimi, ale štěstí svému rodnému městu nynější „Brňačka“ nepřinesla. Hosté totiž vstřelili branku až po vypršení nastaveného času...
Nedělní duel olomoucké Sigmy proti Mladé Boleslavi společně s Petrem Antoníčkem na čáře zvládli. Během devadesátiminutového boje se nedopustili výraznějšího přehmatu a lze tak předpokládat, že „nová Dáša“ - jak Janu Adámkovou nazvala média – se nepředstavila ve Fortuna:lize s píšťalkou naposledy.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments