Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 17.1.2019
svátek slaví Drahoslav,
zítra Vladislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Hned dvojnásobnou zajímavost přinesla delegace sudích pro zápas 16. kola nejvyšší fotbalové soutěže mezi olomouckou Sigmou a Mladou Boleslaví. Dva rozhodčí totiž měli prostějovské kořeny, pomezní Petr Antoníček a především hlavní Jana Adámková, rodačka z Domamyslic. Ta tak po více než sedmi letech navázala v nejvyšší mužské soutěži na svou předchůdkyni Dagmar Damkovou a stala se v historii teprve druhou ženu, která rozhodovala hru dvaadvaceti mužů!

„Srovnávat ženský a mužský fotbal obecně moc nejde, jsou to dva jiné světy,“ připouští sama Adámková, což naznačuje, že se komise rozhodčích pustila tak trochu na tenký led. Přece jen její dosavadní kariérní vrcholy, mezi něž patří finále ženské Ligy mistryň v letošním roce nebo finále mistrovství světa hráček do 20 let v roce 2016, vznikly v ženském fotbalovém prostředí.
Jakákoli chyba ve vrcholném mužském fotbale se ovšem neodpouští. Stačí připomenout naprosté selhání pomezní sudí Ratajové, která před dvěma lety „zazdila“ několikametrový ofsajd, čímž se ženské experimenty v nejvyšší soutěži na nějaký čas pozastavily.
„Připravovat se budu úplně stejně jako na každý jiný zápas, nechci v tom dělat nějaký rozdíl,“ věřila si přesto Adámková i na zápas, znamenající strop pro ženskou rozhodčí v mužském fotbale. S ním má tato sudí zkušenosti z druholigových trávníků, mimo jiné i z toho prostějovského. Eskáčku rozhodovala hned úvodní mač proti Vlašimi, ale štěstí svému rodnému městu nynější „Brňačka“ nepřinesla. Hosté totiž vstřelili branku až po vypršení nastaveného času...
Nedělní duel olomoucké Sigmy proti Mladé Boleslavi společně s Petrem Antoníčkem na čáře zvládli. Během devadesátiminutového boje se nedopustili výraznějšího přehmatu a lze tak předpokládat, že „nová Dáša“ - jak Janu Adámkovou nazvala média – se nepředstavila ve Fortuna:lize s píšťalkou naposledy.

Total Comments

 • TK Plus
 • Pojd hrat hokej
 • Čechy pod Kosířem
 • Vernisáž
 • Moda Pv
 • sida
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments