Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hned dvojnásobnou zajímavost přinesla delegace sudích pro zápas 16. kola nejvyšší fotbalové soutěže mezi olomouckou Sigmou a Mladou Boleslaví. Dva rozhodčí totiž měli prostějovské kořeny, pomezní Petr Antoníček a především hlavní Jana Adámková, rodačka z Domamyslic. Ta tak po více než sedmi letech navázala v nejvyšší mužské soutěži na svou předchůdkyni Dagmar Damkovou a stala se v historii teprve druhou ženu, která rozhodovala hru dvaadvaceti mužů!

„Srovnávat ženský a mužský fotbal obecně moc nejde, jsou to dva jiné světy,“ připouští sama Adámková, což naznačuje, že se komise rozhodčích pustila tak trochu na tenký led. Přece jen její dosavadní kariérní vrcholy, mezi něž patří finále ženské Ligy mistryň v letošním roce nebo finále mistrovství světa hráček do 20 let v roce 2016, vznikly v ženském fotbalovém prostředí.
Jakákoli chyba ve vrcholném mužském fotbale se ovšem neodpouští. Stačí připomenout naprosté selhání pomezní sudí Ratajové, která před dvěma lety „zazdila“ několikametrový ofsajd, čímž se ženské experimenty v nejvyšší soutěži na nějaký čas pozastavily.
„Připravovat se budu úplně stejně jako na každý jiný zápas, nechci v tom dělat nějaký rozdíl,“ věřila si přesto Adámková i na zápas, znamenající strop pro ženskou rozhodčí v mužském fotbale. S ním má tato sudí zkušenosti z druholigových trávníků, mimo jiné i z toho prostějovského. Eskáčku rozhodovala hned úvodní mač proti Vlašimi, ale štěstí svému rodnému městu nynější „Brňačka“ nepřinesla. Hosté totiž vstřelili branku až po vypršení nastaveného času...
Nedělní duel olomoucké Sigmy proti Mladé Boleslavi společně s Petrem Antoníčkem na čáře zvládli. Během devadesátiminutového boje se nedopustili výraznějšího přehmatu a lze tak předpokládat, že „nová Dáša“ - jak Janu Adámkovou nazvala média – se nepředstavila ve Fortuna:lize s píšťalkou naposledy.

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments