Příjemnou noc, dnes je středa 14.11.2018
svátek slaví Sáva,
zítra Leopold
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

29 fotbalistkaAKTUALIZACE: Stala se již dorosteneckou mistryní republiky v běhu na 1500 metrů, coby kanonýrka o sobě Gabriela Matoušková dala poprvé vědět před čtyřmi lety v ženské divizi. Po třinácti gólech v pěti zápasech si ji vyhlédlo Slovácko, v němž úspěšně hostovala a mimo jiné se v první lize dorostenek předvedla čtyřmi góly do sítě Sparty Praha. Následovala úspěšná adaptace v nejvyšší ženské domácí soutěži i první pozvánky do mládežnických reprezentací a po úspěšně složené maturitě nastal loňský přesun do Bohemians Praha.

I v dresu „klokanů“ se dočkala bronzových medailí a před pár dny si splnila svůj další sen – jako svou posilu pro boj o český titul si ji vybrala Sparta Praha. V letenském klubu, kam odchází na ročník hostování s opcí, již začala přípravu na nadcházející ročník a její nový kouč Dušan Žovinec si cení nejen fotbalových dovedností, ale i charakterových vlastností dvacetileté útočnice.

Do letenského týmu, jenž touží sesadit z trůnu Slavii a navázat na předešlých devět titulů v řadě, přichází Gabriela Matoušková s vizitkou nejlepší střelkyně Bohemians. V novém prostředí se totiž velice rychle adaptovala a v základní i nadstavbové části nasázela celkem osm branek. Navázala tak na své předešlé výkony v dresech Kostelce na Hané i 1.FC Slovácko.
„V Bohemce jsem zažila super rok. Měli jsme výborné hráčky a skvělý kolektiv, vůbec se mi od nich nechtělo. Obzvlášť když to holky z druhé ligy dotáhly až na třetí místo v první lize. Nabídka ze Sparty se ale neodmítá a pochopitelně mi udělala velikou radost. Bude to ale hodně těžké, přišla totiž spousta nových hráček, takže vybojovat si místo v základní sestavě nebude nic jednoduchého. Přesto se na to moc těším,“ svěřila se Večerníku.
Slova o velké konkurenci potvrdil i sparťanský kouč Dušan Žovinec, osobně ale nemá obavy, že by se rychlonohá hráčka v jeho týmu neprosadila. „Přicházejí i další české reprezentantky a holky ze Slovenska, máme zájem i o tři slávistky, čeká nás ale liga, pohár, Liga mistryň, do toho zápasy národního týmu, takže je potřeba zátěž rozložit a vznikne prostor pro všechny. Často budeme hrát dva zápasy v jednom týdnu, takže chci mít dvacet dvaadvacet hráček a mezi nimi tři čtyři velice kvalitní útočnice,“ prozradil.
Na otázku, proč si mimo jiné vybral i Matouškovou, odpověděl bez váhání: „Bohemka je víceméně naše farma a celý rok jsme ji pečlivě pozorovali. Být členkou národního týmu je vizitkou kvality a my skládáme nové družstvo. Máme mladé hráčky a chtěli jsme přivést někoho zkušenějšího, Gábina má sice teprve dvacet, už ale něco zažila. A také se jeví velice dobře charakterově, je poctivá, skromná, samostatná a tady na Spartě respektujeme i lidské kvality,“ ozřejmil.
I proto svedl u tuto hráčku úspěšnou bitvu se „sešívanými“, což přiznala i samotná fotbalistka: „Nabídka přišla i ze Slavie, ale vždycky byla mým cílem Sparta, takže rozhodování netrvalo zase tak dlouho, přestože Slavia přišla se super podmínkami.“
Z uskutečněné transakce má pochopitelnou radost rovněž prezident kosteleckého oddílu Stanislav Píchal, jenž pro letošek odmítl variantu prodeje. „Předběžně jsme domluveni na ročním hostování s opcí na přestup. Sparta v ní vidí obrovský talent a dostali bychom pak i podíl z jejího případného odchodu do zahraničí. Vnímáme to jako obrovskou pochvalu a může to být i motivace a vzor pro další naše holky,“ věří, že by na Hané mohla za několik let vyrůst další podobně úspěšná hráčka.
U zrodu její úspěšné kariéry stál také dlouholetý úspěšný kostelecký trenér Petr Merta, jenž družstvo vedl několik sezon v divizi a později v oblastním přeboru. „Dělala atletiku a přišla k nám s průpravou z žáčků Určic. Přivedla jí tehdy její spolužačka ze střední školy Petra Všetičková a od počátku vynikal její talent. Pohybově na tom byla perfektně, všechny převyšovala rychlostí, tak jsem jí postavil do útoku. Dokázala si poradit s míči za obranu a stále se lepšila, takže když šla na zkoušku do Slovácka Lucie Tomešová, doporučil jsem jim i Gábinu. Okamžitě se tam chytla a dala čtyři góly dorostenkám Sparty, po pár týdnech už byla v reprezentaci,“ zavzpomínal.
Také on věří tomu, že se najde někdo, kdo by na její úspěchy mohl navázat, již teď o jednom jménu nepochybuje. „Velkým kosteleckým talentem je Klára Waltrová, také ona by si mohla zkusit ligu, má na to,“ vyjádřil se na adresu teprve patnáctileté hráčky, která vyniká svou technikou i střeleckými dispozicemi.
Reprezentační premiéru si Matoušková odbyla na konci března 2010 v dresu „devatenáctky“ proti Rusku, první branku zaznamenala o půl roku později proti Turecku. Na svém kontě už má i dvě pozvánky do „áčka“, vítězné duely s Arménií i Estonskem však sledovala pouze z lavičky. Debutu se tak může dočkat letos na podzim.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • interforst
  • pv_zima
  • toray
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments