Příjemnou noc, dnes je pondělí 21.1.2019
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

29 fotbalistkaAKTUALIZACE: Stala se již dorosteneckou mistryní republiky v běhu na 1500 metrů, coby kanonýrka o sobě Gabriela Matoušková dala poprvé vědět před čtyřmi lety v ženské divizi. Po třinácti gólech v pěti zápasech si ji vyhlédlo Slovácko, v němž úspěšně hostovala a mimo jiné se v první lize dorostenek předvedla čtyřmi góly do sítě Sparty Praha. Následovala úspěšná adaptace v nejvyšší ženské domácí soutěži i první pozvánky do mládežnických reprezentací a po úspěšně složené maturitě nastal loňský přesun do Bohemians Praha.

I v dresu „klokanů“ se dočkala bronzových medailí a před pár dny si splnila svůj další sen – jako svou posilu pro boj o český titul si ji vybrala Sparta Praha. V letenském klubu, kam odchází na ročník hostování s opcí, již začala přípravu na nadcházející ročník a její nový kouč Dušan Žovinec si cení nejen fotbalových dovedností, ale i charakterových vlastností dvacetileté útočnice.

Do letenského týmu, jenž touží sesadit z trůnu Slavii a navázat na předešlých devět titulů v řadě, přichází Gabriela Matoušková s vizitkou nejlepší střelkyně Bohemians. V novém prostředí se totiž velice rychle adaptovala a v základní i nadstavbové části nasázela celkem osm branek. Navázala tak na své předešlé výkony v dresech Kostelce na Hané i 1.FC Slovácko.
„V Bohemce jsem zažila super rok. Měli jsme výborné hráčky a skvělý kolektiv, vůbec se mi od nich nechtělo. Obzvlášť když to holky z druhé ligy dotáhly až na třetí místo v první lize. Nabídka ze Sparty se ale neodmítá a pochopitelně mi udělala velikou radost. Bude to ale hodně těžké, přišla totiž spousta nových hráček, takže vybojovat si místo v základní sestavě nebude nic jednoduchého. Přesto se na to moc těším,“ svěřila se Večerníku.
Slova o velké konkurenci potvrdil i sparťanský kouč Dušan Žovinec, osobně ale nemá obavy, že by se rychlonohá hráčka v jeho týmu neprosadila. „Přicházejí i další české reprezentantky a holky ze Slovenska, máme zájem i o tři slávistky, čeká nás ale liga, pohár, Liga mistryň, do toho zápasy národního týmu, takže je potřeba zátěž rozložit a vznikne prostor pro všechny. Často budeme hrát dva zápasy v jednom týdnu, takže chci mít dvacet dvaadvacet hráček a mezi nimi tři čtyři velice kvalitní útočnice,“ prozradil.
Na otázku, proč si mimo jiné vybral i Matouškovou, odpověděl bez váhání: „Bohemka je víceméně naše farma a celý rok jsme ji pečlivě pozorovali. Být členkou národního týmu je vizitkou kvality a my skládáme nové družstvo. Máme mladé hráčky a chtěli jsme přivést někoho zkušenějšího, Gábina má sice teprve dvacet, už ale něco zažila. A také se jeví velice dobře charakterově, je poctivá, skromná, samostatná a tady na Spartě respektujeme i lidské kvality,“ ozřejmil.
I proto svedl u tuto hráčku úspěšnou bitvu se „sešívanými“, což přiznala i samotná fotbalistka: „Nabídka přišla i ze Slavie, ale vždycky byla mým cílem Sparta, takže rozhodování netrvalo zase tak dlouho, přestože Slavia přišla se super podmínkami.“
Z uskutečněné transakce má pochopitelnou radost rovněž prezident kosteleckého oddílu Stanislav Píchal, jenž pro letošek odmítl variantu prodeje. „Předběžně jsme domluveni na ročním hostování s opcí na přestup. Sparta v ní vidí obrovský talent a dostali bychom pak i podíl z jejího případného odchodu do zahraničí. Vnímáme to jako obrovskou pochvalu a může to být i motivace a vzor pro další naše holky,“ věří, že by na Hané mohla za několik let vyrůst další podobně úspěšná hráčka.
U zrodu její úspěšné kariéry stál také dlouholetý úspěšný kostelecký trenér Petr Merta, jenž družstvo vedl několik sezon v divizi a později v oblastním přeboru. „Dělala atletiku a přišla k nám s průpravou z žáčků Určic. Přivedla jí tehdy její spolužačka ze střední školy Petra Všetičková a od počátku vynikal její talent. Pohybově na tom byla perfektně, všechny převyšovala rychlostí, tak jsem jí postavil do útoku. Dokázala si poradit s míči za obranu a stále se lepšila, takže když šla na zkoušku do Slovácka Lucie Tomešová, doporučil jsem jim i Gábinu. Okamžitě se tam chytla a dala čtyři góly dorostenkám Sparty, po pár týdnech už byla v reprezentaci,“ zavzpomínal.
Také on věří tomu, že se najde někdo, kdo by na její úspěchy mohl navázat, již teď o jednom jménu nepochybuje. „Velkým kosteleckým talentem je Klára Waltrová, také ona by si mohla zkusit ligu, má na to,“ vyjádřil se na adresu teprve patnáctileté hráčky, která vyniká svou technikou i střeleckými dispozicemi.
Reprezentační premiéru si Matoušková odbyla na konci března 2010 v dresu „devatenáctky“ proti Rusku, první branku zaznamenala o půl roku později proti Turecku. Na svém kontě už má i dvě pozvánky do „áčka“, vítězné duely s Arménií i Estonskem však sledovala pouze z lavičky. Debutu se tak může dočkat letos na podzim.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Postoupí hokejisté Prostějova do semifinále play off?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Jednání přináší ovoce.

Dvojice náměstků primátora zamířila v minulých dnech na Krajský úřad Olomouckého kraje, kde jednala o dopravních investicích v Prostějově. Vzájemná diskuse přinesla konkrétní závěry, potvrzeny byly rekonstrukce Plumlovské i Vrahovické ulice, jednalo se také o dalších rondelech.


Jde jim o vůbec hokej?!

Pověst současného prostějovského kotle není především na stadionech soupeřů nikterak valná. Ba právě naopak. Část z grupy příznivců hokejových Jestřábů se totiž vyžívá nikoliv ve skvělých choreo představeních, ale v čirých bitkách, ze kterých si odnesou i nějaký ten „suvenýr“...

Total Comments

Osobnost týdne

VLADIMíR HRON
 
03 hron
Páteční hvězdou zábavného představení v beznadějně natřískané určické sokolovně byl moderátor, komik, zpěvák a imitátor, který je velmi dobře známý především divákům České televize.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 1 713 654
Tak to je paráda! Přestože se o Hanácích vykládá směrem ke štědrosti ledacos, tentokrát otevřeli svá srdce alias peněženky hodně hluboko. Během nedávné Tříkrálové sbírky totiž konická a prostějovská charita překonala jen rok starý rekord, když společně vybrali skoro jeden a třičtvrtě milion korun!

Total Comments

Výrok týdne

„PRIOR OD NÁS CELÝ PROJEKT OPSAL. ZA PLAGIÁTORSTVÍ PADALI I MINISTŘI!!!“

Právní zástupce Manthellanu u soudu ostře napadl žalobce v kauze platnosti smluv mezi Prostějovem a developerskou společností

Total Comments