Dobré ráno, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

hazena ilustracni1Ani jeden ze dvou zástupců našeho okresu ve 2. lize mužů Morava jih nepatří k největším favoritům rozehrané sezóny 2012/13. Přesto byl, je a bude pro oba týmy vrcholem každého půlroku prestižní vzájemné střetnutí. Tentokrát se házenkářské derby mezi TJ Sokol II Prostějov a TJ Sokol Kostelec na Hané HK hraje už v rámci 4. kola, to znamená nejbližší sobotu 13. října od 15.00 hodin v prostějovské hale RG a ZŠ ve Studentské ulici.

Roli favorizovaného celku budou plnit hostitelé. Jednak je domácí prostředí v házené většinou velká výhoda a hlavně – v minulém ročníku třetímu Sokolu II zůstal pohromadě úspěšný kádr. V úvodním kole sice málem podlehl Telnici, ale ta je výrazně posílená a remíza s ní nebyla ostudou. Duel druhého dějství na půdě výborných Hustopečí pak svěřenci Josefa Zedníčka mohli a dle jeho slov i měli vyhrát.

Co očekává zkušený kouč od nadcházejícího derby? „Bude to vyrovnané, nikoho bych nefavorizoval. Začátek nevyšel ani nám, ani Kostelci. Oba se v tomto zápase budeme chtít chytnout a myslím si, že se utkání odehraje bez přehnaných emocí. Přestože se loni objevily červené karty, nešlo o hrubé zákroky,“ řekl Zedníček.

Ani Kosteleckým nevyšel start nové sezóny po výsledkové stránce zdaleka ideálně. V premiéře jen remizovali s podprůměrným Havlíčkovým Brodem, poté utrpěli debakl na půdě výše zmíněné Telnice. Navíc ani herně to mužům HK po letním konci dvojice opor Michal Jurka – Tomáš Grulich zatím neklape, oslabený kolektiv notně tápe.

„Po pravdě bych teď vůbec neřešil, jestli nás čeká derby nebo úplně normální zápas proti jinému soupeři. Aktuálně máme dost problémů sami se sebou a hlavní je, abychom se jakýmkoliv způsobem sami zvedli. Jen tak přijde zlepšení hry i body do tabulky. Prostějov má každopádně dobrý mančaft a zvítězit na jeho hřišti bude těžké. Doufám, že se vzájemné utkání obejde bez zbytečné přehecovanosti a proběhne v rámci možností klidně,“ prohlásil kormidelník Kostelce Alois Jurík.

Lepší bilancí z derby se v uplynulých letech mohou pyšnit Prostějované, například v minulém druholigovém ročníku ovládli jak podzimní mač u rivala, tak jarní odvetu doma.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-