Příjemnou noc, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

hazena ilustracni1Pevně ve spodních patrech druhé nejnižší domácí soutěže se letos nacházejí oba zdejší házenkářské kluby. Jak Sokol II Prostějov, tak TJ Sokol Kostelec na Hané – HK prožívají kruté vystřízlivění po loňské pohádce a místo boje o třetí místo jsou rádi za možnost ucházet se o klidný střed tabulky.

Kostelečtí stále ještě mohou spoléhat na několik nezdolných mohykánů pamatujících zlatou éru místní házené, postupně však přichází čas generační obměny a nástup hráčů o deset, patnáct či dvacet let mladších. Jistotou v brance je stále Tomáš Varha, od jara mu nově bude krýt záda vedle Pavla Navrátila i exprostějovský Lukáš Mach.

Na tomto hráči je vidět, co oba týmy nesmírně trápí – pravidelný trénink a možnost i ochota dát házené víc. Jeho bývalý kouč Josef Zedníček si hned několikrát během podzimu posteskl, že prostě není, a na několik utkání tak odjížděl s jediným gólmanem. Nyní všichni věří, že svou kariéru znovu nastartuje a ukáže, co v něm opravdu je.

Oba výběry se rovněž potýkaly s řadou nemocí, lehčích i vážnějších zranění. To se podepisovalo na omezených možnostech při skladbě sestavy a nižší schopnosti čelit soupeřům. Lze se však domnívat, že zdravotní potíže se nevyhnou žádnému klubu, současná pozice hluboko mezi poraženými musí být dána i něčím jiným.

U Kostelce je to zřejmě nutnost většího zapojení mladých hráčů, u Prostějova asi podcenění úvodu soutěže a nečekaný konec spolehlivého střelce Tomáše Černíčka. Kádr totiž zůstal prakticky stejný, zranění tu byla i loni, leč výsledky jsou poloviční. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že na této úrovni jde o čistě amatérské sportování ve volném čase a práce, škola, rodina mají přednost. Všichni hráči i trenéři se tomuto sportu věnují pro radost a chtějí příjemný pocit rozšířit i mezi své příznivce.

Nelze čekat žádné velké zázraky, dokud se kluby nebudou moci spolehnout na silné sponzory i širokou základnu, rozdíl mezi první a druhou ligou byl na zimních turnajích jasně patrný. Konec podzimní části Sokola II i některé fragmenty ze zimní přípravy dávají alespoň naději, že by oba celky, Prostějov ani Kostelec, nemusely bojovat o holou záchranu, ale patřit alespoň do středu druhé ligy.

Předseda Kostelce na Hané Petr Kudláček: „Je potřeba stavět na vlastních odchovancích“ (odkaz na článek)

Alois Jurík: „Musíme začít bodovat i venku“ (odkaz na článek)

Martin Grulich: „Výsledky v příštích sezonách budou daleko lepší“ (odkaz na článek)

„Je to o tom, aby byli hráči a trenér nemusel improvizovat“ Člen oddílového výboru Sokola II Antonín Krist řadí muže do top pětky (odkaz na článek)

Házenkáři Sokola II Prostějov nesplnili předsezonní cíl, kouč Josef Zedníček věří v jarní zlepšení: „Tříbodový odstup na střed tabulky není tak velký“ (odkaz na článek)

„Velice nám chybí Tomáš Černíček, s ním jsme mohli vyhrát o čtyři duely víc,“ mrzí oporu Sokola II Prostějov Jiřího Kozlovského (odkaz na článek)

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-