Dobré dopoledne, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

hazena ilustracni1Pevně ve spodních patrech druhé nejnižší domácí soutěže se letos nacházejí oba zdejší házenkářské kluby. Jak Sokol II Prostějov, tak TJ Sokol Kostelec na Hané – HK prožívají kruté vystřízlivění po loňské pohádce a místo boje o třetí místo jsou rádi za možnost ucházet se o klidný střed tabulky.

Kostelečtí stále ještě mohou spoléhat na několik nezdolných mohykánů pamatujících zlatou éru místní házené, postupně však přichází čas generační obměny a nástup hráčů o deset, patnáct či dvacet let mladších. Jistotou v brance je stále Tomáš Varha, od jara mu nově bude krýt záda vedle Pavla Navrátila i exprostějovský Lukáš Mach.

Na tomto hráči je vidět, co oba týmy nesmírně trápí – pravidelný trénink a možnost i ochota dát házené víc. Jeho bývalý kouč Josef Zedníček si hned několikrát během podzimu posteskl, že prostě není, a na několik utkání tak odjížděl s jediným gólmanem. Nyní všichni věří, že svou kariéru znovu nastartuje a ukáže, co v něm opravdu je.

Oba výběry se rovněž potýkaly s řadou nemocí, lehčích i vážnějších zranění. To se podepisovalo na omezených možnostech při skladbě sestavy a nižší schopnosti čelit soupeřům. Lze se však domnívat, že zdravotní potíže se nevyhnou žádnému klubu, současná pozice hluboko mezi poraženými musí být dána i něčím jiným.

U Kostelce je to zřejmě nutnost většího zapojení mladých hráčů, u Prostějova asi podcenění úvodu soutěže a nečekaný konec spolehlivého střelce Tomáše Černíčka. Kádr totiž zůstal prakticky stejný, zranění tu byla i loni, leč výsledky jsou poloviční. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že na této úrovni jde o čistě amatérské sportování ve volném čase a práce, škola, rodina mají přednost. Všichni hráči i trenéři se tomuto sportu věnují pro radost a chtějí příjemný pocit rozšířit i mezi své příznivce.

Nelze čekat žádné velké zázraky, dokud se kluby nebudou moci spolehnout na silné sponzory i širokou základnu, rozdíl mezi první a druhou ligou byl na zimních turnajích jasně patrný. Konec podzimní části Sokola II i některé fragmenty ze zimní přípravy dávají alespoň naději, že by oba celky, Prostějov ani Kostelec, nemusely bojovat o holou záchranu, ale patřit alespoň do středu druhé ligy.

Předseda Kostelce na Hané Petr Kudláček: „Je potřeba stavět na vlastních odchovancích“ (odkaz na článek)

Alois Jurík: „Musíme začít bodovat i venku“ (odkaz na článek)

Martin Grulich: „Výsledky v příštích sezonách budou daleko lepší“ (odkaz na článek)

„Je to o tom, aby byli hráči a trenér nemusel improvizovat“ Člen oddílového výboru Sokola II Antonín Krist řadí muže do top pětky (odkaz na článek)

Házenkáři Sokola II Prostějov nesplnili předsezonní cíl, kouč Josef Zedníček věří v jarní zlepšení: „Tříbodový odstup na střed tabulky není tak velký“ (odkaz na článek)

„Velice nám chybí Tomáš Černíček, s ním jsme mohli vyhrát o čtyři duely víc,“ mrzí oporu Sokola II Prostějov Jiřího Kozlovského (odkaz na článek)

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments