Dobré ráno, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina

Kostelecký azyl házenkářům Prostějova příliš nesvědčí. V nuceném vyhnanství absolvovali celkově třetí druholigový zápas a také do třetice prohráli. Po Ivančicích a Bohunicích si body odvezla také Telnice. Zatímco v nedávném pohárovém souboji dospěl duel těchto dvou soupeřů k remíze a rozstřelu, nyní Sokol II prohospodařil nadějný náskok a zbyly mu jen oči pro pláč.

„První poločas jsme odehráli poměrně kvalitně a vedli jsme o dvě branky. Rozdíl dvou tří branek jsme drželi až do padesáté minuty, ale v posledních deseti minutách se to otočilo. Hráči ztratili úctu ke svému výkonu a nechali si naplivat na hlavu,“ nechápal, co se to stalo, domácí kouč Anatolij Vasiljev. Vrásky na čele dělal jemu a jeho svěřencům zejména Zdeněk Kukla, autor hned dvanácti telnických branek. „Nasadili jsme na něj osobní obranu, těžko ale zakročit, když se v hlavách hráčů něco odehrává. Snažili jsme se zápas zachránit, už se nám ale nepodařilo zpět nahodit, jako by zmáčkli tlačítko off,“ kabonil se.
Za celý druhý poločas tak dosáhlo prostějovské mužstvo pouze na devět přesných pokusů, zatímco soupeř měl téměř dvojnásobnou úspěšnost. I proto si nakonec dokráčel pro pohodlné šestibrankové vítězství. „Jsem z toho dost mrzutý. Pochopím, když prohrajeme s kvalitním soupeřem, ale tento mančaft je na podobné úrovni jako my. Dalo se vyhrát a pořád jsme byli ve vedení, jsou to odevzdané body. Na devadesát devět procent jsem počítal, že zůstanou doma,“ netěšilo Vasiljeva.
Jeho hráči nyní před sebou nemají víkendové volno, přestože druhá liga pokračuje až v samotném závěru října, na řadu totiž přijde třetí kolo poháru a souboj s loni ještě extraligovou Litovlí. „Možná se už bude hrát v Prostějově, prý už je to hotové, jen tam ještě nejsou branky. To by ale mohlo hrát v náš prospěch,“ poznamenal s nadsázkou. Ve svazu jsou tak zatím nahlášeny obě haly a v týdnu se rozhodne, jestli už se budou moci hráči Sokola II vrátit domů, nebo se ještě představí v Kostelci.
Favorit tohoto duelu je každopádně daný, hosté hrají o soutěž výš. „Musíme využít šance, co se nám naskytnou. Hráli jsme s nimi přátelák a jsou na úplně jiné úrovni, mají ambice postoupit zpět z první ligy. Je to nabitý mančaft a musíme odmakat celých šedesát minut,“ přeje si příjemný házenkářský zážitek.

Prostějov - Telnice 25:31 (16:14)
Rozhodčí: Knräuter – Ochmann. ŽK: 2:3. Vyloučení:
4:5. Sedmičky: 5:3. Diváků: 50.
Sestava a branky Prostějova: Zacpal, Hrubý – Grepl,
Burget, Hacura 1, Herink, Jurík 2, Hodan 2, Čelovský
4, Procházka 8, Šestořád 4, Mikulka 2, Raška 2, Kosina.
Trenér: Anatolij Vasiljev.

Další výsledky 6. kola: V. Meziříčí - Maloměřice 20:26, Juliánov - Ivančice 17:29, Cerekev - Bohunice (nehlášeno).

• 5

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Ceník inzerce

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.