Dobré odpoledne, dnes je sobota 17.11.2018
svátek slaví Mahulena,
zítra Romana

FOTOGALERIE: Dva obtížné soupeře vyfasovali prostějovští házenkáři v úvodních jarních kolech druhé ligy. Po jasné porážce o patnáct branek v Ivančicích nestačili doma na brněnské Maloměřice. „Tyto dva týmy kvalitativně převyšují všechny ostatní účastníky,“ uznal i přes tvrzení o vyrovnanosti třetí nejvyšší soutěže vedoucí týmu Svatopluk Ordelt. Porážka o téměř dvacet branek, která přikovala tým na posledním místě tabulky, mu dala za pravdu.

Trenér prostějovského týmu Anatolij Vasilijev měl pro sobotní utkání k dispozici Pavla Procházku, který odehrál zhruba pětačtyřicet minut. Toho nelze coby dojíždějícího z Prahy zařadit do každého zápasu, ale trenér s ním každopádně počítá i do dalšího domácího duelu proti rezervě SKKP Brno, kdy by měl tým posílit i Kristián Bokůvka.
Kvalitativní rozdíl mezi oběma týmy byl však jednoznačný od úvodních minut. Domácí se sice poprvé a naposledy dostali do vedení 1:0 brankou ze sedmimetrového hodu, jenže to bylo vše. Několik nepřesných zakončení během prvních pěti minut stačilo Maloměřicím k tomu, aby skóre otočili na 1:3 a brankový rozdíl nadále narůstal. Druhou branku vstřelili Sokoli až v deváté minutě, zatímco hosté předváděli kombinace na jeden dotek a skvělou poziční hru. Střely domácích byly většinou zblokovány, a tak čtyřbrankové manko po deseti minutách narostlo za dalších deset minut na dvojnásobek. U utkání tak bylo záhy rozhodnuto.
Trenéři si v obou poločasech vzali time-out, ale bez velkého výsledku. „Když jsme měli postavenou obranu, nemohu říci, že by se soupeř kombinačně výrazně prosazoval, ale smrtící byly rychlé protiútoky. S nimi jsme si opravdu nevěděli rady,“ připustil Vasilijev. Kdo neztrácel dobrou náladu, byli početní diváci v hledišti. „Myslím, že už to asi neotočíme,“ zaznělo pět minut před koncem za téměř dvacetibrankového rozdílu. Byl to krutý sarkasmus...
Po dvou porážkách na úvod jarní části realizační tým ví, že příště už je potřeba bodově zabrat. „Minulé dva zápasy jsme nastupovali s vědomím, že můžeme pouze překvapit, mohla se stát senzace, že by tým ze dna tabulky porazil lídra. Teď nás opravdu čekají hratelnější soupeři, ale nikoho nelze podcenit, i v Bohunicích můžeme prohrát o deset branek,“ nabádá k ostražitosti Vasilijev.
Ve čtrnáctém kole jihomoravské skupiny 2. ligy zajíždí házenkáři Prostějova na palubovku dalšího brněnského celku Bohunic. Hrát se bude až po týdenní pauze v neděli 18. března od 17:00 hodin.

HLAS TRENÉRA
Anatolij VASILIJEV - trenér TJ Sokol II. Prostějov:
„Nelze říci, že bychom v obraně nebojovali, jenže jsme se dopustili velkého množství technických chyb v útočné fázi. Platili jsme za ně okamžitými protiútoky. Přestože je skóre šílené, troufl bych si říci, že z těch třiačtyřiceti branek jsme tak pětadvacet obdrželi z brejků soupeře. Ty jsme nedokázali pokrýt, Maloměřice je mají dobře nacvičené, i když jsme na to hráče upozorňovali jako na naši velkou mezeru, nestačilo. Po takovém utkání by si hráči měli především sami vyhodnotit, v čem by se měli zlepšit. Každý sportovec si z porážky odnáší ponaučení...“
.
Další výsledky 14. kola: Telnice - Brno B 29:30, Kuřim - Ivančice 35:33, Napajedla - V. Meziříčí nehlášeno, Cerekev - Juliánov nehlášeno.

15. kolo, neděle 18. března 2018, 17.00:
Maloměřice – Kuřim (sobota 17.3., 17.00), Ivančice – Dolní Cerekev (sobota 17.3., 17.00), Brno „B“ – Kostelec na Hané, Bohunice – Prostějov, Juliánov – Velké Meziříčí, Telnice – Napajedla.

• Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Ceník inzerce

Město už žije zimou.

Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!