Dobré dopoledne, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina

Házenkáři Prostějova to na brněnské týmy v posledních kolech umí. Zatímco z Bohunic si odvezl poměrně nečekanou výhru, doma se v utkání s rezervou SKKP Brno s body přece jen počítalo. Za nimi hnala domácí divácká podpora, která se konečně začíná vyrovnávat atmosféře domácích zápasů sousedního Kostelce na Hané. Sokol II. si vypracoval postupně až desetigólový náskok, kterým utkání také skončilo. O Velikonocích má druhá házenkářská liga přestávku, po které sokoli zajíždějí do Telnice.

V prostějovském dresu se tentokrát sešli Pavel Procházka s Kristiánem Bokůvkou, takže trenér Anatolij Vasiljev měl k dispozici kompletní kádr. Domácí začali svižně a během úvodní čtvrthodinky si vypracovali až tříbrankový náskok, který položil základ jednoznačnému vítězství.
Šetibrankový náskok o přestávce dával dostatek klidu do druhého poločasu. Ten ovšem postrádali početní diváci, kteří stále s častější nelibostí snášeli výroky obou sudích. Skvělým vstupem do druhého poločasu náskok Sokola II narostl až na deset bodů, jenže hosté z Králova Pole ještě nehodlali rezignovat.
V polovině druhé půle začali domácím brnkat na nervy reklamací balónu, který na jejich popud testoval i rozhodčí. Snad po vzoru kolegů z „A“ týmu přidávali špetku hereckého umění při kontaktech, čímž docílili vyloučení Bokůvky. V té době se desetibrankový náskok smrskl na pouhou polovinu, ale Sokol II v tomto utkání táhl především Martin Hacura, který nastřílel třináct branek a prosazoval se jak při brejkových situacích, tak po pěkných kombinacích. Jistými zákroky v rozhodujících momentech tým opět podržel brankář Hrubý. Pět minut před koncem svítilo na tabuli skóre 40:30 a tento rozdíl vydržel až do závěrečné sirény.

HLAS TRENÉRA
Anatolij VASILJEV - Sokol II Prostějov
„Spokojenost je relativní... Obdrželi jsme totiž poměrně hodně branek. Je sice fajn vyhrát o deset gólů, ale v obraně jsme pustili čtyřiatřicet gólů, což je při kvalitách soupeře příliš. Hráči zřejmě usoudili, že budou útočit ‚o sto šest‘ a vstřelí víc gólů, než dostanou. Ale snažili se, bojovali. Když zjistíte, že soupeř dovoluje rychlé protiútoky, proskakování, tak se toho snažíte využít. Euforie se tak v průběhu zápasu stupňuje, samozřejmě dopředu hnali hráče i fanoušci. Snaha znervóznit soupeře ke sportu jistě patří, ovšem šarády s výměnami míčů byly podivné, rozhodčí zkoušel každý míč zvlášť a těžko mohl posoudit, který má lepší odskok. Pokus to byl ale dobrý... Zarážející bylo vyloučení Kristiána Bokůvky, netroufnu si posuzovat míru tvrdosti jeho faulu, je otázka, jak to viděl rozhodčí. Tento moment naše útočné snažení přibrzdil, navíc soupeř prostřídal, takže bylo potřeba si zvyknout na hru jiných hráčů. V posledních dvou zápasech jsme získali čtyři body, zatímco v Bohunicích to bylo překvapení vzhledem ke kvalitám soupeře, nyní jsme v body věřili. Obávali jsme se jen, aby nepřijelo šest hráčů z extraligy jako předtím do Kostelce. Příště nás čeká cesta do Telnice, kde se dost těžko vyhrává, protože v nafukovací hale mají gumový povrch, na kterém nejsme zvyklí hrát. Je to jako přechod ven na asfalt. Každý pád bolí, neklouže to, takže se hráči snaží vyvarovat zranění, což se odráží na kvalitě hry.“

2. liga mužů JM – 16. kolo
Sokol II Prostějov – SKKP Handball Brno B 44:34 (22:16)
Rozhodčí: Kräuter, Ochmann. ČK: Bokůvka (PV). ŽK: 2:1. Vyloučení: 3:5. Sedmičky: 5:5. Diváci: 80.
Sestava a branky Prostějova: Hrubý – Grepl, Burget 6, Hacura 13, Jurík 1, Bokůvka 6/2, Čelovský 3/0, Bečička, Procházka 4, Jurečka 3, Mikulka 1, Kosina 7/3. Trenér: Anatolij Vasilijev

Další výsledky 16. kola:
Kuřim - Bohunice 26:28, Sokol V. Meziříčí - Ivančice 27:23, TJ D.Cerekev - Maloměřice 19:30, Napajedla - Juliánov 35:27.

Kam příště:
17. kolo, sobota 7. dubna 2018, 17.00: Maloměřice – Velké Meziříčí (11.00), Ivančice – Juliánov, Kuřim – Brno „B“, Kostelec na Hané – Napajedla (neděle 25.3., 10.30), Telnice – Prostějov (neděle 8.4., 17.00), Bohunice – Dolní Cerekev (neděle 8.4., 17.00).