Dobré odpoledne, dnes je úterý 21.1.2020
svátek slaví Běla,
zítra Slavomír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Nemilosrdně a rozdílem dvou tříd přejeli házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK svého vstupního protivníka ve 2. lize mužů ČR 2018/2019. Nový ročník skupiny Jižní Morava je k premiéře poslal na hřiště TJ Dolní Cerekev, tedy papírově slabšího celku. A Hanáci se s ním vůbec nepárali, jako zdatný parní válec ho rozdrtili 33:21!

„Začátek byl poměrně vyrovnaný, ale ne dlouho. Brzy jsme šli do vedení a to neustále zvyšovali, už do přestávky se nám podařilo utéct o osm gólů. Po změně stran jsme lepší pasáže střídali s horšími, ovšem průběh měli pořád jasně pod kontrolou. Konečný výsledek odpovídá dění v zápase,“ konstatoval nový hlavní kormidelník HK Milan Varhalík.
Díky povedenému startu do sezóny mohl sčítat pozitiva. „Výborně zachytali gólmani, velice dobře fungovala obrana 0-6 s agresivním přistupováním k protihráčům. Skvělým ofenzivním vstupem pomohl Lukáš Varhalík, k němuž se postupně přidali další kluci a vznikl z toho kvalitní týmový výkon,“ lebedil si Varhalík starší.
Suverénní triumf však současně nechtěl přeceňovat. „Chlapci rychle překonali počáteční nervozitu a celé utkání perfektně makali, díky čemuž si minimálně deset minut zahráli úplně všichni. Mohli jsme účinně střídat a bez obav o vítězství si vyzkoušet některé herní věci, neboť si jednotliví členové družstva navzájem pomáhali. Prostě jsme využili toho, že Dolní Cerekev patří spíš ke slabším účastníkům soutěže,“ odtušil kostelecký trenér.
Dost nízký věkový průměr jeho ekipy v sobotu neznamenal žádný zásadní problém. „Já bych řekl, že máme sice mladší, ale zajímavě vyvážený mančaft. Tvoří jej někteří ostřílenější borci a samozřejmě řada méně zkušených, kteří po konci starších tahounů teď dostávají větší prostor a využívají ho. Jen tak dál, důležité je stále pracovat na svém zlepšování a jít naplno zápas od zápasu,“ nabádal Milan Varhalík k pokračování poctivé dřiny z povedené přípravy, která se házenkářům Sokola zatím vyplácí.

Dolní Cerekev - Kostelec n/H 21:33 (10:18)

Rozhodčí: Bauer a Levíček. Vyloučení: 2:6. ČK: 56. L. Varhalík, 58. Podhrázský (po třetím vyloučení). Sedmičky: 7/5:0. Diváci: 68.
Nejvíce branek Dolní Cerekve: Houček 7/3, Nedbal a Nagy 3, Protasenja 3/2.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Grulich – Kiš, J. Prášil, V. Prášil 1, Popelka 2, Smékal 6, Dostál 5, Podhrázský 2, L. Varhalík 9, Hochvald, Schmalz 4, Kolář, Palička 4. Trenér: Milan Varhalík..

Další výsledky 1. kola: Ivančice - Olomouc 1966 38:28, Kuřim - Telnice 32:27, Juliánov - V. Meziříčí 26:28, Brno B - Bohunice 33:34.
Kam příště:
2. kolo, sobota 29. září 2018, 17.00: Prostějov - Kuřim (16:00), V. Meziříčí - Brno B, TJ D.Cerekev - Maloměřice B, Olomouc 1966 - Juliánov (18:00), Kostelec n.H. - Bohunice (30.9., 12:30), Telnice - Ivančice (30.9., 17:00).

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments