Dobré dopoledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Nemilosrdně a rozdílem dvou tříd přejeli házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK svého vstupního protivníka ve 2. lize mužů ČR 2018/2019. Nový ročník skupiny Jižní Morava je k premiéře poslal na hřiště TJ Dolní Cerekev, tedy papírově slabšího celku. A Hanáci se s ním vůbec nepárali, jako zdatný parní válec ho rozdrtili 33:21!

„Začátek byl poměrně vyrovnaný, ale ne dlouho. Brzy jsme šli do vedení a to neustále zvyšovali, už do přestávky se nám podařilo utéct o osm gólů. Po změně stran jsme lepší pasáže střídali s horšími, ovšem průběh měli pořád jasně pod kontrolou. Konečný výsledek odpovídá dění v zápase,“ konstatoval nový hlavní kormidelník HK Milan Varhalík.
Díky povedenému startu do sezóny mohl sčítat pozitiva. „Výborně zachytali gólmani, velice dobře fungovala obrana 0-6 s agresivním přistupováním k protihráčům. Skvělým ofenzivním vstupem pomohl Lukáš Varhalík, k němuž se postupně přidali další kluci a vznikl z toho kvalitní týmový výkon,“ lebedil si Varhalík starší.
Suverénní triumf však současně nechtěl přeceňovat. „Chlapci rychle překonali počáteční nervozitu a celé utkání perfektně makali, díky čemuž si minimálně deset minut zahráli úplně všichni. Mohli jsme účinně střídat a bez obav o vítězství si vyzkoušet některé herní věci, neboť si jednotliví členové družstva navzájem pomáhali. Prostě jsme využili toho, že Dolní Cerekev patří spíš ke slabším účastníkům soutěže,“ odtušil kostelecký trenér.
Dost nízký věkový průměr jeho ekipy v sobotu neznamenal žádný zásadní problém. „Já bych řekl, že máme sice mladší, ale zajímavě vyvážený mančaft. Tvoří jej někteří ostřílenější borci a samozřejmě řada méně zkušených, kteří po konci starších tahounů teď dostávají větší prostor a využívají ho. Jen tak dál, důležité je stále pracovat na svém zlepšování a jít naplno zápas od zápasu,“ nabádal Milan Varhalík k pokračování poctivé dřiny z povedené přípravy, která se házenkářům Sokola zatím vyplácí.

Dolní Cerekev - Kostelec n/H 21:33 (10:18)

Rozhodčí: Bauer a Levíček. Vyloučení: 2:6. ČK: 56. L. Varhalík, 58. Podhrázský (po třetím vyloučení). Sedmičky: 7/5:0. Diváci: 68.
Nejvíce branek Dolní Cerekve: Houček 7/3, Nedbal a Nagy 3, Protasenja 3/2.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Grulich – Kiš, J. Prášil, V. Prášil 1, Popelka 2, Smékal 6, Dostál 5, Podhrázský 2, L. Varhalík 9, Hochvald, Schmalz 4, Kolář, Palička 4. Trenér: Milan Varhalík..

Další výsledky 1. kola: Ivančice - Olomouc 1966 38:28, Kuřim - Telnice 32:27, Juliánov - V. Meziříčí 26:28, Brno B - Bohunice 33:34.
Kam příště:
2. kolo, sobota 29. září 2018, 17.00: Prostějov - Kuřim (16:00), V. Meziříčí - Brno B, TJ D.Cerekev - Maloměřice B, Olomouc 1966 - Juliánov (18:00), Kostelec n.H. - Bohunice (30.9., 12:30), Telnice - Ivančice (30.9., 17:00).

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments