Dobré odpoledne, dnes je pátek 23.8.2019
svátek slaví Sandra,
zítra Bartoloměj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Ilustrační foto

Nemilosrdně a rozdílem dvou tříd přejeli házenkáři TJ Sokol Kostelec na Hané HK svého vstupního protivníka ve 2. lize mužů ČR 2018/2019. Nový ročník skupiny Jižní Morava je k premiéře poslal na hřiště TJ Dolní Cerekev, tedy papírově slabšího celku. A Hanáci se s ním vůbec nepárali, jako zdatný parní válec ho rozdrtili 33:21!

„Začátek byl poměrně vyrovnaný, ale ne dlouho. Brzy jsme šli do vedení a to neustále zvyšovali, už do přestávky se nám podařilo utéct o osm gólů. Po změně stran jsme lepší pasáže střídali s horšími, ovšem průběh měli pořád jasně pod kontrolou. Konečný výsledek odpovídá dění v zápase,“ konstatoval nový hlavní kormidelník HK Milan Varhalík.
Díky povedenému startu do sezóny mohl sčítat pozitiva. „Výborně zachytali gólmani, velice dobře fungovala obrana 0-6 s agresivním přistupováním k protihráčům. Skvělým ofenzivním vstupem pomohl Lukáš Varhalík, k němuž se postupně přidali další kluci a vznikl z toho kvalitní týmový výkon,“ lebedil si Varhalík starší.
Suverénní triumf však současně nechtěl přeceňovat. „Chlapci rychle překonali počáteční nervozitu a celé utkání perfektně makali, díky čemuž si minimálně deset minut zahráli úplně všichni. Mohli jsme účinně střídat a bez obav o vítězství si vyzkoušet některé herní věci, neboť si jednotliví členové družstva navzájem pomáhali. Prostě jsme využili toho, že Dolní Cerekev patří spíš ke slabším účastníkům soutěže,“ odtušil kostelecký trenér.
Dost nízký věkový průměr jeho ekipy v sobotu neznamenal žádný zásadní problém. „Já bych řekl, že máme sice mladší, ale zajímavě vyvážený mančaft. Tvoří jej někteří ostřílenější borci a samozřejmě řada méně zkušených, kteří po konci starších tahounů teď dostávají větší prostor a využívají ho. Jen tak dál, důležité je stále pracovat na svém zlepšování a jít naplno zápas od zápasu,“ nabádal Milan Varhalík k pokračování poctivé dřiny z povedené přípravy, která se házenkářům Sokola zatím vyplácí.

Dolní Cerekev - Kostelec n/H 21:33 (10:18)

Rozhodčí: Bauer a Levíček. Vyloučení: 2:6. ČK: 56. L. Varhalík, 58. Podhrázský (po třetím vyloučení). Sedmičky: 7/5:0. Diváci: 68.
Nejvíce branek Dolní Cerekve: Houček 7/3, Nedbal a Nagy 3, Protasenja 3/2.
Sestava a branky Kostelce: Mayer, Grulich – Kiš, J. Prášil, V. Prášil 1, Popelka 2, Smékal 6, Dostál 5, Podhrázský 2, L. Varhalík 9, Hochvald, Schmalz 4, Kolář, Palička 4. Trenér: Milan Varhalík..

Další výsledky 1. kola: Ivančice - Olomouc 1966 38:28, Kuřim - Telnice 32:27, Juliánov - V. Meziříčí 26:28, Brno B - Bohunice 33:34.
Kam příště:
2. kolo, sobota 29. září 2018, 17.00: Prostějov - Kuřim (16:00), V. Meziříčí - Brno B, TJ D.Cerekev - Maloměřice B, Olomouc 1966 - Juliánov (18:00), Kostelec n.H. - Bohunice (30.9., 12:30), Telnice - Ivančice (30.9., 17:00).

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments