Dobrý večer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Jen deset statečných házenkářů TJ Sokol II Prostějov vyrazilo k utkání 9. dějství jihomoravské skupiny 2. ligy mužů 2018/2019 na hřiště Sokola Telnice vyhlášené svou nedobytností. V tak početně nízkém stavu se pokus Hanáků o příznivý výsledek jevil jako pověstná mission impossible. A nakonec i byl, domácí zvítězili jasně 39:31 (21:13).

Z poločasového skóre vyplývá, že hostující tým znovu doplatil na svou letošní slabinu v podobě špatných vstupů do střetnutí. Ovšem úvodní půle jednoznačně patřila favoritovi až ve svém závěru, kdy snadno překonával prostějovskou obranu a do šatny si nesl bezpečný náskok osmi gólů.
Ten už po přestávce sice dál nerostl, leč se ani výrazně nesnižoval. Zůstával v přibližně stejném rozsahu až do úplného závěru a brankově úrodná přestřelka tudíž dopadla přesvědčivým triumfem telnického souboru. Za Sokol II nastoupili všichni tři Flajsarové, z nichž Jakub skóroval sedmkrát a Radek čtyřikrát. Šest tref přidal Jurečka, po pěti zásazích zaznamenal Čelovský s Bokůvkou. Na body to však nestačilo, to by okleštěná sestava musela o poznání lépe zvládat defenzivu.
„Těžký soupeř nastoupil v plném složení ještě posílený o Kuklu z extraligového Brna. Nám naopak citelně chyběli specialisté na obranu Michal Jura, Pavel Šestořád a Filip Mikulka, což se projevilo na velkém počtu obdržených gólů. Přesto jsme až do 24. minuty docela drželi krok a ztráceli jen dvě trefy, teprve před přestávkou využili domácí našeho výpadku k rozhodujícímu trháku. Ve druhém poločase jsme pokračovali ve statečném a útočně kvalitním výkonu, pět minut před koncem se nám podařilo snížit na rozdíl pěti branek. Víc už jsme proti silné Telnici nedokázali, přesto kluky určitě můžu pochválit,“ shrnul kouč Prostějova Tomáš Černíček. 

HÁZENÁ
2. liga mužů JM 2018/19, 9. kolo
Sokol Telnice – TJ Sokol II Prostějov 39:31 (21:13)
Rozhodčí: Valášek a Vychodil. Vyloučení: 2:6. Sedmičky: 7/5:4/3. Diváci: 105.
Nejvíce branek Telnic: Kukla 12/2, Mrkvica a Popela 6.
Sestava a branky Prostějova: Hrubý – Grepl 1, T. Flajsar 1, Hacura 2, R. Flajsar 4/1, Čelovský 5, Bečička, J. Flajsar 7/2, Bokůvka 5, Jurečka 6. Trenéři: Tomáš Černíček a Anatoliy Vasyliev


Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-