Příjemnou noc, dnes je pátek 2.10.2020
svátek slaví Olívie a Oliver,
zítra Bohumil
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v probíhající sezóně platí, že nejvyšší mužskou soutěží v házené hranou na území prostějovského regionu je 2. liga ČR, skupina Jižní Morava. Nadále v ní působí dva kluboví zástupci, kteří mají za sebou podzimní část z aktuálního ročníku 2018-2019. A my se teď pojďme stručně ohlédnout, jaká pro ně byla.

KOSTELCI SE DAŘILO
Házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK v létě definitivně ukončili kariéru další zkušení borci Martin Švec, Karel Diviš, Jiří Vymětal i jiní. Tým byl proto znovu doplněn o vlastní mladé odchovance, čímž se věkový průměr posunul ještě víc dolů a méně zkušený kolektiv měl mít v letošních druholigových bojích potíže jak herní, tak výsledkové. K čemuž ale došlo jen částečně.
Hanáci totiž v úvodu podzimu výborně zvládali venkovní zápasy na hřištích papírově slabších soupeřů (Dolní Cerekev, Maloměřice B), zatímco zmíněné trable se zpočátku projevovaly v domácím prostředí. Tam utrpěli dvě bolestivé porážky o jediný gól od kvalitativně srovnatelných protivníků (Bohunice, Velké Meziříčí), aby zlom k lepšímu nastal téměř zázračným obratem duelu s Olomoucí.
Vzápětí přišlo nejcennější vítězství na horké půdě silných Ivančic, skolení nebezpečné Telnice opět díky otočení nepříznivého vývoje, bod z Juliánova. A úspěšný finiš v podobě triumfů v derby nad Prostějovem i v hale Brna B. Mančaft okolo kapitána, současně nejlepšího kanonýra grupy JM Jana Smékala, tak první polovinu bojů ve druhé lize zakončil šňůrou šesti střetnutí bez prohry, tím pádem v tabulce vyskočil na pěknou pátou pozici. S šestibodovým náskokem na spodní půlku pořadí a naopak s minimální ztrátou na nejvyšší příčky, například ta vedoucí je vzdálená pouhé tři bodíky!


Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-