Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v probíhající sezóně platí, že nejvyšší mužskou soutěží v házené hranou na území prostějovského regionu je 2. liga ČR, skupina Jižní Morava. Nadále v ní působí dva kluboví zástupci, kteří mají za sebou podzimní část z aktuálního ročníku 2018-2019. A my se teď pojďme stručně ohlédnout, jaká pro ně byla.

KOSTELCI SE DAŘILO
Házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK v létě definitivně ukončili kariéru další zkušení borci Martin Švec, Karel Diviš, Jiří Vymětal i jiní. Tým byl proto znovu doplněn o vlastní mladé odchovance, čímž se věkový průměr posunul ještě víc dolů a méně zkušený kolektiv měl mít v letošních druholigových bojích potíže jak herní, tak výsledkové. K čemuž ale došlo jen částečně.
Hanáci totiž v úvodu podzimu výborně zvládali venkovní zápasy na hřištích papírově slabších soupeřů (Dolní Cerekev, Maloměřice B), zatímco zmíněné trable se zpočátku projevovaly v domácím prostředí. Tam utrpěli dvě bolestivé porážky o jediný gól od kvalitativně srovnatelných protivníků (Bohunice, Velké Meziříčí), aby zlom k lepšímu nastal téměř zázračným obratem duelu s Olomoucí.
Vzápětí přišlo nejcennější vítězství na horké půdě silných Ivančic, skolení nebezpečné Telnice opět díky otočení nepříznivého vývoje, bod z Juliánova. A úspěšný finiš v podobě triumfů v derby nad Prostějovem i v hale Brna B. Mančaft okolo kapitána, současně nejlepšího kanonýra grupy JM Jana Smékala, tak první polovinu bojů ve druhé lize zakončil šňůrou šesti střetnutí bez prohry, tím pádem v tabulce vyskočil na pěknou pátou pozici. S šestibodovým náskokem na spodní půlku pořadí a naopak s minimální ztrátou na nejvyšší příčky, například ta vedoucí je vzdálená pouhé tři bodíky!


Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments