Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v probíhající sezóně platí, že nejvyšší mužskou soutěží v házené hranou na území prostějovského regionu je 2. liga ČR, skupina Jižní Morava. Nadále v ní působí dva kluboví zástupci, kteří mají za sebou podzimní část z aktuálního ročníku 2018-2019. A my se teď pojďme stručně ohlédnout, jaká pro ně byla.

KOSTELCI SE DAŘILO
Házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK v létě definitivně ukončili kariéru další zkušení borci Martin Švec, Karel Diviš, Jiří Vymětal i jiní. Tým byl proto znovu doplněn o vlastní mladé odchovance, čímž se věkový průměr posunul ještě víc dolů a méně zkušený kolektiv měl mít v letošních druholigových bojích potíže jak herní, tak výsledkové. K čemuž ale došlo jen částečně.
Hanáci totiž v úvodu podzimu výborně zvládali venkovní zápasy na hřištích papírově slabších soupeřů (Dolní Cerekev, Maloměřice B), zatímco zmíněné trable se zpočátku projevovaly v domácím prostředí. Tam utrpěli dvě bolestivé porážky o jediný gól od kvalitativně srovnatelných protivníků (Bohunice, Velké Meziříčí), aby zlom k lepšímu nastal téměř zázračným obratem duelu s Olomoucí.
Vzápětí přišlo nejcennější vítězství na horké půdě silných Ivančic, skolení nebezpečné Telnice opět díky otočení nepříznivého vývoje, bod z Juliánova. A úspěšný finiš v podobě triumfů v derby nad Prostějovem i v hale Brna B. Mančaft okolo kapitána, současně nejlepšího kanonýra grupy JM Jana Smékala, tak první polovinu bojů ve druhé lize zakončil šňůrou šesti střetnutí bez prohry, tím pádem v tabulce vyskočil na pěknou pátou pozici. S šestibodovým náskokem na spodní půlku pořadí a naopak s minimální ztrátou na nejvyšší příčky, například ta vedoucí je vzdálená pouhé tři bodíky!


Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-