Dobré ráno, dnes je pondělí 16.12.2019
svátek slaví Albína,
zítra Daniel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v probíhající sezóně platí, že nejvyšší mužskou soutěží v házené hranou na území prostějovského regionu je 2. liga ČR, skupina Jižní Morava. Nadále v ní působí dva kluboví zástupci, kteří mají za sebou podzimní část z aktuálního ročníku 2018-2019. A my se teď pojďme stručně ohlédnout, jaká pro ně byla.

KOSTELCI SE DAŘILO
Házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK v létě definitivně ukončili kariéru další zkušení borci Martin Švec, Karel Diviš, Jiří Vymětal i jiní. Tým byl proto znovu doplněn o vlastní mladé odchovance, čímž se věkový průměr posunul ještě víc dolů a méně zkušený kolektiv měl mít v letošních druholigových bojích potíže jak herní, tak výsledkové. K čemuž ale došlo jen částečně.
Hanáci totiž v úvodu podzimu výborně zvládali venkovní zápasy na hřištích papírově slabších soupeřů (Dolní Cerekev, Maloměřice B), zatímco zmíněné trable se zpočátku projevovaly v domácím prostředí. Tam utrpěli dvě bolestivé porážky o jediný gól od kvalitativně srovnatelných protivníků (Bohunice, Velké Meziříčí), aby zlom k lepšímu nastal téměř zázračným obratem duelu s Olomoucí.
Vzápětí přišlo nejcennější vítězství na horké půdě silných Ivančic, skolení nebezpečné Telnice opět díky otočení nepříznivého vývoje, bod z Juliánova. A úspěšný finiš v podobě triumfů v derby nad Prostějovem i v hale Brna B. Mančaft okolo kapitána, současně nejlepšího kanonýra grupy JM Jana Smékala, tak první polovinu bojů ve druhé lize zakončil šňůrou šesti střetnutí bez prohry, tím pádem v tabulce vyskočil na pěknou pátou pozici. S šestibodovým náskokem na spodní půlku pořadí a naopak s minimální ztrátou na nejvyšší příčky, například ta vedoucí je vzdálená pouhé tři bodíky!


Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments