Dobré ráno, dnes je neděle 24.3.2019
svátek slaví Gabriel,
zítra Marián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

I v probíhající sezóně platí, že nejvyšší mužskou soutěží v házené hranou na území prostějovského regionu je 2. liga ČR, skupina Jižní Morava. Nadále v ní působí dva kluboví zástupci, kteří mají za sebou podzimní část z aktuálního ročníku 2018-2019. A my se teď pojďme stručně ohlédnout, jaká pro ně byla.

KOSTELCI SE DAŘILO
Házenkářům TJ Sokol Kostelec na Hané HK v létě definitivně ukončili kariéru další zkušení borci Martin Švec, Karel Diviš, Jiří Vymětal i jiní. Tým byl proto znovu doplněn o vlastní mladé odchovance, čímž se věkový průměr posunul ještě víc dolů a méně zkušený kolektiv měl mít v letošních druholigových bojích potíže jak herní, tak výsledkové. K čemuž ale došlo jen částečně.
Hanáci totiž v úvodu podzimu výborně zvládali venkovní zápasy na hřištích papírově slabších soupeřů (Dolní Cerekev, Maloměřice B), zatímco zmíněné trable se zpočátku projevovaly v domácím prostředí. Tam utrpěli dvě bolestivé porážky o jediný gól od kvalitativně srovnatelných protivníků (Bohunice, Velké Meziříčí), aby zlom k lepšímu nastal téměř zázračným obratem duelu s Olomoucí.
Vzápětí přišlo nejcennější vítězství na horké půdě silných Ivančic, skolení nebezpečné Telnice opět díky otočení nepříznivého vývoje, bod z Juliánova. A úspěšný finiš v podobě triumfů v derby nad Prostějovem i v hale Brna B. Mančaft okolo kapitána, současně nejlepšího kanonýra grupy JM Jana Smékala, tak první polovinu bojů ve druhé lize zakončil šňůrou šesti střetnutí bez prohry, tím pádem v tabulce vyskočil na pěknou pátou pozici. S šestibodovým náskokem na spodní půlku pořadí a naopak s minimální ztrátou na nejvyšší příčky, například ta vedoucí je vzdálená pouhé tři bodíky!


Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments