Dobrý podvečer, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Sice se musí stále potýkat s různými personálními komplikacemi, ale přesto chtějí v rámci možností bojovat co nejvýš. U házenkářů TJ Sokol II Prostějov to směrem k začínajícímu jaru ve 2. lize mužů, skupiny JM 2018/2019 znamená touhu posunout se tabulkou aspoň trochu nahoru. „Jsme osmí a rádi bychom minimálně před Olomouc na sedmé místo. Já osobně pak myslím ještě o něco výš,“ svěřil se Večerníku hlavní trenér Tomáš Černíček.

Jeho vizi nesráží ani fakt, že příprava tradičně neproběhla zdaleka ideálním způsobem. „Trénovat jsme začali brzy po Novém roce. První tři týdny byly jako obvykle zaměřené na nabírání kondice a síly, pak jsme postupně přecházeli na práci s míčem i herní prvky. Tréninková docházka však byla poplatná tomu, že máme v týmu zaměstnáními hodně vytížené chlapy i několik studentů, do toho se přidávají rodinné povinnosti. Takže v reálu příprava často není na takové úrovni, jak by být mohla a měla,“ přiblížil kouč. „To si ale nestěžuju, jen konstatuju běžné podmínky v současné házené u druholigových klubů. Každopádně jsme zvládli absolvovat jeden přípravný turnaj v Kuřimi, kde se nám bez šesti členů základu povedlo získat jediný bod proti domácím, Vršovicím a Měnínu. Potom jsme ještě odehráli přátelák v Kostelci taky v okleštěném složení, přesto šlo o další možnost vidět kluky v zápasové akci a vyhodnotit si největší rezervy, na čem ještě potřebujeme zamakat. Výsledky v těchto přátelských utkáních jsem celkově moc neřešil, důležité budou až v soutěži,“ navázal kouč prostějovských házenkářů.
K dispozici má Sokol takřka stejný kádr v porovnání s podzimem. „Proběhla nějaká jednání o nových posilách, ale k ničemu nevedla. Pokračuje spolupráce s Horkou, byť úplně neodpovídá mým původním představám. Podstatnější může být, že po další operaci se do tréninku opět zapojil Jirka Kosina a měl by být k dispozici. Vypomoct na brankářský post se ze sportovního důchodu vrátil Zdeněk Micka, na hostování z extraligové Litovle máme jeho mladého syna Vojtu. A po nějaké době se k aktivní kariéře vrací Martin Hodan,“ vyjmenoval Tomáš Černíček.
Spoléhat bude na silnou osu kolektivu, kterou tvoří gólman Jiří Hrubý, kanonýr Jan Čelovský, taktéž produktivní Kristián Bokůvka, David Jurečka a Martin Hacura, obranáři Michal Jura či Filip Mikulka. Plus je tady samozřejmě klan Flajsarů: velezkušený Tomáš a jeho syn Jakub i synovec Radek, oba talentovaní mladíci z Nového Veselí hrající extraligu. „Je pravda, že kvůli mladým Flajsarům překládáme některé duely, aby za nás mohli nastoupit. Toma Flajsara jsme ještě ukecali k jarnímu pokračování navzdory jeho pracovní vytíženosti, z osobních důvodů nebudeme mít pokaždé k dispozici ani ostatní tahouny. Nezbyde, než zápas od zápasu podle situace se sestavou zase rotovat,“ pokrčil rameny lodivod Sokola II. Leč ani tohle neničí jeho entuziasmus. „Asi není zrovna jednoduché snažit se dělat házenou ve druhé lize s určitou kvalitou, když podmínky jsou z objektivních příčin spíš amatérské. Takhle to ale prostě je, člověk musí všechno brát s nadhledem a snažit se na maximum v rámci možností. Ty naše pro odvetnou část sezóny určitě vidím v posunu aspoň na sedmé místo. A byť je horní polovina tabulky bodově dost odskočená, nevylučoval bych zcela ani šanci zaútočit na nějakou šestou, nebo dokonce pátou pozici. Ne všichni seshora totiž podle mě udrží podzimní výkonnost, my se naopak můžeme zlepšit herně i výsledkově. K tomu však potřebujeme mít na každé utkání alespoň trochu solidní sestavu, hrát na své poměry dobře a naplno bojovat. Když splníme tyhle podmínky, tak věřím, že půjdeme nahoru,“ zůstává Tomáš Černíček nezdolným optimistou.

Hráčská soupiska TJ Sokol II Prostějov

Brankáři:
Jiří Hrubý 1987
Zdeněk Micka 1975
Jiří Sladovník 1982
Křídla:
Radek Flajsar 2001
Jan Grepl 1987
Martin Hodan 1993
David Jurečka 1992
Svatopluk Ordelt 1976
David Kittner 1978
Libor Vykydal 1999
Spojky:
Martin Bečička 1992
Kristián Bokůvka 1997
Jan Čelovský 1997
Jakub Flajsar 2001
Tomáš Flajsar 1975
Filip Kintr 1996
Jiří Kosina 1989
Vojtěch Micka 2001
Filip Mikulka 1994
Matěj Protivánek 1999
Vojtěch Vysoudil 1999
Pivoti:
Martin Hacura 1998
Michal Jura 1984
Tomáš Jurík 1981
Pavel Šestořád 1989

Změny v kádru oproti podzimu:
Příchody: Zdeněk Micka, Martin Hodan (oba návrat k aktivní kariéře), Vojtěch Micka (hostování z Litovle).
Odchody: žádné.

Realizační tým:
Hlavní trenér: Tomáš Černíček
Asistent trenéra: Anatoliy Vasyliev
Vedoucí mužstva: Svatopluk Ordelt


Hráčské statistiky házenkářů Prostějova ve 2. lize – podzimní část 2018
Jméno hráče Zápasy Góly Vyloučení ŽK ČK
BRANKÁŘI
Jiří Hrubý 9 0 0 0 0
Jiří Sladovník 7 0 0 0 0
KŘÍDLA
Radek Flajsar 7 39/10 1 0 0
David Jurečka 10 37 1 1 0
Jan Grepl 8 9 3 1 0
Svatopluk Ordelt 5 1 0 0 0
Libor Vykydal 1 1 0 0 0
David Kittner 1 0 0 0 0
SPOJKY
Jan Čelovský 10 66/3 1 2 0
Kristián Bokůvka 9 40/3 2 3 0
Jakub Flajsar 4 35/7 4 2 0
Tomáš Flajsar 9 25 3 0 0
Filip Mikulka 8 10 2 3 0
Martin Bečička 11 8/2 5 1 0
Jiří Kosina 1 5/1 0 0 0
Matěj Protivánek 4 4 3 0 0
Vojtěch Vysoudil 1 0 0 0 0
Adam Herink 1 0 0 0 0
Filip Kintr 1 0 0 0 0
PIVOTI
Martin Hacura 9 19 3 5 0
Pavel Šestořád 6 12 1 4 0
Tomáš Jurík 4 3 1 1 0
Michal Jura 8 0 3 0 0


Servis ke startu jarní části 2. ligy mužů najdete v tištěném vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku, které vyšlo v pondělí 11. února

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-