Dobré dopoledne, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

06 hazena_sokolK nečekanému vyústění dospěl pětapadesátý ročník Jeřábkova memoriálu. Tradiční házenkářský turnaj se na poslední chvíli musel obejít bez rezervního týmu Karviné, jičínský oddíl si pak spletl termín a místo neděle přijel hned v sobotu. Pořádající Sokol II Prostějov se tak v kostelecké hale utkal pouze s Velkou Bystřicí a kombinovaným výběrem Kostelce a Prostějova.

„Je to pro mě obrovské rozčarování a zklamání, hledám slova. Hráči to odehráli doslova bez zájmu, byla to katastrofa. Generálka se nám naprosto nepovedla, všichni mě totálně zklamali a jistý flek mají pouze brankáři Hrubý se Zacpalem. Hrstka diváků byla možná v ještě větším šoku, byla to hrůza a děs,“ nebylo moc do řeči prostějovskému kouči Aloisi Juríkovi poté, co jeho hráči vysoko padli s celkově první Velkou Bystřicí i narychlo vytvořeným smíšeným týmem, kde prostějovský oddíl zastupovali Bečička, Burget, Juráček, Münster a Nevrlý, Kostelec pak Mayer, Smékal, J. Grepl, Hochvald, R. Navrátil a Varhalík.
Před začátkem turnaje si totiž plánoval, jak dopiluje rytmus, kombinace, střelbu a minimalizaci technických chyb, opak však byl pravdou. „Duel s Velkou Bystřicí nám plně ukázal rezervy. Bez nasazení tam hrálo šest jednotlivců, kolektiv neexistoval. Celkem čtyřiadvacet technických chyb je šílených a svědčí to o tom, že k tomu nepřistoupili jako k ostré prověrce,“ nechápal Alois Jurík.
A něco podobného se opakovalo i ve druhém utkání. „Povětšinou mladé kluky měli v pohodě a hravě přehrát, ale bylo tam dvacet technických chyb pramenících z laxnosti a podcenění. Jímá mě hrůza, jak to bude vypadat proti Juliánovu, nechci malovat čerta na zeď,“ upozornil na sobotní start jarní části, jemuž bude předcházet pondělní dlouhý monolog.
A co vlastně stálo za tím, že se Karviná na poslední chvíli odhlásila a Jičín si popletl termín? „V Karviné jsou problémy a kolega Hudeček se stal trenérem ‚áčka‘. V neděli
v 17 hodin hráli duel ve Zlíně a kvůli potížím se sestavou potřebovali hráče z juniorky, starší dorost navíc hrál turnaj v Polsku. A trenér Jičína si do kalendáře zapsal sobotu, tak jsme se narychlo domluvili s Radkem Navrátilem z Kostelce. Jeřábek neměl odpovídající kvalitu, možná i to mělo vliv na hráče,“ popisoval patálie prostějovský kouč.
Před vstupem do druholigových odvet čeká jeho tým ještě jeden přátelák - středeční generálka s extraligovým, Přerovem. „Odehrajeme ji v rámci tréninku od půl osmé večer, budou hrát ti, s nimiž počítám proti Juliánovu,“ sdělil podrobnosti Jurík.
V neděli mu v sestavě chyběli zranění Tomáš Valach s Michalem Jurou, jejich návrat do týmu je zatím nejistý. „Valach jde v pondělí k doktoru Macháčkovi a uvidí se, Jura má výron kotníku a dostal sádru, v týdnu ji bude sundávat, a pak se uvidí, zda je to ještě něco víc,“ prozradil Alois Jurík.

Total Comments

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-