Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe

hazena ilustracni1Sérii šesti utkání bez porážky zakončili letošní ročník druholigové sezony házenkáři Sokola II Prostějov. Výhra na půdě vedoucí Olomouce z konce března mužstvo nastartovala natolik, že následovaly domácí výhry nad Sokolnicemi, Velkým Meziříčím i Kostelcem na Hané, které doprovodily remízy z Ivančic a také Kuřimi. Celkově tak Prostějov skončil sedmý, jen vinou vzájemných zápasů za šestými Maloměřicemi.

SK Kuřim – Sokol II Prostějov 32:32 (15:17)

Rozhodčí: Baader – Novotný
ŽK: 1:2
Vyloučení: 1:5
Sedmičky: 8/6:6/5
Diváků: 60
Pětiminutovky: 2:4, 6:8, 7:10, 9:12, 13:15, 15:17, 19:18, 22:22, 26:23, 27:26, 29:28, 32:32

Sestava a branky Prostějova: Zacpal, Hrubý – Kozlovský 9, Čižmárik, M. Jurík 2, T. Jurík 5, Jura, Juráček, Jurečka 3, Bečička 2, Ordelt, Procházka 3, Raška, Kosina 8. Trenér: Alois Jurík.

V Kuřimi hosté po celý první poločas vedli a v jednu chvíli si na půdě nejofenzivnějšího mužstva soutěže vypracovali i tříbrankový náskok, když v bráně opět čaroval Michal Zacpal a jeho spoluhráčům se dařilo i v útoku.

Zkraje druhého poločasu ale přišel krátký střelecký výpadek a domácím se čtyřmi góly v řadě podařilo otočit z 15:17 na 19:17. Poté zase měla Kuřim mírně navrch, ale po Kozlovského sedmimetrovém hodu v samotném závěru utkání zavládla remíza 32:32.

„Oba celky byly již zachráněny a mělo to všechny aspekty posledního utkání sezony. Předpokládal jsem pěknou, rychlou a technickou házenou, kde už o tolik nepůjde. To se také naplnilo, přestože proti byla nafukovací hala s nefungující ventilací,“ popisoval střetnutí a hlavní vadu na kráse trenér Prostějova Alois Jurík.

V hale tak brzy bylo dusno a nedýchatelno, obě mužstva střídala ve velice krátkých intervalech. I přesto se hrála útočná a divácky atraktivní házená. „Měli jsme výborný vstup do zápasu, v bráně opět tvrdil muziku Zacpal, jenž měl za první poločas úspěšnost zásahů 51,6 procenta. Navíc jsme lehce proměňovali šance a výborným pohybem bez míče jsme soupeře nutili k chybám. Naše hra tak snesla ta nejpřísnější měřítka,“ užíval si úvodních třiceti minut na hostující střídačce.

Začátek druhé půle už mu ale tolik radosti neudělal a za nepříznivého stavu si musel vzít i oddechový čas. „Přestali jsme dávat šance, nedali jsme ani trhák a nejslabším článkem v Kuřimi je brankář. Trápili jsme se a ubývaly nám fyzické síly, bylo to o vůli neprohrát,“ nacházel i na ztraceném vedení pozitiva.

V poslední čtvrthodině hry nasadil osobní obranu na celkově devítigólového Pavla Chýlka a i díky tomuto tahu se z Brněnska nevracel jeho výběr s prázdnou. „Čtyři minuty před koncem to bylo 29:29 a obě mužstva dohrávala s vypětím všech sil. Chválím všechny hráče, nejen za házenkářské umění, ale i za bojovnost ve vypjatých okamžicích. Zaslouží si poděkování za dobře odvedenou práci,“ těšilo Juríka, jenž se musel při skládání sestavy obejít i bez nemocného Gazdíka a přijímačky na vysokou školu skládajícího Mikulky.

A jak v kostce hodnotí konečné sedmé místo a těsné uniknutí nejlepší šestky? „Nesplnil jsem to, co jsem si stanovil, tedy umístit se v horní polovině tabulky. Potkala nás ale spousta zranění a martyrium se sestavou, takže jsem i spokojen. V kompletním složení bychom bojovali o třetí čtvrtou pozici,“ je přesvědčen trenér Sokola II Prostějov Alois Jurík.