Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

dosedel petr_velkyZatím jen jeden trénink má za sebou jádro nově se tvořícího mužstva prostějovských Jestřábů. Na čtvrtečním výběhu se sešla asi patnáctka převážně mladších hráčů, o setrvání či odchodech zkušenějších hokejistů a příchodech nových tváří se teprve rozhodne. Pokračující hlavní kouč Petr Zachar tak mohl alespoň odtajnit jméno nového asistenta, jímž se pravděpodobně stane Martin Kužílek. 

„Teprve se skládáme a zatím jednáme s hráči, kteří tu hráli loni. Uvidíme, kdo tu zůstane a jak to bude dál. Máme určitý rozpočet a na jeho základě jsme oslovili zatím jen některé hráče. Čekáme, jak se vyjádří a když nám řeknou ne, tak oslovíme další,“ popsal Zachar práce na vzniku nového kádru. Mimo jiné tak reagoval i na zprávu z oficiálních klubových stránek, že v Prostějově nebude pokračovat šestice Musil, Doseděl, Paška, Ševčík, Meidl a Stejskal. „K tomu bych se zatím nechtěl moc vyjadřovat. Jedná se o ty, které jsme ještě neoslovili. Řekli jsme jim, že jsou spíše ve druhé řadě,“ doplnil.

O jménech zatím spekulovat nechtěl, dokud není nic podepsané, mohou se snadno rozprchnout do ostatních oddílů. „Oslovili jsme jedenáct dvanáct hráčů, kteří s námi absolvovali loňskou sezonu a chtěl bych s nimi počítat i letos,“ nebyl Zachar konkrétnější. Zmínil jen, že útočníci David Zachar s Martinem Krylem se již po zranění dali do pořádku, naopak kolenní vazy či meniskus vyřadily na nějakou dobu Davida Šebka.

Tým se bude stejně jako v nedávné minulosti připravovat čistě v domácích podmínkách, cílem je nabrat fyzičku pro úspěšné boje ve vyřazovací části. „Nemáme v plánu soustředění a neměli jsme ho ani v minulosti. Většina kluků pracuje, další část studuje. Dva roky jsme se připravovali v domácích podmínkách a nebylo to špatné. Pokud hráči nejsou uvolněni z práce, tak nemá cenu absolvovat soustředění jen s půlkou mančaftu,“ konstatoval Zachar.

Tréninky naordinoval kouč A-týmu v pondělí a úterý na pět odpoledne, ve čtvrtek od půl páté. Mladíci do dvaadvaceti let mají navíc povinnost připravovat se ve středu a pátek s juniory. „Někteří hráči i fanoušci si myslí, že junior může přijít a naskočit ihned do zápasu. On ale musí s muži dlouhodobě trénovat. Teprve když se v tréninku dokáže mužům vyrovnat, může jít do zápasu. Někteří mi ale řekli, že když nebudou hrát za muže, nebudou ani trénovat. To je pak těžké,“ zmínil se Zachar o tom, že někteří borci živí v sobě představu, že ihned po přechodu do vyšší kategorie naskočí do druhé pětky...

V každém případě to vypadá, že Jestřáby čeká horké léto...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments