Dobré odpoledne, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

dosedel petr_velkyZatím jen jeden trénink má za sebou jádro nově se tvořícího mužstva prostějovských Jestřábů. Na čtvrtečním výběhu se sešla asi patnáctka převážně mladších hráčů, o setrvání či odchodech zkušenějších hokejistů a příchodech nových tváří se teprve rozhodne. Pokračující hlavní kouč Petr Zachar tak mohl alespoň odtajnit jméno nového asistenta, jímž se pravděpodobně stane Martin Kužílek. 

„Teprve se skládáme a zatím jednáme s hráči, kteří tu hráli loni. Uvidíme, kdo tu zůstane a jak to bude dál. Máme určitý rozpočet a na jeho základě jsme oslovili zatím jen některé hráče. Čekáme, jak se vyjádří a když nám řeknou ne, tak oslovíme další,“ popsal Zachar práce na vzniku nového kádru. Mimo jiné tak reagoval i na zprávu z oficiálních klubových stránek, že v Prostějově nebude pokračovat šestice Musil, Doseděl, Paška, Ševčík, Meidl a Stejskal. „K tomu bych se zatím nechtěl moc vyjadřovat. Jedná se o ty, které jsme ještě neoslovili. Řekli jsme jim, že jsou spíše ve druhé řadě,“ doplnil.

O jménech zatím spekulovat nechtěl, dokud není nic podepsané, mohou se snadno rozprchnout do ostatních oddílů. „Oslovili jsme jedenáct dvanáct hráčů, kteří s námi absolvovali loňskou sezonu a chtěl bych s nimi počítat i letos,“ nebyl Zachar konkrétnější. Zmínil jen, že útočníci David Zachar s Martinem Krylem se již po zranění dali do pořádku, naopak kolenní vazy či meniskus vyřadily na nějakou dobu Davida Šebka.

Tým se bude stejně jako v nedávné minulosti připravovat čistě v domácích podmínkách, cílem je nabrat fyzičku pro úspěšné boje ve vyřazovací části. „Nemáme v plánu soustředění a neměli jsme ho ani v minulosti. Většina kluků pracuje, další část studuje. Dva roky jsme se připravovali v domácích podmínkách a nebylo to špatné. Pokud hráči nejsou uvolněni z práce, tak nemá cenu absolvovat soustředění jen s půlkou mančaftu,“ konstatoval Zachar.

Tréninky naordinoval kouč A-týmu v pondělí a úterý na pět odpoledne, ve čtvrtek od půl páté. Mladíci do dvaadvaceti let mají navíc povinnost připravovat se ve středu a pátek s juniory. „Někteří hráči i fanoušci si myslí, že junior může přijít a naskočit ihned do zápasu. On ale musí s muži dlouhodobě trénovat. Teprve když se v tréninku dokáže mužům vyrovnat, může jít do zápasu. Někteří mi ale řekli, že když nebudou hrát za muže, nebudou ani trénovat. To je pak těžké,“ zmínil se Zachar o tom, že někteří borci živí v sobě představu, že ihned po přechodu do vyšší kategorie naskočí do druhé pětky...

V každém případě to vypadá, že Jestřáby čeká horké léto...

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments