Příjemnou noc, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

dosedel petr_velkyZatím jen jeden trénink má za sebou jádro nově se tvořícího mužstva prostějovských Jestřábů. Na čtvrtečním výběhu se sešla asi patnáctka převážně mladších hráčů, o setrvání či odchodech zkušenějších hokejistů a příchodech nových tváří se teprve rozhodne. Pokračující hlavní kouč Petr Zachar tak mohl alespoň odtajnit jméno nového asistenta, jímž se pravděpodobně stane Martin Kužílek. 

„Teprve se skládáme a zatím jednáme s hráči, kteří tu hráli loni. Uvidíme, kdo tu zůstane a jak to bude dál. Máme určitý rozpočet a na jeho základě jsme oslovili zatím jen některé hráče. Čekáme, jak se vyjádří a když nám řeknou ne, tak oslovíme další,“ popsal Zachar práce na vzniku nového kádru. Mimo jiné tak reagoval i na zprávu z oficiálních klubových stránek, že v Prostějově nebude pokračovat šestice Musil, Doseděl, Paška, Ševčík, Meidl a Stejskal. „K tomu bych se zatím nechtěl moc vyjadřovat. Jedná se o ty, které jsme ještě neoslovili. Řekli jsme jim, že jsou spíše ve druhé řadě,“ doplnil.

O jménech zatím spekulovat nechtěl, dokud není nic podepsané, mohou se snadno rozprchnout do ostatních oddílů. „Oslovili jsme jedenáct dvanáct hráčů, kteří s námi absolvovali loňskou sezonu a chtěl bych s nimi počítat i letos,“ nebyl Zachar konkrétnější. Zmínil jen, že útočníci David Zachar s Martinem Krylem se již po zranění dali do pořádku, naopak kolenní vazy či meniskus vyřadily na nějakou dobu Davida Šebka.

Tým se bude stejně jako v nedávné minulosti připravovat čistě v domácích podmínkách, cílem je nabrat fyzičku pro úspěšné boje ve vyřazovací části. „Nemáme v plánu soustředění a neměli jsme ho ani v minulosti. Většina kluků pracuje, další část studuje. Dva roky jsme se připravovali v domácích podmínkách a nebylo to špatné. Pokud hráči nejsou uvolněni z práce, tak nemá cenu absolvovat soustředění jen s půlkou mančaftu,“ konstatoval Zachar.

Tréninky naordinoval kouč A-týmu v pondělí a úterý na pět odpoledne, ve čtvrtek od půl páté. Mladíci do dvaadvaceti let mají navíc povinnost připravovat se ve středu a pátek s juniory. „Někteří hráči i fanoušci si myslí, že junior může přijít a naskočit ihned do zápasu. On ale musí s muži dlouhodobě trénovat. Teprve když se v tréninku dokáže mužům vyrovnat, může jít do zápasu. Někteří mi ale řekli, že když nebudou hrát za muže, nebudou ani trénovat. To je pak těžké,“ zmínil se Zachar o tom, že někteří borci živí v sobě představu, že ihned po přechodu do vyšší kategorie naskočí do druhé pětky...

V každém případě to vypadá, že Jestřáby čeká horké léto...

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments