Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

dosedel petr_velkyZatím jen jeden trénink má za sebou jádro nově se tvořícího mužstva prostějovských Jestřábů. Na čtvrtečním výběhu se sešla asi patnáctka převážně mladších hráčů, o setrvání či odchodech zkušenějších hokejistů a příchodech nových tváří se teprve rozhodne. Pokračující hlavní kouč Petr Zachar tak mohl alespoň odtajnit jméno nového asistenta, jímž se pravděpodobně stane Martin Kužílek. 

„Teprve se skládáme a zatím jednáme s hráči, kteří tu hráli loni. Uvidíme, kdo tu zůstane a jak to bude dál. Máme určitý rozpočet a na jeho základě jsme oslovili zatím jen některé hráče. Čekáme, jak se vyjádří a když nám řeknou ne, tak oslovíme další,“ popsal Zachar práce na vzniku nového kádru. Mimo jiné tak reagoval i na zprávu z oficiálních klubových stránek, že v Prostějově nebude pokračovat šestice Musil, Doseděl, Paška, Ševčík, Meidl a Stejskal. „K tomu bych se zatím nechtěl moc vyjadřovat. Jedná se o ty, které jsme ještě neoslovili. Řekli jsme jim, že jsou spíše ve druhé řadě,“ doplnil.

O jménech zatím spekulovat nechtěl, dokud není nic podepsané, mohou se snadno rozprchnout do ostatních oddílů. „Oslovili jsme jedenáct dvanáct hráčů, kteří s námi absolvovali loňskou sezonu a chtěl bych s nimi počítat i letos,“ nebyl Zachar konkrétnější. Zmínil jen, že útočníci David Zachar s Martinem Krylem se již po zranění dali do pořádku, naopak kolenní vazy či meniskus vyřadily na nějakou dobu Davida Šebka.

Tým se bude stejně jako v nedávné minulosti připravovat čistě v domácích podmínkách, cílem je nabrat fyzičku pro úspěšné boje ve vyřazovací části. „Nemáme v plánu soustředění a neměli jsme ho ani v minulosti. Většina kluků pracuje, další část studuje. Dva roky jsme se připravovali v domácích podmínkách a nebylo to špatné. Pokud hráči nejsou uvolněni z práce, tak nemá cenu absolvovat soustředění jen s půlkou mančaftu,“ konstatoval Zachar.

Tréninky naordinoval kouč A-týmu v pondělí a úterý na pět odpoledne, ve čtvrtek od půl páté. Mladíci do dvaadvaceti let mají navíc povinnost připravovat se ve středu a pátek s juniory. „Někteří hráči i fanoušci si myslí, že junior může přijít a naskočit ihned do zápasu. On ale musí s muži dlouhodobě trénovat. Teprve když se v tréninku dokáže mužům vyrovnat, může jít do zápasu. Někteří mi ale řekli, že když nebudou hrát za muže, nebudou ani trénovat. To je pak těžké,“ zmínil se Zachar o tom, že někteří borci živí v sobě představu, že ihned po přechodu do vyšší kategorie naskočí do druhé pětky...

V každém případě to vypadá, že Jestřáby čeká horké léto...

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments